Göğüsten Gelen Ses

(J10) (J11) Qashqai
Kullanıcı avatarı
kadmu
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Belirtilmemiş
Meslek:

Re: Göğüsten Gelen Ses

Mesajgönderen kadmu » 06 May 2016, 14:12

Sorunu ve çözümü buldum ve giderdim. Titreşim dışarıda meydan geliyormuş. Cam ile sileceklerin olduğu cama temas eden plastik parça motor titreşimi ile arı vızıltısı gibi ses yapıyordu. Piyasada satılan kauçuk izolasyon malzemesini plastik spatula kullanarak cam ile plastiğin arasına silikon gibi boydan boya uyguladım. Malzeme kauçuk olduğundan başarılı sonuç aldım. Ancak dikkat edilmesi gereken malzemeyi taşırmamak. Havayla temas edince reaksiyona girip köpürüyor, plastik parçaların üzerine akıyor ve buradan temizlenmiyor. Benim kullandığım kimyasal beyaz olduğundan o kısım badana gibi boyandı. Bu nedenle siyah tampon boyası uygulamak zorunda kaldım. Camı ve plastik çerçeveyi önce ambalaj bandı ile izole etmek gerekiyor. Servislere de inşallah ışık tutar. K. ÜSTÜNDAĞ

Kullanıcı avatarı
Kadirkkkk
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Qashqai
Meslek:

Mesajgönderen Kadirkkkk » 12 May 2016, 16:16

bende de ses geliyordu. j11 (yeni) kasa araç sahibiyim. Benimki hava filtresindenmiş, araç içinden değilmiş. hava filtresi izolasyonu adında birşey yaptılar, sanırım garanti devam ettiği için ücret de almadılar.

2015 Qashqai (J11) 1.6 dizel (130hp) manuel. Visia...

Kullanıcı avatarı
Jukefransa
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Juke
Meslek:

Mesajgönderen Jukefransa » 11 Oca 2017, 00:59

Arkadaşlar göğüsden gelen sesin nedeni kaputu açınca camın hemen altında sol tarafta el pompası gibi avuç içi kadar bir kavçuk tarzı bişey var ve bunu yerine güzelce sabitleyin ayrıca gitmezse yakıt hortumuda sebep oluyor bu sese... juke

Kullanıcı avatarı
singlewolf
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Diğer
Meslek:

Mesajgönderen singlewolf » 07 Tem 2017, 12:55

kardes merhaba bu ses hangi plastikten geliyor cam ile sileceklerin orasi derken camin kaportaya oturdugu lastikler mi yok silecegin fitil lastiginden mi bahsediorsunuz ??
kadmu yazdı:Sorunu ve çözümü buldum ve giderdim. Titreşim dışarıda meydan geliyormuş. Cam ile sileceklerin olduğu cama temas eden plastik parça motor titreşimi ile arı vızıltısı gibi ses yapıyordu. Piyasada satılan kauçuk izolasyon malzemesini plastik spatula kullanarak cam ile plastiğin arasına silikon gibi boydan boya uyguladım. Malzeme kauçuk olduğundan başarılı sonuç aldım. Ancak dikkat edilmesi gereken malzemeyi taşırmamak. Havayla temas edince reaksiyona girip köpürüyor, plastik parçaların üzerine akıyor ve buradan temizlenmiyor. Benim kullandığım kimyasal beyaz olduğundan o kısım badana gibi boyandı. Bu nedenle siyah tampon boyası uygulamak zorunda kaldım. Camı ve plastik çerçeveyi önce ambalaj bandı ile izole etmek gerekiyor. Servislere de inşallah ışık tutar. K. ÜSTÜNDAĞ

Kullanıcı avatarı
singlewolf
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen singlewolf » 07 Tem 2017, 12:57

Jukefransa yazdı:Arkadaşlar göğüsden gelen sesin nedeni kaputu açınca camın hemen altında sol tarafta el pompası gibi avuç içi kadar bir kavçuk tarzı bişey var ve bunu yerine güzelce sabitleyin ayrıca gitmezse yakıt hortumuda sebep oluyor bu sese... juke

kardes merhaba, kornaya basarken tus gicirti sesi gibi ses geliyormu sizde ?? birde gogusten gelen gicirti icin o parcanin resmini gonderebilirmisiniz buraya

Kullanıcı avatarı
TJ320
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: serbest
İletişim:

Mesajgönderen TJ320 » 07 Ağu 2017, 16:35

merhaba cam ile göğüs arası veya kapıda trimlerden gelen sesler wd40 ile sonlandırabiliyoruz ben denedim aylar oldu tık yok tavsite ederim wd40 ince bi parçası war hortum gibi dipten eklem (birleşme) yerlerine sıkarsan biraz düzelir diye tahmin ediyorum isterseniz bir deneyin

34 TJ 320
MEHMET DURSUN

Kullanıcı avatarı
singlewolf
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen singlewolf » 15 Eyl 2017, 16:20

TJ320 yazdı:merhaba cam ile göğüs arası veya kapıda trimlerden gelen sesler wd40 ile sonlandırabiliyoruz ben denedim aylar oldu tık yok tavsite ederim wd40 ince bi parçası war hortum gibi dipten eklem (birleşme) yerlerine sıkarsan biraz düzelir diye tahmin ediyorum isterseniz bir deneyin

Kardeş gelen ses görünür yerde değil ki sıkayım :):) orta göğüs orta fan arkasından geliyor gibi bi durum var

Kullanıcı avatarı
Gölge
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Teacher

Mesajgönderen Gölge » 13 Oca 2018, 02:12

Benim aracım 2014 Qashqai iki yıldır göğüsten gelen ses için 3 kez servise gittim ilk ikisinde motor titresimi azalır diye program attilar üçüncüsünde konsolu sokup baktılar. Sonuç degismedi. Bu hafta servisi aradım. Garanti kapsamından aracın yeni çıktığını ve bu arızanın hala giderilmedigini söyledim. Getirin bir bakalım bu işlemin ücreti 600 TL dediler. Hatta Bursa servisi , Eskişehir servisi daha yakın diye oraya gidebileceğimi soyledi. Kısacası servisten umduğumu bulamadım.

Kullanıcı avatarı
akm46
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: memur

Mesajgönderen akm46 » 20 Oca 2018, 22:33

merhaba
QQ 2016 sky pack aracımın ön göğüs kısmından tıkırtı sinek sesi vb bi ses gelmektedir. sıkıntının ne olduğunu bulamadım. bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.

Kullanıcı avatarı
singlewolf
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen singlewolf » 15 Şub 2018, 17:08

dediğim gibi orta göğüs kısmında, yani orta multimedya ekranının üzerindeki fanların arkasından göğüs arkasından gibi gıcırtı ses geliyor. yalnız çok ince bir ses ve 50-60km hızdan sonra duyulabiliyor. o fan ile multimedya arasındaki yere. yani multimedya panelinin oldugu büyük parçanın ana göğüse baglı gibi duran yere araya slikon sprey inceden sıkacagım. bakalım nolacak.

Kullanıcı avatarı
cronus75tr
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen cronus75tr » 07 May 2018, 17:06

Benim de yeni 2018 Qashqai aracımda motor çalıştığında en düşük devire 750 civarına inince bir vuruntu sesi geliyor konsoldan, cızırtı değil, vuruntu. Tırıltı, ne derseniz işte. Servise götürdüm klima boruları olabilir dediler ama düzelmedi, bir de servise gidince yapmadı meret. Arada sağdan soldan cızırtı geliyor ama çok takmıyorum ama bu vuruntu sesi enteresan. Olan var mı başka?

“Nissan Qashqai Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir

oto anahtarı