Qashqai Benzinlide Çekiş Sorunu

(J10) (J11) Qashqai
Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

Re: Qashqai Benzinlide Çekiş Sorunu

Mesajgönderen FelixCrail » 19 Şub 2014, 16:29

Ankara icin bilgim yok.istanbulda olsan maslak sanayide arastirma yapabilirdin.istersen maslaktakileri ara ankara icin yer onermelerini iste

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
savasansahin
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek: Serbest

Mesajgönderen savasansahin » 04 Mar 2014, 23:27

Arkadaşlar kısmetse iki gün sonra 1.6 platinum alacağım, 70 bin km de 2010 model. devamında bu forumda epey aktif olacağız sanırım.
Bu aracı kullanan arkadaşlara sormak istiyorum, lpg de 5-6 bim kilometre kullanılmış daha altı ay önce takılmış landirenzo marka lpg, ben benzinde
kullanacağım aracı, bu bir sıkıntı çıkarırmı? yani sonuçta motora birşeyler takılmıştır lpg için bu sakınca doğururmu? Sizin fikriniz nedir, bu aracı satarken değerini düşürürmü lpg takılmış olması?

Lpg montajı yapılmış olması, benzinde kullanmama rağmen çekiş problemi yaşatır mı? Herkese çok teşekkür ederim. İyi akşamlar.

Kullanıcı avatarı
moral1
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen moral1 » 05 Nis 2014, 11:40

Merhabalar.
Bende 1 ay once qq1.6 tekna aldim. Uzun yol merakimi gidermek icin Ankaradan İstanbula gittim. Çamlidere rampalarina gelince baya bi hayal kırıklığına uğradım. Araba 4. vitesle ancakçıkabiliyor. ve motor zorlaninca cok bağırıyor. Ancak duzde araç mukemmel. Hız sabitleme yi 130a ayarlayınca keyfine doyum olmuyor. Mersedes gibi:) dönüşte ise bisey kesfettim. Aracin gaz pedali 2 kademe. Yani son kısmında daha sert bir bolum var. Oraya kadar basinca arac rampada kendini toparliyor. Hatta tekrar 5. Vitese çıkabiliyor. Sonradan arastirdim. Arac 8 enjektorlu. Gazin 2. Kademesine basınca sanirim tum enjektorlet calismaya başlıyor. 1.kademede ise arac daha ekonomik olmasi icin 4 enjektorle calisiyor diye düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
Robin
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Pilot

Mesajgönderen Robin » 30 Nis 2014, 18:38

Selamlar
Belirli dönemlerde yazdım bu başlık altında.
Yaklaşık 5 ay oldu aracımı alalı (2013 QQ 1.6 VISIA A/T) toplamda 8000 km yol yaptım uzun yola gittim, şehir içi rampa vs. her yerde aracımı kullandım.
Çekiş sorunu olarak görmüyorum zira aracın performansı bu şekilde, rampalarada son derece hızlı çıkıyorum. Sadece sabahları motor soğuk olduğunda evimin hemen çıkışındaki yokuşta biraz ağır ama sıcak motorda sıkıntı yok. Ayrıca soğuk motorda aracı sıkıştırmak istemiyorum, yoksa gazı köklesem bayır yokuş tanımaz biliyorum.
Geçenlerde yaşadığım küçük bir problemi anlatmak isterim.
Dik bir yokuşta önümdeki araç durunca bende arkasından durdum ve kalkış için vitesi "L" moduna aldım. Ancak vites boştaymışcasına araç hareket etmedi. "D" moduna aldım yine aynı şey oldu, devir saatinde yükselme var, ayrıca gösterge panelinde Vites modu yazıyor ama dediğim gibi boş vites misali araç yerinden kıpırdamadı. yaklaşık 15 sn sürdü. Vitesi "N" ye alıp tekrardan "L" moduna aldım ve sorun çözüldü. Normal olarak araç harekete geçti. Hızlandıktan sonra yine "D" modu ve problemsiz yola devam ettim.
Sanırım fiziki olarak vites topuzu doğru yerde olsada mekanik yazda yazılımsal olarak bir anlık motorda uygun vites geçmedi. Nötrleyip tekrar yerine alınca düzelmiş olabilir diye düşünmekteyim.
Benzer ecrübeniz yada fikirleriniz varsa paylaşımlarınızı beklerim.

Emniyetli Sürüşler

Kullanıcı avatarı
cub
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Almera
Meslek: memur

Mesajgönderen cub » 21 May 2014, 11:13

1.6 atmosferik bir motor..maksimum tork miktarı bu kasa için çok ta yeterli değildir ve sağlayabildiği devir ortalama 4000 seviyesinde olacaktır.. böyle olaylar çok doğal.. torku düşük atmosferik motorlardan özellikle ''yokuş'' performansı beklememek gerek, ani hızlanmalar için de düşük vites kullanma yolunu tercih etmeli..

Kullanıcı avatarı
guclum
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: dr

Mesajgönderen guclum » 21 May 2014, 18:52

yaklaşık 1 ay önce 1.6 benzinli 2013 model cvt otomatik black edition(sıfır) aldım.şu an km si 580 civarında.almaz olaydım.benim için tam bir hayalkırıklığı oldu.
-ilk kalkışta gaza istediğiniz kadar basın ama maalesef araba gitmiyor.gitmediği gibi motorun sesi facia.
-yokuş çıkayım dedim.eşek hızıyla çıktım.
-arabanın km si 60 dayandığı anda arabanın hızı kesiliyor ve sanki araba boşta gider gibi 3-4 sn gidiyor ve tekrar hızlanmaya başlıyor.
-ışıklarda veya sollama yapmak istediğim zaman araba gitmiyor ve ben o cüsseli arabayla sağ şeritte ilerlerken Tofaşlar şahinler bile beni geçiyor.güler misin ağlar mısın?
-servise telde derdimi anlatıyorum.hocam söylediğiniz şeyler çok tuhaf.ilk defa böyle şeyler duyuyoruz diyorlar.ben de içimden hadi ordan diyorum.

Kullanıcı avatarı
cub
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Almera
Meslek: memur

Mesajgönderen cub » 21 May 2014, 19:39

guclum yazdı:yaklaşık 1 ay önce 1.6 benzinli 2013 model cvt otomatik black edition(sıfır) aldım.şu an km si 580 civarında.almaz olaydım.benim için tam bir hayalkırıklığı oldu.
-ilk kalkışta gaza istediğiniz kadar basın ama maalesef araba gitmiyor.gitmediği gibi motorun sesi facia.
-yokuş çıkayım dedim.eşek hızıyla çıktım.
-arabanın km si 60 dayandığı anda arabanın hızı kesiliyor ve sanki araba boşta gider gibi 3-4 sn gidiyor ve tekrar hızlanmaya başlıyor.
-ışıklarda veya sollama yapmak istediğim zaman araba gitmiyor ve ben o cüsseli arabayla sağ şeritte ilerlerken Tofaşlar şahinler bile beni geçiyor.güler misin ağlar mısın?
-servise telde derdimi anlatıyorum.hocam söylediğiniz şeyler çok tuhaf.ilk defa böyle şeyler duyuyoruz diyorlar.ben de içimden hadi ordan diyorum.

:) büyük umutlarla yeni araba alanların atmosferik motorla imtihanı deniyo buna :).. kızacaksınız ama hakikaten normal.. 4400 dd de 158 nm tork veriyor motorunuz.. bu husustaki beklentilerinizi maksimum torku düşük devirde verebilen turbo beslemeli motorlar karşılayabilir..

Kullanıcı avatarı
tunc46
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: serbest

Mesajgönderen tunc46 » 06 Eyl 2014, 16:45

Bende 2011 QQ Tekna var lpg'li. Düz ve hafif yokuşlarda performansı gayet iyi ama çoğu forum yorumcularının söylediği gibi dik yokuşlarda yüksek performans beklemek hayal kırıklığına uğratıyor. Benzinde de denedim ama çekiş aynı zaten lpg nin motora uyumu güzel. Bu eksikliğine rağmen altımızda 1500 kg'a yakın bir aracın olması, aracın mükemmel görüntüsü, konfor ve güvenliğin ortanın üstünde olması bir vites düşürmeye değer diye düşünüyorum. Ayrıca yakıtta da beni üzmemesi artısı...

Kullanıcı avatarı
CİSGOREN
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: ecza deposu

Mesajgönderen CİSGOREN » 02 Ara 2014, 16:30

1.2 tekna MT kullanıyorum bayır çıkarken bile gaza yüklendimmi sırtım koltuğa yapışıyor . servisin dediği gibi ilginç bir olay .

Kullanıcı avatarı
Bozm
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen Bozm » 21 Tem 2015, 23:41

cekirge78 yazdı:Merhaba. Aracım 2011 model benzinli Qashqai 1.6 Platinum. Yokuşlara 130-140 km hızla girmeme rağmen 80-85 km hıza kadar düşüyor. Ankara'dan İstanbul'a dönerken resmen kamyonlarla yarışıyorum. Farklı servislerle konuştum ama yardımcı olamadılar. Bu konuya çözüm bulan var mı?

Bende de 2012 1.6 otomatik vites var Istanbul'da, trakyada yokus gormedi hic ama ilk defa uzun yol yaptim ist-antalya, yokuslarda performans rezalet dediginiz gibi sportta bile gitmiyor, yokuslarda arabayi kenara cekip birakasim geldi yaninizdan gecen arabalarin haddi hesabi yok.
Ben careyi yokuslara girerken cruise'a almakta buldum yoksa bitmezdi toroslarin yokuslari!
Eger bu qashqai icin normal bir durumsa ben 1 dk tutmam bu arabayi istanbul'a dondugumde :)

Kullanıcı avatarı
Bozm
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen Bozm » 13 Eki 2015, 03:42

Bozm yazdı:
cekirge78 yazdı:Merhaba. Aracım 2011 model benzinli Qashqai 1.6 Platinum. Yokuşlara 130-140 km hızla girmeme rağmen 80-85 km hıza kadar düşüyor. Ankara'dan İstanbul'a dönerken resmen kamyonlarla yarışıyorum. Farklı servislerle konuştum ama yardımcı olamadılar. Bu konuya çözüm bulan var mı?

Bende de 2012 1.6 otomatik vites var Istanbul'da, trakyada yokus gormedi hic ama ilk defa uzun yol yaptim ist-antalya, yokuslarda performans rezalet dediginiz gibi sportta bile gitmiyor, yokuslarda arabayi kenara cekip birakasim geldi yaninizdan gecen arabalarin haddi hesabi yok.
Ben careyi yokuslara girerken cruise'a almakta buldum yoksa bitmezdi toroslarin yokuslari!
Eger bu qashqai icin normal bir durumsa ben 1 dk tutmam bu arabayi istanbul'a dondugumde :)

Dedigim gibi oldu ben aracimi sattim gecen gun, bmw'ye geciyorum...
Yokus performansi ve cocuk kilidinin manuel olmasi olayi soguttu beni qashqai'den...
Sizlere kazasiz belasiz surusler, Allaha emanet olun.

MBOZ

Kullanıcı avatarı
Ybabaa
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Retired

Mesajgönderen Ybabaa » 19 Eki 2015, 12:28

Gaz pedalına bastığınızda bir seviyede pedal sertleşir buradan itibaren iyice basarsanız arabanın çekişi anında artar ve kamyonları çok rahat geçersiniz. Umarım faydalı olur. Aynı olayı düz yolda da denerseniz farkı göreceksiniz. Selamlar.

“Nissan Qashqai Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir

oto anahtarı