Bluetooth ?

(E11) Note modeli ile ilgili tüm bilgiler
Kullanıcı avatarı
nissan_seven_sedat
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Note
Meslek: Bilgisayar Mühendisi

Bluetooth ?

Mesajgönderen nissan_seven_sedat » 13 Ara 2015, 03:04

Merhaba,

Arabamın teyibi (2007 1.4 Tekna) muhtelemen bluetooth desteklemiyor ama destekleyenlerde de bunu belli eden birşey yok bildiğim kadarıyla. Nasıl anlaşılır?

Kullanıcı avatarı
purmol666
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Öğrenci.

Re: Bluetooth ?

Mesajgönderen purmol666 » 13 Ara 2015, 20:21

Teyp in fotoğrafını atma şansınız varmı ? Duble din tarzı büyük teyp var ise menü den bluetooth ayarları çıkar açıp kapatma şansınız var . Menü yü kurcalayın eğer ayarlar da bluetooth varsa off durumda dır , telefonunuz bulamıyor isse . Eğer duble tarzı değil ise normal din ise önerebileceğim bir teyp var.

Kullanıcı avatarı
nissan_seven_sedat
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen nissan_seven_sedat » 14 Ara 2015, 00:02

Vay! Süpersin. Dur hemen internetten bulup atıyorum...

Kullanıcı avatarı
nissan_seven_sedat
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen nissan_seven_sedat » 14 Ara 2015, 00:05

purmol666 yazdı:Teyp in fotoğrafını atma şansınız varmı ? Duble din tarzı büyük teyp var ise menü den bluetooth ayarları çıkar açıp kapatma şansınız var . Menü yü kurcalayın eğer ayarlar da bluetooth varsa off durumda dır , telefonunuz bulamıyor isse . Eğer duble tarzı değil ise normal din ise önerebileceğim bir teyp var.

Benimki bundan purmol:

Kullanıcı avatarı
nissan_seven_sedat
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen nissan_seven_sedat » 14 Ara 2015, 00:11

Menü falan dediğine göre sen o ekranlı teypleri kastediyorsun sanırım. Benimkinde menü falan var mıdır? Ha bu da bluetooth destekli değilse ve yine de direksiyon kumanda tuşlarını bozmayacak bir önerin olursa duymak isterim.

Kullanıcı avatarı
nissan_seven_sedat
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen nissan_seven_sedat » 14 Ara 2015, 00:16

Benim direksiyonda da telefon ikonlu bir tuş yok bu arada. Ben muhtemelen yok derken bunu baz almıştım.

Kullanıcı avatarı
purmol666
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen purmol666 » 14 Ara 2015, 00:28

Benim teyp bundan değil . Direksiyon da ne gibi tuşlar mevcut ? Eğer normal din takmak isterseniz olay biraz sıkıntı bu teyplerin oturduğu yer,havalandırma kanalı ve kapaklı yer 1360 lira servis te visia lar da normal din olduğu için onlarda göz var ve plastik bir kolon var ortada bizde bu olay söz konusu değil .Ben alpine bluetooth lu teyp taktım üstü boş kaldı her yeri araştırdım , servis bile kafayı yedi sadece cep olmadığını anladık . Bende normal teyp vs. satan yerlerden ceplik aldım iç tarafından taktım cepliği dışarıdan imkanı yok takmanın . Tabi teyp soketli olduğu için bizim ne direksiyon kumandasını kullanabiliyorum,ne radio yu ne de aracın kendi bluetooth mikrofonunu . Ama teyp in kendi mikrofonu var onu ayrı bir yer e monte ettim . Kolega35 diye bir üye var site de dönüştürücü ile hem direksiyon kumandasını kullanabiliyorsunuz hem anteni sanırım .

Kullanıcı avatarı
nissan_seven_sedat
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen nissan_seven_sedat » 14 Ara 2015, 01:03

Anladım...
Seninki şöyle bir sorun olabilir mi?:
https://www.youtube.com/watch?v=d9zJevGfkxM
Bu videoda anlatılana göre eleman yeni Nissan Note'larda olan Nissan Connect özellikli teybi (ya da radyo diyelim) 2007 öncesi bir Note'a takmaya çalışmış ama önceki radyo ve dolayısıyla panel standart double dim genişliğinde değilmiş. Panelde, standart double dim'e göre genişlik 5mm az, yükseklik 8mm fazlaymış. Adam da yüksek model Note paneli almış (nerden aldığını söylememiş). Panel radyo yuvasının ölçüleri ve üst gözün içindeki aux girişi dışında aynı. Burada da bir panel sökümü videosu var: https://www.youtube.com/watch?v=ndCcbDulJCY
Aslında bu benim için de bir yöntem. Tabi benim yeni bir radyo almam için bi altı ay beklemem gerekecek :) Bu yöntemi uygularsam benim radyo ve panelden başka direksiyon kısmında da değişiklikler yapıp telefon düğmesi ekleme gerek :/ yani uzun iş. Ama teoride mümkün.
Neyse... Yine de yanıtladığın için tekrar teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
purmol666
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen purmol666 » 14 Ara 2015, 01:12

işte bu video daki anten çıkışı benim araç ta yok benim teyp soket ile alıyor anten i . aux çıkışım da aynı soket e bağlı sanırım . yarın fotoğraf ları atıcam hem eski teybi hem yenisini .

Kullanıcı avatarı
nissan_seven_sedat
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen nissan_seven_sedat » 14 Ara 2015, 01:41

Hmm. Bişeyleri söküp fotoğraf çekmen gerekmeyecekse ekle :) bakalım. Nasıl bişey aldığını da merak ettim aslında. Mahsuru yoksa kaça aldığını da yanına yazabilirsen iyi olur.

Kullanıcı avatarı
purmol666
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen purmol666 » 15 Ara 2015, 03:01

Bu orjinal teyp.
Resim

Aldığım teyp de bu .
Resim
http://www.hepsiburada.com/alpine-ute-7 ... Ai-B8P8HAQ

Gerçi 4 5 gün dür teyp siz olduğum için aracın konsol unu çekemedim . Teyp i satmak zorunda kaldım ısrarcı bir ingiliz vatandaş a :D Yarın yenisi takılacak taktığım zaman konsol fotoğrafını atarım .

Kullanıcı avatarı
nissan_seven_sedat
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen nissan_seven_sedat » 15 Ara 2015, 12:41

Enteresan... Hocam senin eski teyp de fena değilmiş. Neden değiştirmiştin? Bir de bu yenisini taktığında direksiyondan kumanda edebildin mi?

“Nissan Note Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

oto anahtarı