Nissan Note 2014 için yardımlarınızı bekliyorum dostlar.

(E11) Note modeli ile ilgili tüm bilgiler
Kullanıcı avatarı
vatasiva
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Note
Meslek: serbest

Nissan Note 2014 için yardımlarınızı bekliyorum dostlar.

Mesajgönderen vatasiva » 01 Haz 2017, 05:24

Öncelikle merhabalar. yeni üye oldum ve siteyi biraz çözmem gerekiyor. Yanlış yere yazdıysam kusura bakmayın.
Nissan note 2014 1.2 tekna aracım var. Farklı farklı yerlere yazıp bilgi kirliliği yapmak istemediğimden hepsini buraya yazayım,yardımcı olursanız sevinirim.

1. Servise bakıma gittiğimde ön fren disk ve kampanasıydı sanırım değişmesi gerekiyormuş. fiyat 900 lira çıkardılar. oysa ki bosch serviste 270 e değiştirmiştim. Sizce bu normal mi?
2. yolcu koltugunun altındaki ( koltuk dayaması olan tarafta) koltuk kılıf klipsi (altında sürgülü olan)sürekli çıkıyor. esnemeden mi artık yoksa parçasımı arızalı bilemedim sizlerde de oluyormu bu?
3. paspasları tutan zemine bağlı tutmaç gibi birşey var. o yerınden cıkmış. monte edilecek delik gibi birşey yok. yapıştırmalı mı acaba zemin halısına?

sorularım bunlar. belki aynı sorunu yaşayan dostlar olur beraber çözüm bulabiliriz. Bu arada yararı olur belki nissan kuzeyde 45 bin bakımı 560 liraya yaptırdım. teşekkür ederim sağlıcakla kalın.

Kullanıcı avatarı
gkhnyrn
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Bilgi İşlem
İletişim:

Re: Nissan Note 2014 için yardımlarınızı bekliyorum dostlar.

Mesajgönderen gkhnyrn » 21 Haz 2017, 18:52

selamlar
sadece 1. soruya cevap verebilecek bir tecrübem var;
2014 model 1.5 dci aracımın ön disk frenlerini ve balatalarını geçenlerde değiştirdim
piyasada çin malı malzemeler çok fazla, ucuz olanlar da onlar zaten
renault-nissan için orjinal malzeme üreten TRW ve BOSCH var, bir de DELPHI
ben bosch car service'dan ürün kataloğundan marka model seri girerek orjinal ürün kodlarını bulup sipariş ettim
ön fren diskleri 220 liraya, ön fren balataları 80 liraya olmak üzere, toplam 300 lira peşin para pazarlığı ile aldım
izmir gaziemir sanayideki japon oto tekniğe önceden telefonla sorarak yine peşin paraya 50 liraya taktırdım
kullanıyorum - memnunum
bu arada aracı aldığım zaman arka fean kampanalarını açtırıp temizlettim, fabrikasyon komple bosch idi
bu yüzden bosch tercih ettim

"Hayattaki yegâne üstünlüğüm, #Türk olarak doğmaktır."

Kullanıcı avatarı
vatasiva
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: serbest

Mesajgönderen vatasiva » 23 Haz 2017, 05:50

kardeşim cevap için çok teşekkür ederim. öyle birşey ki,bende bosch servise götürdüm arabamı,fren disklerini değiştirdiler 40000 bakımı için. ama hiç içime sinmedi ,6 ay sonra 45000 km olunca da nissan servise götürdüm 45 bin bakımı için. orada bana disk ve fren balatasını değiştirmeniz gerekiyor yan sanayi kullanılmış dedi. kafam çok karıştı. servis 900 lira istedi. dediğin gibi bende sadece fren disk ve balataları boschtan değiştireyim madem. çok teşekkür ederim cevap için.

Kullanıcı avatarı
gkhnyrn
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Bilgi İşlem
İletişim:

Mesajgönderen gkhnyrn » 29 Haz 2017, 13:14

bosch ürün kataloğundan araç marka model ve tipini girerek tüm uyumlu parçaların kodlarını bulabilir

servisten özellikle bu koddaki parçaları istediğinizi söyleyebilirsiniz

http://www.bosch-automotive-catalog.com/tr/

"Hayattaki yegâne üstünlüğüm, #Türk olarak doğmaktır."

“Nissan Note Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

oto anahtarı