Gaz pedalına Dokununca Sirkeleme

(E11) Note modeli ile ilgili tüm bilgiler
Kullanıcı avatarı
1.burak
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Primera
Meslek: İlaç Mümessili

Re: Gaz pedalına Dokununca Sirkeleme

Mesajgönderen 1.burak » 11 Şub 2014, 13:14

Oncelikle Primera sahibi oldugumu belirtip gicirtiyi kendi aracimdada yasadigim icin fikir verecegimi soyleyeyim..Eger gicirti var ise, ust salincak burclarindan gelir ses.. Eger burc bulursaniz eskilerin yerine caktirabilirsiniz.. Salincak degistirmek daha kolay bi yontem tabi.. Hemen.hemen ayni fiyatlara denk gelir.. Genelde yan sanayi ust salincaklarda problem ilerleyen zamanlarda tekrarliyor.. Senede veya 2 senede bir degismeniz gerekebilir..

Ayrica konuyu acarken silkelemeden bahsetmissin sonra olay gicirtiya donmus.. Silkelemeyle gicirti ne alaka onu anlamadim.. Silkeleme varsa daha deneyimli olan arkadasimizin dedigi gibi ateslemeyi kontrol etmelisiniz..

Kullanıcı avatarı
Karacabeg
Platin Üye
Platin Üye
Meslek: Makine Mühendisi

Mesajgönderen Karacabeg » 12 Şub 2014, 10:53

Bende silkeleme oluyor ateşleme sisteminden kastınız nedir
Bujilerim yeni değişti yetkili serviste bakım yapıldı gaz kelebeği adaptasyonunu da yaptılar hem benzinde hem gazda oluyor salıncaklarda iyi durumda neden olabilir başka.
Viteste çok titriyor özellikle 2 ve 4. viteste daha çok hissediyorum

Ahmet Kenan
2007 Primera Tekna

Kullanıcı avatarı
burakbstrk
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Note
Meslek:

Mesajgönderen burakbstrk » 12 Şub 2014, 18:25

Benımde Gaz Kelebeği Ve adaptasyonum yapıldı ama rolantıden sanmıyorum Gazda daha cok yapması lazım benım su an oyle benzınde daha az oluyor salıncaktan kaynaklanırmı?

Kullanıcı avatarı
1.burak
Platin Üye
Platin Üye
Meslek: İlaç Mümessili

Mesajgönderen 1.burak » 13 Şub 2014, 00:11

Karacabeg yazdı:Bende silkeleme oluyor ateşleme sisteminden kastınız nedir
Bujilerim yeni değişti yetkili serviste bakım yapıldı gaz kelebeği adaptasyonunu da yaptılar hem benzinde hem gazda oluyor salıncaklarda iyi durumda neden olabilir başka.
Viteste çok titriyor özellikle 2 ve 4. viteste daha çok hissediyorum

Silkeleme ile ilgili buji, buji kablosu, distribütör kapağı, içindeki ateşleme modülü hepsini kontrol etmelisiniz.. Elinizden geldiği kadar da orjinal ürün almaya çalışın..

burakbstrk yazdı:Benımde Gaz Kelebeği Ve adaptasyonum yapıldı ama rolantıden sanmıyorum Gazda daha cok yapması lazım benım su an oyle benzınde daha az oluyor salıncaktan kaynaklanırmı?

Öyle karmaşık şeyler yazıyosunuz ki, inanın sizi anlamakta zorlanıyorum.. Başlıkta silkeleme var diyorsunuz, sonra gıcırtıdan bahsediyorsunuz, sonra tekrar tekleme.. Biraz net olmaya çalışırsanız burdaki insanlarda size ellerinden geldiği kadar yardımcı olacaktır.. Eğer sallantıda, çukurda, tümsekte ön taraftan gıcırtı geliyorsa üst salıncak burcunu değişin yada üst salıncak değişimi yapın.. Bunun haricinde tekleme, silkeleme oluyorsa; salıncakla ilgili birşeyden şüphelenmeyin.. Bu kanıya nasıl vardınız onuda bilmiyorum.. Tekleme varsa sizde ateşleme sistemine bakacaksınız.. (Buji, buji kablosu, distribütör kapağı, içindeki ateşleme modülü..)

Umarım yardımcı olabilmişimdir.. Söylediklerinizden anlayabildiğim kadarıyla cevap vermeye çalıştım.. Kusura bakmayın..

Kullanıcı avatarı
Karacabeg
Platin Üye
Platin Üye
Meslek: Makine Mühendisi

Mesajgönderen Karacabeg » 13 Şub 2014, 11:26

1.burak yazdı:Silkeleme ile ilgili buji, buji kablosu, distribütör kapağı, içindeki ateşleme modülü hepsini kontrol etmelisiniz.. Elinizden geldiği kadar da orjinal ürün almaya çalışın..

Teşekkür ederim. ben arka motor takozundan olduğundan şüpheleniyordum hep ondan umursamıyordum o kadar. bunlarda aklımda olsunlar bir baktırayım.

Ahmet Kenan
2007 Primera Tekna

Kullanıcı avatarı
burakbstrk
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Note
Meslek:

Mesajgönderen burakbstrk » 13 Şub 2014, 12:04

Cok tesekkürler çok sagolun ben dediklerinizi çok net anladım zaten neyi tarif etsemde ikisinede cevabını vermişsiniz ayrıca hem gıcırtı hemde araba yürüdügünde belli bır hıza ulasınca gazdan ayagımı cekıp basınca o anda silkeleme oluyor bunu da demekten de kendımı alı koyamıyorum.Herhalde ortalıgı karıştırdıgımı düşünüyorsunuz fakat ben elımden geldıgı kadar net bılgı vermeye calıstım sızın bıldıgınızı bılmedıgım ıcın herhalde bıraz saptırdım tesekkurler;)

“Nissan Note Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 28 misafir

oto anahtarı