Qashqai Benzinlide Çekiş Sorunu

(J10) (J11) Qashqai
Kullanıcı avatarı
cub
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Almera
Meslek: memur

Re: Qashqai Benzinlide Çekiş Sorunu

Mesajgönderen cub » 21 May 2014, 11:13

1.6 atmosferik bir motor..maksimum tork miktarı bu kasa için çok ta yeterli değildir ve sağlayabildiği devir ortalama 4000 seviyesinde olacaktır.. böyle olaylar çok doğal.. torku düşük atmosferik motorlardan özellikle ''yokuş'' performansı beklememek gerek, ani hızlanmalar için de düşük vites kullanma yolunu tercih etmeli..

Kullanıcı avatarı
guclum
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek: dr

Mesajgönderen guclum » 21 May 2014, 18:52

yaklaşık 1 ay önce 1.6 benzinli 2013 model cvt otomatik black edition(sıfır) aldım.şu an km si 580 civarında.almaz olaydım.benim için tam bir hayalkırıklığı oldu.
-ilk kalkışta gaza istediğiniz kadar basın ama maalesef araba gitmiyor.gitmediği gibi motorun sesi facia.
-yokuş çıkayım dedim.eşek hızıyla çıktım.
-arabanın km si 60 dayandığı anda arabanın hızı kesiliyor ve sanki araba boşta gider gibi 3-4 sn gidiyor ve tekrar hızlanmaya başlıyor.
-ışıklarda veya sollama yapmak istediğim zaman araba gitmiyor ve ben o cüsseli arabayla sağ şeritte ilerlerken Tofaşlar şahinler bile beni geçiyor.güler misin ağlar mısın?
-servise telde derdimi anlatıyorum.hocam söylediğiniz şeyler çok tuhaf.ilk defa böyle şeyler duyuyoruz diyorlar.ben de içimden hadi ordan diyorum.

Kullanıcı avatarı
cub
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Almera
Meslek: memur

Mesajgönderen cub » 21 May 2014, 19:39

guclum yazdı:yaklaşık 1 ay önce 1.6 benzinli 2013 model cvt otomatik black edition(sıfır) aldım.şu an km si 580 civarında.almaz olaydım.benim için tam bir hayalkırıklığı oldu.
-ilk kalkışta gaza istediğiniz kadar basın ama maalesef araba gitmiyor.gitmediği gibi motorun sesi facia.
-yokuş çıkayım dedim.eşek hızıyla çıktım.
-arabanın km si 60 dayandığı anda arabanın hızı kesiliyor ve sanki araba boşta gider gibi 3-4 sn gidiyor ve tekrar hızlanmaya başlıyor.
-ışıklarda veya sollama yapmak istediğim zaman araba gitmiyor ve ben o cüsseli arabayla sağ şeritte ilerlerken Tofaşlar şahinler bile beni geçiyor.güler misin ağlar mısın?
-servise telde derdimi anlatıyorum.hocam söylediğiniz şeyler çok tuhaf.ilk defa böyle şeyler duyuyoruz diyorlar.ben de içimden hadi ordan diyorum.

:) büyük umutlarla yeni araba alanların atmosferik motorla imtihanı deniyo buna :).. kızacaksınız ama hakikaten normal.. 4400 dd de 158 nm tork veriyor motorunuz.. bu husustaki beklentilerinizi maksimum torku düşük devirde verebilen turbo beslemeli motorlar karşılayabilir..

Kullanıcı avatarı
tunc46
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: serbest

Mesajgönderen tunc46 » 06 Eyl 2014, 16:45

Bende 2011 QQ Tekna var lpg'li. Düz ve hafif yokuşlarda performansı gayet iyi ama çoğu forum yorumcularının söylediği gibi dik yokuşlarda yüksek performans beklemek hayal kırıklığına uğratıyor. Benzinde de denedim ama çekiş aynı zaten lpg nin motora uyumu güzel. Bu eksikliğine rağmen altımızda 1500 kg'a yakın bir aracın olması, aracın mükemmel görüntüsü, konfor ve güvenliğin ortanın üstünde olması bir vites düşürmeye değer diye düşünüyorum. Ayrıca yakıtta da beni üzmemesi artısı...

Kullanıcı avatarı
CİSGOREN
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: ecza deposu

Mesajgönderen CİSGOREN » 02 Ara 2014, 16:30

1.2 tekna MT kullanıyorum bayır çıkarken bile gaza yüklendimmi sırtım koltuğa yapışıyor . servisin dediği gibi ilginç bir olay .

Kullanıcı avatarı
Bozm
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen Bozm » 21 Tem 2015, 23:41

cekirge78 yazdı:Merhaba. Aracım 2011 model benzinli Qashqai 1.6 Platinum. Yokuşlara 130-140 km hızla girmeme rağmen 80-85 km hıza kadar düşüyor. Ankara'dan İstanbul'a dönerken resmen kamyonlarla yarışıyorum. Farklı servislerle konuştum ama yardımcı olamadılar. Bu konuya çözüm bulan var mı?

Bende de 2012 1.6 otomatik vites var Istanbul'da, trakyada yokus gormedi hic ama ilk defa uzun yol yaptim ist-antalya, yokuslarda performans rezalet dediginiz gibi sportta bile gitmiyor, yokuslarda arabayi kenara cekip birakasim geldi yaninizdan gecen arabalarin haddi hesabi yok.
Ben careyi yokuslara girerken cruise'a almakta buldum yoksa bitmezdi toroslarin yokuslari!
Eger bu qashqai icin normal bir durumsa ben 1 dk tutmam bu arabayi istanbul'a dondugumde :)

Kullanıcı avatarı
Bozm
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen Bozm » 13 Eki 2015, 03:42

Bozm yazdı:
cekirge78 yazdı:Merhaba. Aracım 2011 model benzinli Qashqai 1.6 Platinum. Yokuşlara 130-140 km hızla girmeme rağmen 80-85 km hıza kadar düşüyor. Ankara'dan İstanbul'a dönerken resmen kamyonlarla yarışıyorum. Farklı servislerle konuştum ama yardımcı olamadılar. Bu konuya çözüm bulan var mı?

Bende de 2012 1.6 otomatik vites var Istanbul'da, trakyada yokus gormedi hic ama ilk defa uzun yol yaptim ist-antalya, yokuslarda performans rezalet dediginiz gibi sportta bile gitmiyor, yokuslarda arabayi kenara cekip birakasim geldi yaninizdan gecen arabalarin haddi hesabi yok.
Ben careyi yokuslara girerken cruise'a almakta buldum yoksa bitmezdi toroslarin yokuslari!
Eger bu qashqai icin normal bir durumsa ben 1 dk tutmam bu arabayi istanbul'a dondugumde :)

Dedigim gibi oldu ben aracimi sattim gecen gun, bmw'ye geciyorum...
Yokus performansi ve cocuk kilidinin manuel olmasi olayi soguttu beni qashqai'den...
Sizlere kazasiz belasiz surusler, Allaha emanet olun.

MBOZ

Kullanıcı avatarı
Ybabaa
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Retired

Mesajgönderen Ybabaa » 19 Eki 2015, 12:28

Gaz pedalına bastığınızda bir seviyede pedal sertleşir buradan itibaren iyice basarsanız arabanın çekişi anında artar ve kamyonları çok rahat geçersiniz. Umarım faydalı olur. Aynı olayı düz yolda da denerseniz farkı göreceksiniz. Selamlar.

Kullanıcı avatarı
poweratti
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen poweratti » 11 Ara 2015, 10:59

Kullanıcı avatarı
KEMAL35
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: serbest

Mesajgönderen KEMAL35 » 30 Ağu 2017, 13:41

Merhaba arkadaslar aynı şekilde benimde aracımda yokuşta bogulma oluyor uzun yolda arac 130-140 da sanki aracın icerisinden 80 le gidiyormussun hissiyatı güzel düşük viteste yokuş cıkarsanız bi sure sonra alısıyorsunuz. Bir de bir çok kez denedim hızla yokuşa girme sansınız varsa cok bogulmuyor sınıfına gore arac performansı cok kotu degıl bu tur sorunlar butun suv larda var emın olun keyfını surmeye bakın

Kullanıcı avatarı
Merensoy79
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Memur

Re: Qashqai benzinlide çekiş sorunu

Mesajgönderen Merensoy79 » 30 May 2018, 05:48

badevy yazdı:qashqai 1.6 teknaya taktırdığım bir yakıt tasarruf sistemi var. Daha önceki arabamıza da taktırmıştık. Tasarrufla beraber araba performansında ciddi iyileştirme sağlıyor. Bakırköy Yenimahallede(aşağıda adres linkini verdim) Karbiratörcü Derya Usta var, mahallemizin kadim esnafıdır. Bu işlere çok kafa yormuş ve patenti kendisine ait olan bir sistemi yıllardır satıyor. İlginizi çekebilir...
http://harita.yandex.com.tr/?text=T%C3% ... 7948309134

Konu hotlatarak sorayım. Derya ustanın sistemi vgt olarak satılmakta. Bende almak istiyorum. Fakati motora zarar vermesinden endiseliyim motora zarar verir mi siz taktirali çok olmuş qq de motorunuzda vgt ile ilgili bir sorun oluştu mu subap,hararet vb

“Nissan Qashqai Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

oto anahtarı