ilk note sahibi olarak ilk konuyu açıyorum

(E11) Note modeli ile ilgili tüm bilgiler
Kullanıcı avatarı
okanata1973
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Diğer
Meslek: toptancı

Re: ilk note sahibi olarak ilk konuyu açıyorum

Mesajgönderen okanata1973 » 03 Haz 2016, 20:15

2014-2015 1.5 dci tekna note iyimidir

Kullanıcı avatarı
gabriel_h
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Note
Meslek: Bilişimci

Mesajgönderen gabriel_h » 06 Haz 2016, 17:09

Merhaba bende yeni nissan kullanıcısıyım, 1 hafta önce 2014 model 20000 km NOTE 1.2 benzinli visia aldım. Konforu ve özellikleri hoşuma gitti. Yeni olmasından mıdır bilmem araba 1.2 olmasına nazaran çok güzel gidiyor. Bazı sorularım olacaktı:
1. Bu hafta sonu Kapatokya'ya gittim 200 km yaptım ve 58 TL benzin harcamışım. buda km'de 28 Kr'a denk geliyor, araçta 5 kişi vardı. Buna göre tüketimi nasıldır? Normal mi yoksa çok mu yakmış? Yada az tüketim için ne yapabilirim.
2. Arabamda park sensörü yok, sensöre çok alışmışım, geri geri giderken sadece dikiz aynalardan bakan bir kişi olarak zorluk çekiyorum, taktırmak istiyorum, orjinalini servisi dışında bir yerden bulabilir miyim?
3. Aracın anahtarı hiç hoşuma gitmedi. Babamın 2005 Hondasının anahtarı bile çok güzel. Sustalı anahtar kabı alayım yada yaptırayım diyorum, dışardan yaptırmak istesem immobilizer'inde sıkıntı olur mu? ne kadar mantıklıdır?
4. Aracın disklerinden frene basınca devamlı tizzzz diye ses geliyor. Aracı yeni almama rağmen ön Jantlar siyahlaşmaya başladı. Ya fren balatası bitti ya kalitesiz balata takıldı yada balatanın arasına toz kaçtı diye düşünüyorum.

Bu konular hakkında tecrübelerinizden bilgilendirirseniz sevinirim.

EDİT: forumda kimse yok sanırım, kimse selam bile almamış. Neyse ben yinede yazayım: Geçen servise gittim arabanın aküsü bozulmuş garantiden değiştirler, balatalara baktırdım, arasına toz kaçmış temizlediler. Park sensörü konusuna gelince fiyatı 200tl imiş, orjinallerin yönetimi beyinde oluyormuş, bunun için kablo çekeceklermiş sanırım. Ahantarınıda serviste yaptırmak istersen sadece orjinalini veriyorlarmış, sustalı anahtar olayı yokmuş yani. Park sensörü dışarda yaptırırsan garanti dışı kalıyormuş araç, balatar garantiye dahil değilmiş. Bu kadar.

Kullanıcı avatarı
megez
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: makina bakım

Mesajgönderen megez » 03 Kas 2016, 17:17

1.6 otomatik note sahibiyim aracın motorunda titreşim var ustalar nedenini bulamadı buda beni araçtan soğuttu haricinde araba güzel

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Otomobil: Primera
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 04 Kas 2016, 00:11

megez yazdı:1.6 otomatik note sahibiyim aracın motorunda titreşim var ustalar nedenini bulamadı buda beni araçtan soğuttu haricinde araba güzel

Arkadaşım, titreşim dediğiniz tekleme mi inceden genel bir titreşim mi.

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

Kullanıcı avatarı
megez
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: makina bakım

Mesajgönderen megez » 05 Kas 2016, 23:00

Tekleme yada sarsıntı değil bildiğin titreşim var ben motor kulaklarından şüpheleniyorum nedeni ise her motorda azda olsa titreşim vardır benimki titreşimi sanki direk şaseye veriyor yani kulakçıklarda birşey var görev yapmıyor gibi

Kullanıcı avatarı
gkhnyrn
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Bilgi İşlem
İletişim:

Mesajgönderen gkhnyrn » 02 May 2017, 17:29

gabriel_h yazdı:EDİT: forumda kimse yok sanırım, kimse selam bile almamış. Neyse ben yinede yazayım: Geçen servise gittim arabanın aküsü bozulmuş garantiden değiştirler, balatalara baktırdım, arasına toz kaçmış temizlediler. Park sensörü konusuna gelince fiyatı 200tl imiş, orjinallerin yönetimi beyinde oluyormuş, bunun için kablo çekeceklermiş sanırım. Ahantarınıda serviste yaptırmak istersen sadece orjinalini veriyorlarmış, sustalı anahtar olayı yokmuş yani. Park sensörü dışarda yaptırırsan garanti dışı kalıyormuş araç, balatar garantiye dahil değilmiş. Bu kadar.

bilgilendirme için teşekkürler

forum böyle böyle paylaşımlar ile, zaman içerisinde bilgi alınabilir hale gelecektir

yoksa hiç bir forumda birileri görev edinip her araç için her türlü konuyu araştırıp yazmazlar - yazamazlar

burayı hep birlikte dolduracağız

"Hayattaki yegâne üstünlüğüm, #Türk olarak doğmaktır."

Kullanıcı avatarı
ilktunc
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Öğretmen

Mesajgönderen ilktunc » 06 Tem 2017, 18:13

Arkadaşlar 2013 model dizel Nissan Note Tekna Pack E11 ile aranızdayım. Benim sorum gösterge panelinde saat göstermemesi . Acaba saat göstermesi için yapılması gereken birşey mi var. Göstergelerin oradaki saat işareti olan çubuğa basıyorum basılı tutuyorum hiç bir şey olmuyor araç 28 binde yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
gabriel_h
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Bilişimci

Mesajgönderen gabriel_h » 08 Haz 2018, 10:24

gkhnyrn yazdı:
gabriel_h yazdı:EDİT: forumda kimse yok sanırım, kimse selam bile almamış. Neyse ben yinede yazayım: Geçen servise gittim arabanın aküsü bozulmuş garantiden değiştirler, balatalara baktırdım, arasına toz kaçmış temizlediler. Park sensörü konusuna gelince fiyatı 200tl imiş, orjinallerin yönetimi beyinde oluyormuş, bunun için kablo çekeceklermiş sanırım. Ahantarınıda serviste yaptırmak istersen sadece orjinalini veriyorlarmış, sustalı anahtar olayı yokmuş yani. Park sensörü dışarda yaptırırsan garanti dışı kalıyormuş araç, balatar garantiye dahil değilmiş. Bu kadar.

bilgilendirme için teşekkürler

forum böyle böyle paylaşımlar ile, zaman içerisinde bilgi alınabilir hale gelecektir

yoksa hiç bir forumda birileri görev edinip her araç için her türlü konuyu araştırıp yazmazlar - yazamazlar

burayı hep birlikte dolduracağız

Merhaba Gökhan bey,
Foruma son girdiğim günden beri 2 yıl geçmiş. O zamanlar buralar tarlaydı :) Neyse, dediğiniz gibi bizim paylaşımlarımızla forum dolacak. Bu arada o zamanki yazdıklarımı tekrar hatırlamış oldum iyi oldu. Kolay gelsin.

Kullanıcı avatarı
mevsuf
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek:

Mesajgönderen mevsuf » 30 Haz 2018, 22:16

Merhaba arkadaşlar. Ben de 2011 model 1.6 otomatik tekna aracımla aranıza katıldım. Bu benim ilk aracım, araba sürmeyi de bu araçla öğreniyorum. Genel anlamda genişliğini, görüntüsünü çok beğendim. Teknik konularda tecrübem olmadığı için bir şey diyemeyeceğim. Honda jazz arayışı içindeyken nasip Note'ymış. Herkese kazasız belasız sürüşler.

HUAWEI G7-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kullanıcı avatarı
Udiyar
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Terzi

Mesajgönderen Udiyar » 11 Tem 2018, 22:31

2014 nissan note 1.5dci star stop devreye girmiyor gösterge panelinde kontağı açınca yanıp sönüyor neden olur bilgisi olan var mı acaba

Kullanıcı avatarı
sipartacus
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Micra
Meslek:

Mesajgönderen sipartacus » 12 Tem 2018, 08:58

Udiyar yazdı:2014 nissan note 1.5dci star stop devreye girmiyor gösterge panelinde kontağı açınca yanıp sönüyor neden olur bilgisi olan var mı acaba

Hiç start-stoplu araç kullanmadım ama akünüz zayıflamış olabilir mi?

[color=#0000FF]K13 Micra 1.2 CVT

Kullanıcı avatarı
Udiyar
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Terzi

Mesajgönderen Udiyar » 12 Tem 2018, 10:51

Sağol

“Nissan Note Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi