genel bilgi

(E11) Note modeli ile ilgili tüm bilgiler
Kullanıcı avatarı
reis 44
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Note
Meslek: sivil toplum

genel bilgi

Mesajgönderen reis 44 » 05 Mar 2017, 20:17

note ile ilgili bilgi alabilirmiyim,
triger zinciri ,ve motor hakkında

Kullanıcı avatarı
sercan06
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: memur

Re: genel bilgi

Mesajgönderen sercan06 » 07 Mar 2017, 11:47

bu grup ölü kardeşim cevap gelmez sen baska biyerde arastir

Kullanıcı avatarı
mehmetunkun
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: öğretmen

Mesajgönderen mehmetunkun » 09 Mar 2017, 03:10

reis 44 yazdı:note ile ilgili bilgi alabilirmiyim,

1.5 dci aracım 2008 model...triger zincir yok kayış var. Yakıt tüketimi 4.3 ile 5.5 arası. Alt devirlerde iyi ama yüksek devirde zayıf. Sollamalarda sorun yaşamıyorum. 120 km den sonra araç güven vermiyor. Yalıtım iyi değil motor sesi ve yol sesi alıyor. Özellikle arka süspansiyonlar hiç iyi değil arkada oturan kişilerin çoğu rahatsız oluyor virajlarda. Süspansiyonları kontrol ettirdim sorun yok dediler.

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Otomobil: Primera
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 09 Mar 2017, 09:01

sercan06 yazdı:bu grup ölü kardeşim cevap gelmez sen baska biyerde arastir

ya arkadaşım note kullanıcısı olarak yazacağın bir kelime duyduğun okuduğun yok mu. forum aleyhinde yazıyorsun. senin gibi adamlar kullandığı araba hakkında bir kelime yazamazsa bu forum tabiki ölü olur. Biz de nissan servisi değiliz her modelini her arabanın her şeyini bilmemiz mümkün değil.

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

Kullanıcı avatarı
sercan06
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: memur

Mesajgönderen sercan06 » 11 Mar 2017, 21:03

arkadasim bizde araci yeni aldik tanimaya calisiyoruz cevap veren yok ben note yi taniyim iyice merak etmeyin herseyi buraya yazagim

Kullanıcı avatarı
purmol666
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Öğrenci.

Mesajgönderen purmol666 » 15 May 2017, 00:08

mehmetunkun yazdı:
reis 44 yazdı:note ile ilgili bilgi alabilirmiyim,

1.5 dci aracım 2008 model...triger zincir yok kayış var. Yakıt tüketimi 4.3 ile 5.5 arası. Alt devirlerde iyi ama yüksek devirde zayıf. Sollamalarda sorun yaşamıyorum. 120 km den sonra araç güven vermiyor. Yalıtım iyi değil motor sesi ve yol sesi alıyor. Özellikle arka süspansiyonlar hiç iyi değil arkada oturan kişilerin çoğu rahatsız oluyor virajlarda. Süspansiyonları kontrol ettirdim sorun yok dediler.

Evet yalıtımı pek iyi değil ama güven vermeme ? Arka süspansiyon iyi değil ? Çok garip . Ben hem yaylı hem yaysız kullandım aracı ,vize için yayları tekrar sökmek zorunda kaldım . Yay varken virajlar a aşşa yukarı 30 40 km/h daha hızlı giriyordum daha çok güven veriyordu ama yüksek haliyle de güvensiz değil. 140 150 km ler le makas a giriyorum savrulma olmadan sıkıntı yaşamadan. Virajlar da da sıkıntı yaşamıyorum . Lastikler , diskler , fren balataları etkendir yol tutuş a . 195/60/15 continental contipremium 2 kullanıyorum şuan önceden michelin energy saver kullandım .

Eskiden şehir içi ortalamam 3.9 4 civarı gezerdi şimdi 5.2 . Triger kayıştır 100 - 150 lira arasında bulma şansınız vardır setini . V kayışı ayrı satılır kalitelisi 40 50 lira civarındadır. Yağ mobil1 5/30 kullanın 10/40 yağ kullanmayın kesinlikle. Yedek parçası pahalıdır. Bakım parçaları renault ile aynı olduğundan ucuzdur. Havafiltresi 15 - 20 lira arası değişir, yağ filteresi 15 - 30 arasıdır , kızdırma bujileri kullandığınız markaya bağlı. Yakıt ı devamlı aynı yerden almaya çalışın , würth ün depo katkısından kullanın 5 bakımda 1 depoyu fulleyip, manifold temizliği yaptırın aynı şekilde , bakım aksatmamaya ve yağ ı değiştirmemeye özen gösterin. Baskı balata ucuzdur fakat baskı merkezi balatayla aynı paradır hatta fazla olduğu yerler bile var. Bir okadar da baskı değişimine isterler. Sanayi de bile toplamda 800 900 liralar a denk gelir. Benim 160 bin olmasına rağmen haka değişmedi ama değiştirmem şart :) Eğer süre gelen bir arızanız yoksa araba arıza çıkarmaz , kolay kolay.

“Nissan Note Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

oto anahtarı