2012 Qashqai Motor ışığı enjektör arızası

(J10) (J11) Qashqai
Kullanıcı avatarı
Erkanq
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek: muhasebeci

2012 Qashqai Motor ışığı enjektör arızası

Mesajgönderen Erkanq » 09 Tem 2018, 03:34

Merhabalar ben erkan. Yen üyeyim. Benim aracı 10 ay önce aldım. Aldıktan yaklaşık 1 ay sonra motor ışığı turuncu renkte sürekli yanmaya başladı. Tamirciye götürdüm önemli olmadığını söylediler ve arıza kaydını sildiler. 15 gün sonra yine yandı. Tekrar götürdüm enjektör arızası olduğunu söylediler.Orjinali pahalı olduğu icin motor ustasinda motoru indirilen renault fluence marka aracının siemens marka 4 adet enjektorlerini satın aldım ve pompaciya ayarlattiktan sonra araca taktirdim. 15 gün sonra tekrar yandı. Daha sonra sırasıyla komple bakim, mazot filtresi değişimi, yakıt deposu kontrolü, partikul filtresi temizligi(bilgisayar uzerinden), egr kontrolü yaptırdım değişen birşey olmadı. 4 enjektör den 3'ü sürekli hata veriyor. Servise hiç gitmedim gitmekte istemiyorum. Bana yardımcı olacak kişiler varsa çok sevinirim.. Teşekkür ederim. Erkan

Kullanıcı avatarı
defiant
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Re: 2012 Qashqai Motor ışığı enjektör arızası

Mesajgönderen defiant » 09 Tem 2018, 10:29

Erkanq yazdı:Merhabalar ben erkan. Yen üyeyim. Benim aracı 10 ay önce aldım. Aldıktan yaklaşık 1 ay sonra motor ışığı turuncu renkte sürekli yanmaya başladı. Tamirciye götürdüm önemli olmadığını söylediler ve arıza kaydını sildiler. 15 gün sonra yine yandı. Tekrar götürdüm enjektör arızası olduğunu söylediler.Orjinali pahalı olduğu icin motor ustasinda motoru indirilen renault fluence marka aracının siemens marka 4 adet enjektorlerini satın aldım ve pompaciya ayarlattiktan sonra araca taktirdim. 15 gün sonra tekrar yandı. Daha sonra sırasıyla komple bakim, mazot filtresi değişimi, yakıt deposu kontrolü, partikul filtresi temizligi(bilgisayar uzerinden), egr kontrolü yaptırdım değişen birşey olmadı. 4 enjektör den 3'ü sürekli hata veriyor. Servise hiç gitmedim gitmekte istemiyorum. Bana yardımcı olacak kişiler varsa çok sevinirim.. Teşekkür ederim. Erkan

Servise gidip orjinal cihazla araca bağlatıp hatayı tam tedpit edin ona göre sağlam özel bir serviste yaptırmakta özgürsün bu arada fluence enjektörü hem çıkma hem de şasi kodunuza uygun olnadığı için mantıklı olmamış.illa enhektöre para vermem diyorsanuz çıkma qashqai enjektörü arayın bosch vs... serviste işlem yaptırın araç km nedir bu arada

2016 1.2 skpack manuel

Kullanıcı avatarı
sipartacus
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Micra
Meslek:

Mesajgönderen sipartacus » 09 Tem 2018, 18:22

Ayrıca Bosch Car Servisler, enjektörleri tamir edebiliyor, neden tamir ettirmek istemediniz?

[color=#0000FF]K13 Micra 1.2 CVT

Kullanıcı avatarı
Erkanq
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: muhasebeci

Mesajgönderen Erkanq » 09 Tem 2018, 18:40

Teşekkürler bilgileriniz için evet servise gitmeyi düşünüyorum. Fakat çıkma fluence enjektörleri orjinal siemens enjektörleri ve birebir uyumlu. ayrıca hepsini enjektörcüde baktırdım ve ayarlarını yaptırdım. Yaklaşık 1 günüm onların bakımıyla uğraşmakla geçti. Galiba benim arabanın sorunu başka. Yoksa servis takıntım yok. Bana söylenen servis tamirle ilgilenmez direk yenisini takmak ister şeklinde. O da benim işime gelmez çünkü çok para tutacağını biliyorum. Arababan 128.000 km de. Bu arada arabanın çalışmasında herhangi bir sıkıntı yok üç enjektör hatası vermesine rağmen. 15 senelik tamircim bile anlamadı bulamadı sorunu. Bilgisayardan arıza tespitinde hep aynı hatayı veriyor. Servis bilgisayarları arıza tespitini daha detaylı yapıyormu ona göre servise gitmek istiyorum.

Kullanıcı avatarı
mahkeskin
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: mühendis

Mesajgönderen mahkeskin » 16 Ara 2018, 14:55

2012 Qashqai 1,5 dci tekna 117000 kullanıyorum 3 yıldan fazladır enjektör ışığı sürekli yanıyor bakımlarda söndürüyorum 1 hafta sonra yanıyor 3 defa turbo borusu kırıldı.Nissan tabikide hatayı kabul etmiyor enjektör değişsen bile tekrar olmaycağnın garantisi yok böyle sürmeye devam ediyorum ışık yanmasından başka sorun yok ancak sinir bozuyor

“Nissan Qashqai Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Google [Bot] ve 6 misafir

oto anahtarı