arabamın ısıtma sisteminin sol tarafı soğuk sağ tarafı sıcak hava veriyor.

(J10) (J11) Qashqai
Kullanıcı avatarı
IYILDIZ
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek: Mali Müşavir

arabamın ısıtma sisteminin sol tarafı soğuk sağ tarafı sıcak hava veriyor.

Mesajgönderen IYILDIZ » 22 Ara 2017, 10:24

arkadaşlar aracımda ısıtma sistemi şöför tarafından soğuk yolcu tarafında sağ tarafta sıcak hava üflüyor dijital klima , sürekli auto da kullanıyorum. konu ile ilgili çektiğim video linktedir. https://www.youtube.com/watch?v=k0_7YgSl0qc bu sorunu nasıl çözebilirim.

yönlendirmelerinizi rica ederim.
ibrahim yıldız.

Kullanıcı avatarı
rasim_yeniay
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Re: arabamın ısıtma sisteminin sol tarafı soğuk sağ tarafı sıcak hava veriyor.

Mesajgönderen rasim_yeniay » 28 Ara 2017, 22:03

merhabalar çözüm buldunuz mu sorununuza acaba aynı sıkıntı bende de mevcut

Kullanıcı avatarı
MHB
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Micra
Meslek:

Mesajgönderen MHB » 01 Oca 2018, 17:14

Sizin araçlarda sanırım çift bölgeli dijital klima var. Klimalarda sıcak soğuk geçişini sağlayan bir kapak bulunur bu kapağı da bir motor hareket ettirir. Sağ tarafın sıcak soğuk klapesini hareket ettiren motorda sorun olabilir. Bu motorlar genelde aracın sağ yolcu ayak kısmının sol tarafına doğru bir bölgede olur. Sizin araçta da bu tarafta olabilir. Klimadan sıcak soğuk derecesini değiştirerek motorların hareketi gözlemlenebilir.

ASUS_Z012D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@ufaktefektamiratlar

Kullanıcı avatarı
rasim_yeniay
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen rasim_yeniay » 02 Oca 2018, 09:18

evet haklısınız aynen o şekilde klimayı soguk olarak ayarlamaya calıstıgımda sanki dişliden kacırıyor gibi ses geldi bende cok ustunde durmadım bir taraf sıcak nasıl olsa yaz aylarında soguk daha lazım olacak ama klape motorunda yada klapeyi ceviren dişlide sorun var sanırım.

Kullanıcı avatarı
IYILDIZ
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Mali Müşavir

Mesajgönderen IYILDIZ » 20 Eyl 2018, 17:09

Arkadaşlar kusura bakmayın yazamadım evet çözüm bulundu. Ben bir oto elektirikçiye gittim usta nezaman oldu dedi bende iki gün önce bakıma gittiğimi söyledim ondan sonra ortaya çıktığını söyledim. Bakım yaptırdığın yere git polen filtresini değiştirirken klima motorunun ayarını bozmuşlardır dedi. gittim anlattım adamlar tabi klima motorunun ayarını ne olduğunu bilmiyorlar. tekrar elektirikçiye gittim. sağolsun aynen dediğiniz gibi çift yönlü klimanın klima yönlendiricisinin ayarını bozmuşlar iki dişli bibirini tutmuyordu. ayarladı sağolsun. Bakım yaptırdığım yerin dengesiz elemanları poleni değiştirirken yönlendiricinin ayarını bozmuşlar yani.

Kullanıcı avatarı
ersevindik
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: eğitimci

Mesajgönderen ersevindik » 04 Tem 2019, 16:56

bu konuyu yeniden açmak istiyorum. 2014 model bir qasqai . klimam çift yönlü ve sağ soğuk sol sıcak üflüyordu. Elektrikçim baktı ve sol taraf davlumbazın içinde klapenin yerinin bozuk olduğunu söyledi. Parçayı bulmak zor imiş. Bulana kadar sabitledi. Hep soğuk üflüyor. kışın değiştiririz dedi. Parçayı arıyoruz şimdi. Ancak nereden bulabileceğimi bilemiyorum. Yardımcı olacak çıkar mı acaba?

“Nissan Qashqai Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

oto anahtarı