Göğüsten Gelen Ses

(J10) (J11) Qashqai
Kullanıcı avatarı
kadmu
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Belirtilmemiş
Meslek:

Göğüsten Gelen Ses

Mesajgönderen kadmu » 01 Mar 2013, 12:15

Lütfen Yardım.
2011 QQ Tekna göğüsten gelen cızırtı ile başım dertte. Göğüs ile cam arasından özellikle sağ yönde araba 60 km hızı geçtikten sonra, tırmanmada yada güçte iken cızırdamaya başlıyor. Gazı kestiğimde veya yavaşalyınca ses kesiliyor. Uzun yolda çok rahatsız edici, ailecek elimiz ön camda ve göğüste sesin menşeini aramakla geçiyor. İki servis de bulamadı, 250 km test yapıldı 7 kez servise başvurdum, sorun çözülmedi. Bu arada km sayacı da iki kez değişti, ancak sorun devam ediyor. Son gittiğim servis araya sünger fitil yerleştirmiş, bu da kar etmedi.
Konuya ilişkin deneyimi olan var mı, çözümü bilen var mı?

Kullanıcı avatarı
estergon42
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek: öğretmen

Re: Göğüsten gelen ses

Mesajgönderen estergon42 » 11 Tem 2013, 01:43

kardeş anlattığın sorunun bire bir aynısı bende de var benim araçta 2011 1.5 dci üç aydır uğraşıyorum hala çözemediler sorunu kapıya baktılar sorun yok dediler göğüse baktılar yine sorun yok dediler ama bu cızırtı sesi deli edecek beni

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

Mesajgönderen FelixCrail » 11 Tem 2013, 10:12

Benim primera 2000devire gelince bi ses geliyor ama henuz bakamadim nedenine. Nissanlarin hepsi boylemi acaba

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
kadmu
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen kadmu » 02 Eyl 2013, 14:14

estergon42 yazdı:kardeş anlattığın sorunun bire bir aynısı bende de var benim araçta 2011 1.5 dci üç aydır uğraşıyorum hala çözemediler sorunu kapıya baktılar sorun yok dediler göğüse baktılar yine sorun yok dediler ama bu cızırtı sesi deli edecek beni

Kardeş Merhaba,
Servis sesi duymamazlıktan geliyor. Israrım sonucu BMS ankara servisi biraz zaman ayırdı ve sesi duyabildi. Cam ile göğüs arsına ince bir sünger fitil yerleştirdi. Yine de fark etmedi. Mevsim yaz olduğundan klima ve fan sesinden anlaşılmıyor.Son baharda tekrar ilgileneceğim. Bu konudaki sonuçlardan lütfen haberdar olalım.

Saygı ve sevgilerimi sunarım.

En son kadmu tarafından 04 Eyl 2013, 08:31 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Muhammet Murat
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Primera
Meslek:
İletişim:

Mesajgönderen Muhammet Murat » 02 Eyl 2013, 17:45

öncelikle kendinizi tanıtınız. aksi takdirde silinecektir.

Muhammet Murat Üyel
07 YS 107
KONYA / ANIT
Primera Comfort 2001 (MAZİDE KALDI)

İKİ SANİYE SONRASINA GARANTİSİ OLMAYAN HAYATIMIZ İÇİN FIRILDAK OLMAYA GEREK YOK.

Kullanıcı avatarı
kadmu
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen kadmu » 03 Eyl 2013, 10:06

Kadir ÜSTÜNDAĞ
ANKARA

Kullanıcı avatarı
ugur_larolsun
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: asker

Mesajgönderen ugur_larolsun » 20 Eki 2013, 19:55

Bende 2008 Tekna var. Cızırtı değilde hafif bozuk yolda göğüsten şıkır şıkır bir ses geliyor. Bugün sağ ön taraftaki paspası koyarken torpido kapağının altında elim bir yere değdi. Baktım orda boşta sigorta kapağı gibi birşey var. Sabitleyemedim ama büyük ihtimalle ses ordan geliyor. Baktıracaz artık. Aynı sesi duyan arkadaşlara duyrulur.

Kullanıcı avatarı
babacan
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen babacan » 18 Kas 2013, 11:42

bende de aynı sorun çıktı.10.000 bakımında, birde klima temizliği yapıldı ,sonrasında 2000 devirde özellikle düşük viteslerde bu cızırtıyı duyuyorum.henüz servise geri dönmedim.

Kullanıcı avatarı
MÜNÜRB
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Almera
Meslek: memur
İletişim:

Re: Göğüsten Gelen Ses

Mesajgönderen MÜNÜRB » 23 Kas 2013, 21:38

al bendende o kadar benim arabadada bi ses var kendim arıyorum bulamıyorum 50-80 arası hızlarda yapıyor.

münür bingöl
34ZPT24
silivri/istanbul
almera tekna
1.5 2008

münür bingöl
34ZPT24
silivri/istanbul
almera tekna
1.5 2008

Kullanıcı avatarı
dragonakrep
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: bilgisayar

Mesajgönderen dragonakrep » 20 Ara 2013, 14:19

arkadaşlar benim adım şahin Fransa'dan katılıyorum. renault firmasında çalışıyorum. bu sesin sebeplerinden bahsedeyim sizlere birazcık. klima bakımlarında ya da araçların göğsü söküldüğü zaman bazı vida veya somunların iyice sıkılmaması parçaların sallanmasına sebep olur. bu da ses çıkarmasına neden olur. ikinci bir şey eğer ki göğüs bölümünde bir vida ya da bir parça gibi bir şey bırakılmışsa vidalanmamışsa içeri bir vida bir parça düşürülmüşse, göğüs bölümünde gevşeyen bir parça olmuşsa, üçüncü bir şey ise, torpide gözünde sert bir cismin olması durumunda titreşimden dolayı ses çıkarma ihtimalleri olabiliyor. bir çok araçta aynı şey varsa bu teknik bir şey olabilir. zamanla göğüs bölümünde bulunan bazı parçaların gevşemesiyle olan bir sesten olabilir. çünkü göğüs bölümünde gelen seslerin yüzde sekseni bazı parçaların gevşemesinden kaynaklı olabiliyor. tabi bazı durumlar hariç.

Kullanıcı avatarı
MÜNÜRB
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Almera
Meslek: memur
İletişim:

Mesajgönderen MÜNÜRB » 20 Ara 2013, 14:57

dragonakrep yazdı:arkadaşlar benim adım şahin Fransa'dan katılıyorum. renault firmasında çalışıyorum. bu sesin sebeplerinden bahsedeyim sizlere birazcık. klima bakımlarında ya da araçların göğsü söküldüğü zaman bazı vida veya somunların iyice sıkılmaması parçaların sallanmasına sebep olur. bu da ses çıkarmasına neden olur. ikinci bir şey eğer ki göğüs bölümünde bir vida ya da bir parça gibi bir şey bırakılmışsa vidalanmamışsa içeri bir vida bir parça düşürülmüşse, göğüs bölümünde gevşeyen bir parça olmuşsa, üçüncü bir şey ise, torpide gözünde sert bir cismin olması durumunda titreşimden dolayı ses çıkarma ihtimalleri olabiliyor. bir çok araçta aynı şey varsa bu teknik bir şey olabilir. zamanla göğüs bölümünde bulunan bazı parçaların gevşemesiyle olan bir sesten olabilir. çünkü göğüs bölümünde gelen seslerin yüzde sekseni bazı parçaların gevşemesinden kaynaklı olabiliyor. tabi bazı durumlar hariç.

katkılarınız için teşekkürler tekrar bir kontrol edicez o bölgeyi :DD

münür bingöl
34ZPT24
silivri/istanbul
almera tekna
1.5 2008

Kullanıcı avatarı
Taylansancak
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen Taylansancak » 07 Oca 2014, 01:15

O ses kronik. Ben çözdüm. Direksiyona oturduğunuzda sağ dizinize yakın direksiyon altındaki plastikden geliyor.serwisteki usta benim kini çözdükten sonra başka bi qashqaide aynı plastiki sökerken gördüm. Yanaştım sordum evet aynı ses bunda da war dedi. Oradaki plastiki açıp içindeki cep gibi şeye biraz dolgu malzemesi yerleştirdi çözüldü;)

“Nissan Qashqai Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir

oto anahtarı