Arka Koltuk Kemerleri Hakkında Destek

(E11) Note modeli ile ilgili tüm bilgiler
Kullanıcı avatarı
TUKTUK
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Note
Meslek: BİLGİ TEKNOLOJİLERİ

Arka Koltuk Kemerleri Hakkında Destek

Mesajgönderen TUKTUK » 07 Oca 2014, 00:24

Merhaba Arkadaşlar,

Nissan Note 1.4 Benzinli Visia 2009 modelini kullanıyoruz. Arka koltuktaki 3 adet kemerlerden 2 tanesi (ortadaki, ve yolcu koltuğu tarafındaki) kemer karşılıklarına
tokaları girmiyordu. Yolcu koltuğu arkasındakinin kemer karşılığı değişti. Ancak ortadaki kemer tokası ve karşılığı için servis, değişim yapamayacağını zira bu kemerin çocuk koltuğuna özel dizayn edildiğini belirtti. Kullanımı çocuk koltuğuna kemer takılıyor, çocuk koltuğundaki kemer de arabanın kemer karşılığına takılıyormuş. Bana enteresan geldi, ruhsatta 5 kişilik araba yazıyor, arkada da 3 tane kemer var ama 2 tanesi çalışıyor. Ortadaki çalışmıyor. Ne tokası diğer kemer karşılıklarına giriyor, ne de diğer tokalar ortadaki kemer karşılığına giriyor. Görünüş itibariyle de pek fark göremedim. Sizlerin de fikir, tavsiye ve yönlendirmelerinizi alabilir miyim?

Saygılar.

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

Re: Arka Koltuk Kemerleri Hakkında Destek

Mesajgönderen FelixCrail » 07 Oca 2014, 08:18

Icine bisey girmis olabilir.benim arka cam kirilinca parcasi kilidin icine girmis.tam muayene istasyonu onunde farkettim.adama her ne kadar icinde cam parcasi var ondan calismiyor 2dk musade et cikarayim oyle bak dememe ragmen disarda hallet oyle geri gel demisti

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
RaMoS
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Note
Meslek: Kamu

Re: Arka Koltuk Kemerleri Hakkında Destek

Mesajgönderen RaMoS » 24 Mar 2016, 17:50

Aynı sıkıntı bende de oldu. Sıkıntıyı bulduk. Emniyet kemerinin dişi kısmı koltuk altından yukarı çıkarılırken (sağ ve orta) yanlış çıkarılmış. Emniyet kemeri de boyundan ve gerginliğinden dolayı takıldığından tutmuyordu. Düzelttikten sonra problemim ortadan kalktı. İnşallah yararlı olmuştur. Saygılar.

“Nissan Note Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 24 misafir

oto anahtarı