Qashqai Benzinlide Çekiş Sorunu

(J10) (J11) Qashqai
Kullanıcı avatarı
deredengel
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Juke
Meslek: muhendis

Re: Qashqai benzinlide çekiş sorunu

Mesajgönderen deredengel » 22 Ara 2013, 20:00

benzinli qashqailere CHİP TUNİNG yaptıran arkadaşlar varmı? Yada genel olarak chip tuning hakkında bilgisi olan deneyim sahibi olan arkadalarımız paylasımda bulunmalarını bekliyoruz.

juke visia 1.5 dci beyaz 2012

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

Mesajgönderen FelixCrail » 22 Ara 2013, 20:10

Atmosferik motorda chip tuning yapmanin bi anlami yok. Guc anlaminda kayda deger bir katkisi yok cunku

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
taydin66
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Qashqai
Meslek:

Mesajgönderen taydin66 » 02 Oca 2014, 18:52

Arkadaşlar bu qq nin gücünü artırmanın bir yolu yok mu?
Benim için benzin sarfiyatı önemli değil.

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator

Mesajgönderen FelixCrail » 02 Oca 2014, 19:28

maliyet sorun değil dersen turbo takabilirsin.

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe

Kullanıcı avatarı
Robin
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Pilot

Mesajgönderen Robin » 04 Oca 2014, 14:31

QQ 1.6 visia A/T CVT aracımı alalı 25 gün oldu, şimdiye kadar 1400km İstanbul şehir içinde kullandım, aracımı ilk 1600km limitlerde kullanın talimatıyla ve el kitabı tavsiyesi sınırları içinde kullanıyorum. Hiçbir şekilde performans sorunu yaşamadım ayrıca belirtmek isterim bu araç performans aracı değil. Açıkcası benim beklentilerimi karşıladı. Yeri geldi 4 kişi ile uzun köprü rampası çıktım sorun olmadı, gaza yeterince bastığınızda hakkını veriyor. Otomatik vites kullanımında dik yokuş kalkışlarında "L" mod ile kalkış yapın, uzun rampalarda "sport" modu devreye sokun yeter daha iyi performans sağlarsınız. Ayrıca kalkış ve ilk hızlanma bence son derece yeterli araçtaki herkesi koltuğa yapıştırıyor...çok kritik durumlarda gaz pedalındaki 2.hızlanyı kullanın bir anda devir 6000 e çıkıyor ve araç deli dana gibi ilerliyor bütün bunların haricinde çok bişey beklemeyin araçtan zaten olması gerekenler var diye düşünmekteyim...

Kullanıcı avatarı
sinumer
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen sinumer » 13 Oca 2014, 22:07

Arkadaşlar bende Qashqai 1.6 Platınum CVT şanzıman aldım.Erzincan Trabzon arasında tırmanma yokuşlarında tırlar beni solladı.50km ye kadar hız düştü.Yolda kalacağım diye endişelendim.Gazı köküne kadar basıyorsun sport modu kullanıyorsun devir saati tine 3000 i geçmiyor araç bayılacak gibi oluyor.Resmen şok oldum.araç daha 2012 model ve 6000km de. Memleket Rizede deneyelim dedik.oldukça dik bir rampaya yavaşça girdik araç rampada kaldı.bir daha da kalkmadı şok üstüne şok.bir şeyi mi yanlış yapıyorum diye klavuzu inceledim.hayır.rampayı L viteste deneyeyim dedim normalde L de gaza sonuna kadar basarsan devir 4000-4500 e ulaşması gerekirken yine ulaşmıyor sanki L de de vites yükseltiyor gaza basınca.Bu araba rampa çıkmıycaksa ne işe yarar.Düz yolda mı gidecek yani.61000 Tl verdim.malese şimdilik şoktayım.Daha önce bende Honda HRV 1.6 otomatik vardı.Rampalarda tozu dumana katıyordu resmen dört çekere geçmeden.Bu konuda bilgisi olanların bilgilerinde faydalanmak isterim.
saygılar...

Kullanıcı avatarı
Robin
Silver Üye
Silver Üye

Re: Qashqai Benzinlide Çekiş Sorunu

Mesajgönderen Robin » 03 Şub 2014, 01:52

Yaklaşık 2 ay oldu QQ 1.6 visia A/T kullanıyorum 4000km oldu, İstanbul şehir içi başta olmak üzere en son İST-IZMIR-İST Sürüş yaptım, izmir geliş gidiş 4 kişi , full bagaj ve full yakıt kullandım aracı, bilenler bilir Manisa izmir arası sabuncubeli rampaları başta olmak üzere diğer rota boyu iniş çıkış rampalar olmak üzere hiçbir sorun yaşamadım, araç elbette performans aracı değil ancak hızlanma , yavaşlama, bayır rampa gayet güzel...
Açıkçası buradaki yorumlar biraz canımı sıkmıştı ama ben kendim bunları yaşamadım son derece güzel bir araç ve benim beklentilerimi karşıladı...

Kullanıcı avatarı
taydin66
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen taydin66 » 19 Şub 2014, 15:26

FelixCrail yazdı:maliyet sorun değil dersen turbo takabilirsin.

Merhaba FelixCrail
Bu turbo işini nerede taktırabilirim.
Ben Ankara'dayım.

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator

Mesajgönderen FelixCrail » 19 Şub 2014, 16:29

Ankara icin bilgim yok.istanbulda olsan maslak sanayide arastirma yapabilirdin.istersen maslaktakileri ara ankara icin yer onermelerini iste

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe

Kullanıcı avatarı
savasansahin
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Serbest

Mesajgönderen savasansahin » 04 Mar 2014, 23:27

Arkadaşlar kısmetse iki gün sonra 1.6 platinum alacağım, 70 bin km de 2010 model. devamında bu forumda epey aktif olacağız sanırım.
Bu aracı kullanan arkadaşlara sormak istiyorum, lpg de 5-6 bim kilometre kullanılmış daha altı ay önce takılmış landirenzo marka lpg, ben benzinde
kullanacağım aracı, bu bir sıkıntı çıkarırmı? yani sonuçta motora birşeyler takılmıştır lpg için bu sakınca doğururmu? Sizin fikriniz nedir, bu aracı satarken değerini düşürürmü lpg takılmış olması?

Lpg montajı yapılmış olması, benzinde kullanmama rağmen çekiş problemi yaşatır mı? Herkese çok teşekkür ederim. İyi akşamlar.

Kullanıcı avatarı
moral1
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen moral1 » 05 Nis 2014, 11:40

Merhabalar.
Bende 1 ay once qq1.6 tekna aldim. Uzun yol merakimi gidermek icin Ankaradan İstanbula gittim. Çamlidere rampalarina gelince baya bi hayal kırıklığına uğradım. Araba 4. vitesle ancakçıkabiliyor. ve motor zorlaninca cok bağırıyor. Ancak duzde araç mukemmel. Hız sabitleme yi 130a ayarlayınca keyfine doyum olmuyor. Mersedes gibi:) dönüşte ise bisey kesfettim. Aracin gaz pedali 2 kademe. Yani son kısmında daha sert bir bolum var. Oraya kadar basinca arac rampada kendini toparliyor. Hatta tekrar 5. Vitese çıkabiliyor. Sonradan arastirdim. Arac 8 enjektorlu. Gazin 2. Kademesine basınca sanirim tum enjektorlet calismaya başlıyor. 1.kademede ise arac daha ekonomik olmasi icin 4 enjektorle calisiyor diye düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
Robin
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen Robin » 30 Nis 2014, 18:38

Selamlar
Belirli dönemlerde yazdım bu başlık altında.
Yaklaşık 5 ay oldu aracımı alalı (2013 QQ 1.6 VISIA A/T) toplamda 8000 km yol yaptım uzun yola gittim, şehir içi rampa vs. her yerde aracımı kullandım.
Çekiş sorunu olarak görmüyorum zira aracın performansı bu şekilde, rampalarada son derece hızlı çıkıyorum. Sadece sabahları motor soğuk olduğunda evimin hemen çıkışındaki yokuşta biraz ağır ama sıcak motorda sıkıntı yok. Ayrıca soğuk motorda aracı sıkıştırmak istemiyorum, yoksa gazı köklesem bayır yokuş tanımaz biliyorum.
Geçenlerde yaşadığım küçük bir problemi anlatmak isterim.
Dik bir yokuşta önümdeki araç durunca bende arkasından durdum ve kalkış için vitesi "L" moduna aldım. Ancak vites boştaymışcasına araç hareket etmedi. "D" moduna aldım yine aynı şey oldu, devir saatinde yükselme var, ayrıca gösterge panelinde Vites modu yazıyor ama dediğim gibi boş vites misali araç yerinden kıpırdamadı. yaklaşık 15 sn sürdü. Vitesi "N" ye alıp tekrardan "L" moduna aldım ve sorun çözüldü. Normal olarak araç harekete geçti. Hızlandıktan sonra yine "D" modu ve problemsiz yola devam ettim.
Sanırım fiziki olarak vites topuzu doğru yerde olsada mekanik yazda yazılımsal olarak bir anlık motorda uygun vites geçmedi. Nötrleyip tekrar yerine alınca düzelmiş olabilir diye düşünmekteyim.
Benzer ecrübeniz yada fikirleriniz varsa paylaşımlarınızı beklerim.

Emniyetli Sürüşler

“Nissan Qashqai Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 34 misafir

oto anahtarı