Klima Gazı Ücreti

(J10) (J11) Qashqai
Kullanıcı avatarı
sezerv
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek: Akademisyen

Klima Gazı Ücreti

Mesajgönderen sezerv » 31 Ağu 2018, 18:21

Merhaba;

garantimin bitmesine birkaç gün kala, uzun yoldan dönerken klimam soğuk üflememeye başladı. 2 saat boyunca sürdü bu durum, aracı açıp kapasam da sorun çözülmedi, ertesi gün (bugün) klima soğuk üfleyebiliyordu, ben ne olur ne olmaz servise gittim problemin tespiti için.

Aracı bıraktım, sonrasında beni aradılar klima gazımın 100gr eksildiğini söylediler ve dolum yapıldığı bilgisi verildi. Fakat bunun için onay alınmadı. Ben de garanti kapsamında olduğunu düşündüm. Aracı almaya gittiğimde klima gazının 100 gr yerine 250gr olarak ücretlendirildiğini gördüm. Nedenini sorduğumda sistem otomatik olarak böyle yapıyor dendi. 200tl ödemek durumunda kaldım.

Bu bahsettiği sistem her ne ise gerçekten 100gr dolum yapıldığında 250gr mı ücretlendiriyor yoksa resmen kazıkladılar mı beni? Bana 2.si gibi geldi.

Teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
sipartacus
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Micra
Meslek:

Re: Klima Gazı Ücreti

Mesajgönderen sipartacus » 31 Ağu 2018, 19:07

Aslında kazıklanmamışsınız, geçen sene accent blue klima gazı için serviste 120lira ödemiştim, piyasa şartları malum çok değil bence.

[color=#0000FF]K13 Micra 1.2 CVT

Kullanıcı avatarı
sezerv
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek: Akademisyen

Re: Klima Gazı Ücreti

Mesajgönderen sezerv » 01 Eyl 2018, 09:39

Bütün gazı tekrar basmak 1000TL civarı birşey. Benim kazıklandığımı düşündüğüm nokta 100gr gaz basıp faturada 250gr olarak karşıma çıkarmaları. Sorunca da sistem böyle yapıyor biz ne yapalım diyorlar.

“Nissan Qashqai Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir

oto anahtarı