Binek otomobilden Sonra Nisaan Qashqai nasıl olur ki?

(J10) (J11) Qashqai
Kullanıcı avatarı
taner.r
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Diğer
Meslek: R&D Designer

Binek otomobilden Sonra Nisaan Qashqai nasıl olur ki?

Mesajgönderen taner.r » 09 Şub 2018, 13:11

Öncelikle herkese merhabalar. Forumun yeni üyesiyim.

Bir süredir nissan qashqai araştırıyorum. Bazı çekincelerim var ve kullanıcı arkadaşlar ile paylaşmak isterim.

2008 yılından bu yana volkswagen kullanıyoruz. 3-4 yıl kadar 1.9 tdi DSG kullandık. Şimdi ise ben 4 yıldır 1.4 tsi DSG kullanıyorum.

1- Nasip olursa yeni alacağım araçta otomatik vites olsun istiyorum. Sizce DSG 'den sonra qashqai 'nin CVT şanzumanı üzer mi?
2- 130ps 'lik motor o büyük kasayı iyi kaldırabiliyor mu?
3- Araç içi yalıtım nasıldır? Malum benzinli araç kullanıyorum. 7 ileri ve 100km hızlarda sessizlik memnun edici. Nissan bu konuda nasıldır?
4- Katalog yakıt verileri gerçekten harika. Gerçek kullanımda aracı 90-100km hız ile CC de kullandığınız zaman 4-4,5 ortalamayı tutturabiliyor musunuz?

Daha sorular var aklımda ancak benim için ciddi konular bunlar.

Tavsiyeleriniz için şimdiden çok teşekkür ederim.

Kazasız belasız sürüşler cümleten.

Kullanıcı avatarı
red_juker
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Juke
Meslek: Bilgisayar Müh.

Re: Binek otomobilden Sonra Nisaan Qashqai nasıl olur ki?

Mesajgönderen red_juker » 24 Şub 2018, 19:34

2- Kasayı gözünüzde büyütmek yerine ağırlıkları karşılaştırsanız iyi olur. Mesela beygir başına kaç kg düşüyor? Ne kadar az ise o kadar iyi.
3- VW'den sonra yalıtım memnun etmeyebilir ama Qashqai kullanmadım hiç, onu belirteyim. Ben Honda'dan Nissan'a geçmiştim. Yalıtımdan memnunum.

Kullanıcı avatarı
taner.r
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Diğer
Meslek: R&D Designer

Re: Binek otomobilden Sonra Nisaan Qashqai nasıl olur ki?

Mesajgönderen taner.r » 25 Şub 2018, 18:12

red_juker yazdı:2- Kasayı gözünüzde büyütmek yerine ağırlıkları karşılaştırsanız iyi olur. Mesela beygir başına kaç kg düşüyor? Ne kadar az ise o kadar iyi.
3- VW'den sonra yalıtım memnun etmeyebilir ama Qashqai kullanmadım hiç, onu belirteyim. Ben Honda'dan Nissan'a geçmiştim. Yalıtımdan memnunum.

Teorik değerlere baktığım zaman vw modeli ile kıyasandığı zaman

Tiguan 1.6 tdi 115PS / 1570kg / 0-100 11.4 sn. / Ort. tüketim 4.8 lt

Qashqai 1.6 tsi 130PS / 1552kg / 0-100 11.1 sn. / Ort. tüketim 4.7

Değerler aslında fikir veriyor ancak teorik değerler ile uygulamadaki değerler farklılık gösterebilir. Bu nedenle kullanıcılara sormak istemiştim.

Youtube 'da incelemelerde sesszilik konusunda hep övülüyor nissan bu modeli ile.

Forumda sanırım pek kimse yok, kullanıcısı olan 1 kişi bile bulamadık :)

Neyse gidip test etmek zaten en iyi. Farklı tavsiylerde olur sanmıştım.

İyi günler.

“Nissan Qashqai Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir

oto anahtarı