QQ dci 1.5 Memnuniyet

(J10) (J11) Qashqai
Kullanıcı avatarı
SINAN M.
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek: ISCI

Re: QQ dci 1.5 Memnuniyet

Mesajgönderen SINAN M. » 30 Mar 2013, 20:31

HERKESE MERHABA. QQ DCI 1.5 MUZIK SETINDE "MUTE (SESSIZ) " TUSU YA DA SECENEGI VAR MIDIR? BULAMADIM...

Kullanıcı avatarı
hüseyin
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Belirtilmemiş
Meslek:

Mesajgönderen hüseyin » 10 Nis 2013, 20:48

galiba yok tabi niye yok sorgulamak gerekir...

Kullanıcı avatarı
bkworkshop
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: MEMUR

Mesajgönderen bkworkshop » 22 Nis 2013, 10:21

12 Ocak 2013 Tarihinde Ankara Baykoçlar Otomotivden 1.5 Dci Platinium M/T Avm Paket araç satın aldım. Yaklaşık 4 ay kadar bir süredir kullanmaktayım. Aracım sınıfının en dolu paketi ve oldukça da memnunum. Aracın performans, konfor, yol tutuşu, güvenlik konularında hiç tereddütüm olmadı. Aracı almadan önce Hyundai İX35, Kia Sportage, ve VW Tiguan düşünmüştüm ama (1.6 TDCİ 2011 Ford Focus aracım ile 235 TL ile 1400 km yol yapınca) dizel araç almak daha mantıklı ve cazip geliyordu. Bu noktada Qashqai benim için içlerinde en uygun araçtı. 4 aydır kullanıyorum yakıt konusunda gerçekten çok güzel ve bir crossrover havası veriyor. Aracın iç aksamı da oldukça güzel. Tavsiye edilecek ve binilmesi gereken bir araç. Uzun yolda verdiği hazzı tatmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Kullanıcı avatarı
QQ+2
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: medya

Mesajgönderen QQ+2 » 06 May 2013, 14:34

BU ARACA 1,5 DCİ MOTOR YETMİYOR, EMİNİM 1,6 DCİ TORK'U İLE KAFİ GELİYORDUR. ARACIMDA İKİNCİ VİTESE DÜŞÜK DEVİRDE YAKALANIRSAM ÇEKMİYOR.

Kullanıcı avatarı
captainmemo3
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: eğitim
İletişim:

Mesajgönderen captainmemo3 » 24 Tem 2013, 16:04

Selamlar;

Ben 2012 mayıs ayından beri QQ 1.5 dci Tekna Gr/ NC sahibiyim,
Çok uzun yıllardır araç kullanıyorum. Bir sürücünün aracından neler beklediği ve aracının bu beklentisini karşılayıp karşılamadığıdır. Araç beğenisi memnuniyeti budur.

Her tür binek araç minibüs vs kullanma imakanım oldu ancak SUV bir araç kullanmamıştım. Bu nedenle suv arayışım QQ de bitti. Bir yıldır QQ kullanıyorum. Beklentilerimi üç ana bölümde değerlendirmem daha doğru olduğunu düşünüyorum.
1) Performans
2) Elektronik
3) Kasa yapısı
Geçtiğimiz dönemde ki araçlarda pek fazla elektronik aksam bulunmadığından aracın dış görüntüsü ve motor perfonmansı insanların beğenisini kazandığında araç tercihi için yeterli geliyordu. Ancak son 15- 20 yıl içinde bu durum tamamen değişti. İnanır mısınız aracın performansına bakmadan sırf elektronik cihaz vs. i için aracı tercih eden insanlar var. Bana ne diyor motoru 1500 olmuş 2000 olmuş ben içinde kliması iyi soğutuyor mu? Müzik sistemi Kaç watt ses veriyor?, markası ne? TV var mı? gibi isteklerine göre araç belirliyor "bana ne motordan ben tamircimiyim" diyenler olduğunu belirtmek istiyorum.

Performans : Aracın hızlanması, viraj hakimiyeti, fren esansında ki durumu ve yakıt sarfiyatına baktığımda ben aracımın performansından memnunum. 1.5 Motordan elde edilebilecek güç ve performansı yakaladığımı düşünüyorum.

Elektronik : Bu konuda motor elektroniği ve multimedya elektroniği olarak ikiye ayırdığımda motor elektroniğinden çok memnun olmama rağmen Multi medya elektroniğiden MEMNUN DEĞİLİM. Neden ? Çünkü bir aracın elektroniği ki bu Qashqai de Nissan Connect deniyor. Memnun değilim çünkü nissan bu konuda müthiş bir hata yaparak kendi adına LEKE gelmesine neden olmuş. Bu da NAVİGASYON programının 2009 yılı verilerine göre düzenlenmiş olduğundan ve buna karşılık Nissan ın bu kadar zaman içinde ÇÖZÜM ÜRETEMEDİĞİNDEN kaynaklanıyor. Halbuki dünya markası Nissan ın bu konuyu ne pahasına olursa olsun çözmesi gerekiyordu. YAPAMADI ,YAPAMAZ, YAPMADI. Tüm şikayetlerimize karşılık çözüm yok . Araç satın alacak arkadaşlarımızı uyarıyorum.
Kasa Yapısı
bir SUV araç kasası ve iç dizaynı konusunda söylenecek bir şey yok son derece rahat bir iç hacime sahip olduğunu ve dış yapısının da Suv beklentisini karşıladığını düşünüyorum. Cam tavan bana hiç bir sorun çıkarmadı ama çok da açtığımı ve ondan yararlandığımı söyleyemem. gece bir yerde arabanın içinde durduğunuzda tavan açıksa yıldızları görebilirsiniz. Güzel bişey aaraca kattığı estetik de taktir edilir. İç döşeme kumaşında sentetik oranı çok yüksek olduğundan yazın yakıyor.
olumlu ve olumsuz yanları bence bunlar ama genel olarak bakıldığında aracın fiyatı ve ona oaranlı donanım için iyi olduğunu söylemek mümkün.
ben olumsuzluklar dışında memnunum . Dizel de 1500 kg araç için yakıt sarfiyatı çok iyi düzeyde olduğunu bilmenizi isterim.

HEPİNİZE HAYIRLI YOLCULUKLAR

Kullanıcı avatarı
serdar2110
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen serdar2110 » 18 Ağu 2013, 00:54

Performans dan bende memnun değil im

Kullanıcı avatarı
serdar2110
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen serdar2110 » 18 Ağu 2013, 14:57

serdar2110 yazdı:Performans dan bende memnun değil im

4 sene Hyundai matrix 1.5 CRDi 110 bg kullandim ve 30 bin liralık araba gaz yemede ve kalkisda bundan başarılı ydi , ayrica gözlük koyacak yer bile yok saklama alanları yok, yol sesi izolasyonu başarılı ama motor sesi çok alıyor içeriye matrix de tam tersi , alırken 1.6 dci çok istedim ama bayide olmadigindan bunu çok onerdiler ama performans kalkiş da çok kötü

Kullanıcı avatarı
alisak
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: öğretmen

Mesajgönderen alisak » 09 Eki 2013, 14:54

arkadaşlar lütfen elma ile armudu kıyaslamayalım. hyundai matrixi kendi sınıfındaki bir başka araçla (mesela ford focus c max yada peguot 5008 v.s.) kıyaslayın. qq ile aynı sınıfta sayılan hyundai ix35 ya da kia spo. gibi araçlarla deneyerek kıyasladım, sonuçta qq ya aygır dersek aynı sınıfta olan diğer araçlar yanında ancak eşşek kalır...

Kullanıcı avatarı
serdar2110
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen serdar2110 » 10 Eki 2013, 17:17

alisak yazdı:arkadaşlar lütfen elma ile armudu kıyaslamayalım. hyundai matrixi kendi sınıfındaki bir başka araçla (mesela ford focus c max yada peguot 5008 v.s.) kıyaslayın. qq ile aynı sınıfta sayılan hyundai ix35 ya da kia spo. gibi araçlarla deneyerek kıyasladım, sonuçta qq ya aygır dersek aynı sınıfta olan diğer araçlar yanında ancak eşşek kalır...

Reyis iyide aynı motor 1.5 dci ama dandik Hyundai valla çekiş daha iyi di.Kalite kıyaslamiyorum zaten

Kullanıcı avatarı
alisak
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: öğretmen

Mesajgönderen alisak » 10 Eki 2013, 23:16

serdar bey hyundai matrix hiç kullanmadım ama aynı sınıfla mukayese etmek için özellıkle arkadaşımın ix35 ini ödünç aldım, inan bana araba 4 kişi ile rampada 2. vitese kadar düşüyo... rampayı 1992 model şahinle beraber çıktık:)

Kullanıcı avatarı
valupte
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen valupte » 03 Oca 2014, 00:11

Merhabalar. 3.5 yıldır ara kullanıyorum. Arabayla geç tanıştım ancak bu süre zarfında 7 farklı aracım oldu. Bir önceki aracım 2009 Captiva ve son olarak 2011 QQ. Normalde sedan araç severim en azından geniş bagaj ihtiyacım beni buna itiyor. Diğer araçlarla QQ yi kıyaslamak biraz yanlış olur zira sınıfları farklı. Captiva alıken QQ ile arasında kalmış tercihimi Captiva dan yana kullanmıştım. 4x4 SUV olarak Captiva High 7 kişilik büyük, geniş, güçlü, tam donanımlı belkide sahip olduğum en güzel araç (bana göre). Niye değiştirdin derseniz 2000 motorun artısının yanındaki dezavantajları yüzünden oldu. Yakıtı şehiriçi yaklaşık 10LT (QQ yaklaşık 6LT). Vergi malum 1800TL(QQ 650TL). Bunun dışında şikayetim yoktu. Çok haz etmesemde en sonunda QQ 1.5Dci Tekna ya geçtim. İlk etapta tabiri caizse attan inip eşeğe binmiş gibi oldum (gerçi daha önce kullanmıştım yani sürpriz olmadı ya neyse). Büyüklük güç konfor biraz geride kaldı. Kendimce QQ nun eksi ve artıları : öyle büyük değil ama daha kompakt küçük şirin ve en azından yerden yüksek, 1.5 ama en azından dizel ekonomi ve birazda tork, en üst donanım değil ama bana gereken minimum donanım, iç dizayn ve malzeme kalitesi çok iyi olmasada sade ve yeterli.(Bu arada iki aracıda aynı fiyata 53000TL ye almıştım). Almayı düşünen önce ihtiyacını tam olarak belirleyip en önemliside kesinlikle sürüş deneyimi yaşaması gerek. Sonradan pişman olmamak için. İyi forumlar.

Kullanıcı avatarı
Taylansancak
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen Taylansancak » 07 Oca 2014, 12:28

Ben alırken captiva niye almıyorsun diye sordular. Hiçbir ayrıntıya bakmadan iki aracı kıyaslandığında yeni captiva ,qq dan daha iyi bi araç. Kalite, güç, güvenlik, hacim,donanım... Ancak maalesef tr de bu sekilde araç satın alınamıyor. Captiva 9 litre yakıt tüketiyor, 2300 tl yıllık vergisi var. Sadece bu iki sebep qq ya götürür beni. Senede 30 bin km yapıyorum.yakıt vergi kasko primi dediğinizde captivayı almam bana senelik 7-8 bin tl ek yük getirir.bu çok ciddi bi para.
Araç alırken elmalarla armutları toplayıp muzlarla kapuzları çarpmamız falan gerekiyor tr şartlarında.
Qq kendi segmentinde, kullanım maliyetleri anlamında çok mantıklı bir araba..
Bu arada bi arkadaş güvenlik sebebiyle cam tavan almadım demiş de cam tavan ne güvenlik sorunu yaratır anlayamadım.???

“Nissan Qashqai Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

oto anahtarı