2015 dizel otomatik Qashqai gaz yemiyor

(J10) (J11) Qashqai
Kullanıcı avatarı
Pelmir
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek: Subay

2015 dizel otomatik Qashqai gaz yemiyor

Mesajgönderen Pelmir » 04 Eyl 2018, 13:43

Merhaba arkadaşlar Ocak 2018 yılında 2015 model dizel otomatik Qashqai black edition aldım aldığımda 60.000 km idi. Bakım yaptırdım ama sonradan gaz yememe problemi oldu. Fakat biraz zaman sonra düzeldi. Bugun arabada bir ses fark ettim gaza basmadan yavaslarken aracın hızı 40'in altına indiği zaman değişik bir gir gir gir diye bir ses yapıyor. Ustalar şanzıman arızası dedi. Şimdi sorum şu:
1. Bu ses neyin sesi?
2 . Bakımdan sonra yaptıği bir sure suren bu gaz yememe problemi neyden kaynaklanıyor?
Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Kullanıcı avatarı
defiant
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Re: 2015 dizel otomatik Qashqai gaz yemiyor

Mesajgönderen defiant » 04 Eyl 2018, 17:56

Pelmir yazdı:Merhaba arkadaşlar Ocak 2018 yılında 2015 model dizel otomatik Qashqai black edition aldım aldığımda 60.000 km idi. Bakım yaptırdım ama sonradan gaz yememe problemi oldu. Fakat biraz zaman sonra düzeldi. Bugun arabada bir ses fark ettim gaza basmadan yavaslarken aracın hızı 40'in altına indiği zaman değişik bir gir gir gir diye bir ses yapıyor. Ustalar şanzıman arızası dedi. Şimdi sorum şu:
1. Bu ses neyin sesi?
2 . Bakımdan sonra yaptıği bir sure suren bu gaz yememe problemi neyden kaynaklanıyor?
Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Turbo,dpf dolması enjektör umarım bunlar diyorum çünkü garantisi bitmiş cvt şanzımandan kaynaklı bir arıza ise ocağına incir ağacı diker.Deli paralar ödersin.

2016 1.2 skpack manuel

Kullanıcı avatarı
Pelmir
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Subay

Mesajgönderen Pelmir » 05 Eyl 2018, 13:15

Bende bundan korkuyorum zaten dün bir ustaya götürdüm akslardaki bilyelerden olabilir dedi

Kullanıcı avatarı
mehmett
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: müh.

Mesajgönderen mehmett » 22 Eyl 2018, 23:03

bende de ayni arac var ilk alip kullanmaya basladigimda tarif ettiginiz konumda garip motor sesleri geliyordu. yavaslama esnasinda oluyordu bunu; aracin motor freni yaptigini anladim.
menu ayarlarindan motor frenini kapatip denedim duzeldi, aslinda bu sorun degil aracin frensiz yavaslamasi icin yapilmis bir ozellik, ben kullanmiyorum. sizde deneyin degisiklik olur dediginiz sorun giderse bosa masraf etmeyin derim.

“Nissan Qashqai Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

oto anahtarı