çevre görüş sitemi

(J10) (J11) Qashqai
Kullanıcı avatarı
bkworkshop
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek: MEMUR

Re: çevre görüş sitemi

Mesajgönderen bkworkshop » 22 Nis 2013, 10:11

10 Ocak 2013 Tarihinde Ankara Baykoçlar Otomotivden Sıfır 1.5 DCİ Platinium M/T AVM Paket Nissan Qashqai araç aldım. Çevre görüş sistemi aktif çalışıyor ve fazlasıyla da yardımcı özellikle dar alanlarda ve seri kullanımlarda kameraları aktif olarak kullanabiliyorsunuz. Ön kamera da çok aktif. Özetleyecek olursam çevre görüş sistemi dururken park sensörü yanında bir hiç kalıyor. Alınacak arabalarda aranması gereken bir özellik

Kullanıcı avatarı
Taylansancak
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen Taylansancak » 22 Oca 2014, 01:22

dkan88 yazdı:valla kardeşim benim arabada standart olarak var arka kamera işe yarıyo eyvallah ama iyi şöförsen hiçbirine gerek yok tamamen lükse giren bi özellik ben arka kamera dışında birgün düğmeye basıpta yanları göriyim demedim

İyi şoförsen abs ye esp ye falan da gerek yok..elektrikli camlar bile lüks birşey.elle çevirerek de açılabilir sonuçta.
Ben ileri sürüş uzmanıyım fakat her park edişimde Nissan a kızıyorum qq+2 platinium a neden avm koymamış diye.
Küçük bir kaldırıma sıfır yanaşmak istediğinizde, sağda solda alçak görünmeyen babalar olduğunda, çaprazda köşe de kukla benzeri cisimler olduğunda bu özellik çok işe yarıyor. İyi sürücü olmakla ilgisi yok. Ve tabi ki de lüks. Lüks istemeyen qq değil düstur alıyor. Ki ona bile birçok özellik ekliyorlar artık.
Sonuç olarak çok harika bir özellik.

Kullanıcı avatarı
rumuzsuzluközlemi
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen rumuzsuzluközlemi » 20 May 2014, 23:44

bir doananım bu kadar mı faydalı olur. aldım kullanıyorum, çok memnunum kesinlikle tavsiye ederim.

Kullanıcı avatarı
yamanel
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Diğer
Meslek:

Mesajgönderen yamanel » 28 May 2014, 22:25

ben bugun test ettim bostancıoğlunda, güneş geldiğinden hic bir sey gorulemiyordu parlak ayarı sonda olduğu halde.
ekranın yerleşim açısı yanlış bence.

Kullanıcı avatarı
Uman21
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Mimar

Mesajgönderen Uman21 » 25 Kas 2015, 18:03

Gerçekten çok başarılı bir sistem 2012 1.6 CVT Platinium Avm bar bende park ederken gerçekten kolaylaştırıyor.

Kullanıcı avatarı
poweratti
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen poweratti » 11 Ara 2015, 10:56

bende yok araştırdım 20 bin liralara geliyor taktırmak :D

sadece geri kamera var

yokluğu farkedilmiyor olsa iyi olurdu

Kullanıcı avatarı
icaktu
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen icaktu » 27 Ara 2016, 00:36

Tekerleri kaldırıma sürtmekten kurtuldum. Süper birşey...

Kullanıcı avatarı
qashqaili mahmut
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Mühendis

Mesajgönderen qashqaili mahmut » 28 Ara 2016, 09:59

kullanılan kameraların görüş açısı çok yüksek. O yüzden kameralar baya alçakta olmasına rağmen çok geniş bir alanı tarayıp, 360 derece görüntü oluşturup, kuşbakışı bir görünüm sağlıyor. Park esnasında ekstra güvenlik ve rahatlık sağlıyor. İleride tüm araçlarda standart olacağını düşündüğüm bir özellik. Hatta günümüzde en azından kamyonlarda zorunlu olmalı bence. Biliyosunuz kör nokta yüzünden nice yayalar, arabalar eziliyor.

Kullanıcı avatarı
Saloman
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen Saloman » 14 May 2017, 11:42

Selamlar. Benim 2013 Black editon üzerinde standart olarak verildi. Cok buyuk bir rahatlik. Ozellikle dar alanda park ederken mesafe kestirmekte zorlaniyorsaniz tam size gore. Yeni kasalarda sesli ikaz ve otomatik sensorde eklenmis. Araca bir sey yaklastiginda otomatik devreye giriyor ve ikaz ediyor. Kirmizi isikta beklerken onunuzden gecen yayalara otmesi biraz can sıkıyor tabi.

Kullanıcı avatarı
Pasha61
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen Pasha61 » 07 Haz 2017, 10:32

QQ da kullanıyorum kullanışa katkısı büyük. Ayrıca jingle arkadaş, seyup ayatlarından tenkle istediğin gibi oynayabilirsin.

“Nissan Qashqai Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

oto anahtarı