qashqai ses geliyor

(J10) (J11) Qashqai
Kullanıcı avatarı
2008qashqai
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek:

qashqai ses geliyor

Mesajgönderen 2008qashqai » 14 Nis 2013, 13:33

2008 model nissan qashqai tekna sahibiyim aracı alalı bir hafta oldu. aracımın alt kısmında çukurlara girdiğimde vuruntu oluyor. z rotu değişti aracın 4 lastiğini yeniledim. viraj lastikleri değişmesi gerekiyor dediler. ellerinde olmayınca sıkıştırdılar direksiyonda boşluk varmış boşluk alındı haala ses devam ediyor bu problemi yaşayan var mı ? varsa çözüm lütfen. ses çıktığı sürece araca binebileceğimi sanmıyorum. ayrıca motor kayışında ilk çalıştığında ötme sesi vardı ısınınca geçiyordu motor kayışını serviste değiştirdim. busefer de gaza basarak çalıştırdığımda, klimayı açtığımda herzaman ve bazen de gaza basmadan çalıştırsam da cayırtı şeklinde kayıştan ses geliyor. kayış bilya ayarı otomatik mi yoksa ayar mı yapılması gerekiyor. lütfen deneyimli veya bilgisi olan arkadaşlardan çözüm önerişi ve maaliyel konusunda bilgi istiyorum. Buarada aracı Mersin Nissan yetkili servisinden aldım. araç problemsiz dedikleri ve yetkili servisten aldığım için başka bir ustaya gösterme ihtiyacı duymadım. onlara göre problemsiz ama bana göre sürüş keyfi olarak problem çok. yorumlarınızı bekliyorum.

Kullanıcı avatarı
muallim67
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Öğretmen

Re: qashqai ses geliyor

Mesajgönderen muallim67 » 03 May 2014, 00:17

Vuruntu önde mi arkada mı ? aynı vuruntu arkada bende de var (2009 tekna)Özellikle parke döşeli yollarda çok hissediliyor.tampon bölgesinde plastik aksamları slikonla falan sabitledim.depo borusu muhafazası sekmanları laçka yapmış -plastik muhafazayı komple söktüm.maalesef vuruntu devam ediyor. varsa bilgisi olan yardımcı olabilir mi.

Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Patrol
Meslek: otomotiv

Mesajgönderen etap nissan » 04 May 2014, 22:59

Arkadaşlar ses konusunda size yardımcı olmamız zor kronik bir arıza degil bu sebeble duymadığımız bir şey için yardımcı olmamız zor.

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

Kullanıcı avatarı
jackal_parlo
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: pazarlama

Mesajgönderen jackal_parlo » 21 Haz 2014, 22:11

ses direksiyondanmı geliyor tık tık diye böle patikaya girince özellikle ? aynısından bendede varda bi önceki aracımdada vardı direksiyon kutusundaydı.bu aractada yapıyor servise göstermeye korkuyorum inş direksiyon kutusu degildir :(

Nissan Qashqai 1.5 Dci Nc+Gr

Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Patrol
Meslek: otomotiv

Mesajgönderen etap nissan » 21 Haz 2014, 23:17

Travers takozlarını kontrol ettirin şu aralar çok sık sorun gelmeye başladı bu parçalardan.

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

Kullanıcı avatarı
ozgerc
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: polis

Mesajgönderen ozgerc » 22 Haz 2014, 19:47

bende be kasisden çujurdan geçerken ön sol tekerden ses geliyor, bi demir tıkırıtısı gibi ama herzaman değil jantların arasına taş girmiştir diye düşünmüştüm

Kullanıcı avatarı
jayzman
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen jayzman » 28 Eki 2014, 17:22

selam arkdaşlar bende sıfır araç aldım 1 hafta oluyor arkadan sanki su varmış gibi bir ses geliyor özellikle virajda ve frende depodaki mazot sallanıyormuşcasına sizce neyden kaynaklanıyor olabilir?

Kullanıcı avatarı
geko2011
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen geko2011 » 28 Eki 2014, 19:23

jayzman yazdı:selam arkdaşlar bende sıfır araç aldım 1 hafta oluyor arkadan sanki su varmış gibi bir ses geliyor özellikle virajda ve frende depodaki mazot sallanıyormuşcasına sizce neyden kaynaklanıyor olabilir?

Gayet normal..... Aramıza hoşgeldin arkadaşım. Ayne ses benim 2011 model aracım da da var.Artık üreticiler yakıt depolarında mekanik değilde elektronik şamandra kullanıyorlar dolayısıyla doğru ölçüm yapabilmesi için depo içinde dalgakıran koymuyorlar. Araçta yakıt deposunun olduğu yerde ses izalasyonu zayıf olduğu için doğrudan içeride duyuyorsunuz sesi. Bunun doğrudan bir çözümü yok. Tek çözüm deponuzu devamlı full tutmanız. Bu da bugünkü ekonomik şartlarda pek mümkün olmuyor.

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

Mesajgönderen FelixCrail » 28 Eki 2014, 19:26

Depo icinde separator olmadigina dair yazili teknik bir dokuman var mi

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
geko2011
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen geko2011 » 28 Eki 2014, 19:26

Bildiğim kadarıyla yok. Bence bu tasarım hatası. Aslında birçok araçtada dalgakıran yok. Depo dizaynı ile ilgili bu. Diğer bazı araçlarda da bu ses çok olmamakla birlikte duyuluyor. Ancak QQ de ağırlık merkezi yüksekte olduğundan salınım daha fazla olmakta ve depo içindeki hele bir de yarıdan daha az seviyede ise çarpıntı sesi olduğu gibi içerde olduğu zamanlar oluyor nerdeyse.

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

Mesajgönderen FelixCrail » 28 Eki 2014, 19:38

Peki neye dayanarak separator yok dediniz. Yakitin kopurmesi volumetrik verimi dusurdugunden dolayi istenmeyen bir durumdur. Dediginiz gibi separator yok ise kopurme nasil engelleniyor?

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
geko2011
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen geko2011 » 28 Eki 2014, 19:49

Köpürme genelde yakıtın içine konan katıklarla ilgili. Eskiler nederler bilirsiniz belki "iyi mazot 5 saniyede köpürür 5 saniyede dağılır". Sadece bu yakıt içinde geçerli değil motor yağı içinde geçerli. Üstelik ben doğrudan yok demedim. Bildiğim kadarıyla yok dedim.

“Nissan Qashqai Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

oto anahtarı