ilk note sahibi olarak ilk konuyu açıyorum

(E11) Note modeli ile ilgili tüm bilgiler
Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

ilk note sahibi olarak ilk konuyu açıyorum

Mesajgönderen FelixCrail » 23 Kas 2012, 11:53

Telefondan girdigim icin uzun uzudadiya yazamiyorum suan ama aksam bilgisayar basina gecince bildiklerimi cevaplarim. Hayirli olsun araciniz. Kazasiz belasiz kullanin

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
saribiyik
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Note
Meslek: Satinalma Sorumlusu

Re: ilk note sahibi olarak ilk konuyu açıyorum

Mesajgönderen saribiyik » 23 Kas 2012, 11:54

Teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
GhettoParty
Platin Üye
Platin Üye
Meslek:

Mesajgönderen GhettoParty » 23 Kas 2012, 12:16

foruma hoşgeldiniz

merak etmeyiniz elimizden geldiği kadar aktif etmeye çalışmaktayız

aracınızda hayırlı olsun bu arada

Uğur DEMİR
16 BK 640
BURSA
NissaN PrimerA TeknA + WhiTe 2003
CLİO 4 1.2 modTOUCH 2013

Kullanıcı avatarı
saribiyik
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen saribiyik » 23 Kas 2012, 18:27

Tesekkur ederim. Bu arada ilk aracim oldugu icin kasko yuksek bayagi. Yas 31. Iki gundur kaskolardan fiyat aliyordum. En son ergo 1374 TL, yk 1350 idi. Yapi kredi oldu. Trafik 460 a allianz olacak gibi. 600 TL gibi vergide var. Masraflar basladi. Yattigi yerde aylik 200 TL. Arac almak gercekten luks olmus. 2. Cocuk gibi oldu :).
Bilen arkadaslardan yukaridaki maddelere cevap bekliyorum lutfen. Tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator

Re: İlk araç olarak...

Mesajgönderen FelixCrail » 24 Kas 2012, 09:12

saribiyik yazdı:Gördüğüm eksileri ve yanıt istediğim konular
1- Yakıt 9.1 gösteriyor. Normal tabiki. Gayet seri. Tüpde 11-12 mi yakıyor?
2- Plastik aksam deforme olmuş gibi. Temizlik istiyor. Nasıl yapılabilir?
3- Yokuş kalkış desteği şehir efsanesi sanki. Gayet güzel geri kaçıyor! Sebep?
4- Bu araçta kaç hava yastığı var. 4 tane gördüm ama ilanlarda 6 diyenler var.
5- Dik yokuşta burun aşağıda iken aracı öne kaçırmadan nasıl geri gidilecek. 2 ayak mı kullanılacak seri şekilde fren debriyaj gibi mi kullanılacak yani ya da el freni ile mi? En az araca zarar veren yöntem hangisi.
6- Seyir halinde iken D-1-2 arası geçişler yapılmasının sakıncası var mı? Otomatik kullanmadım önceden. Genelde hep D' de kullanıyoruz diyenler çoğunlukda. Diğerlerine pek gerek yokmuş. Yokuşda veya rampada D' de yeterlidir diyorlar.
7- Vites kolundaki diğer düğmelerin fonksiyonları tam olarak nelerdir. Örnekle belirtir misiniz.
8- İlk çalıştırma ve kontağı kapatmadan önce veya sonra yapılması gereken bir şey, beklenmesi gereken bir durum var mı? ( Önce P sonra kontak kapanır gibi.. )

Umarım Forum aktifdir. Şimdiden sabırla okuduğunuz için teşekkürler. Sonraki mesajlarım kısa olacaktır.

Hoşca kalın.

1. lpg sarfiyatını hesaplamak için benzinde tükettiğin değeri 1.2 ile çarpman gerek. kullanım tarzına dikkat ederek şuanki değerlerden daha düşük tüketimlere ulaşman mümkün olabilir bence

2. plastik aksamı temizleme için marketten Asprin markalı temizlik ürünlerini alıp deneyebilirsin. benim çok işime yaradı.

3. yokuş kalkış desteği varmı bilmiyorum ama note tam otomatik olması lazım biye biliyorum. dolayısı ile geri kaydırma yapmaması lazım tam otomatikse. eğer geri kaçırma varsa şanzıman yağının özelliği kaybolmaya başlamış olabilir. değişim yaparsan sorun çözülebilir belki.

4. note hiç incelemedim ama airbag olabilecek yerler : direksiyon ve yolcunun hemen önü, ön kapıların ön direkleri, ön koltukların sırt yan kısımları ve arka direktekiler. buraları kontrol edebilirsin

5. yokuşlarda kaymadan gitmek için en sağlık yöntem el freni. el frenini çekip gaza bastıktan sonra arabanın hareketlenmeye başladığı anda el frenini indirmek

6.seyir halinde d den 1 yada 2 ye geçebiliyorsan sıkıntı yok. geçilemeyecek bir durum olsaydı zaten araba buna izin vermezdi. tabi yüksek süratte giderken d den 1 yada 2 ye almana araç izin vermeyecektir muhtemlen. ayrıca vites için şunları dene. kimse bu durumları bilmez kolay kolay. araba N de iken frene basmadan D ye atılabilir.aynı şekilde frene basmadan D den N ye atılabilir.

N de iken frene basmadan R ye atamazsın.bu bir güvenlik önlemidir.R den N ye atılabilir.Hatta R den direk D ye geçiş yapabilirsin

7. vites kolunda ne düğme var bilemicem ama muhtemelen bir çok arabada olan Overdrive düğmesidir o. Atıyorum yüksek hızda gidiyorsun ama araç hala vites istiyor, yada sen daha ekonomik gitmek istiyorsun. o zaman overdrive düğmesine basarsan araç ortalama olarak yarım vites daha büyütür.

8. kontağı kapatırken vites konumu önemli değil. her konumda araç stop edilebilir. ama çalıştırırken araç P yada N de değilse çalışmaz. hatta bazı araçlar bu konumlarda iken motoru çalıştırmak için frene basmanı ister güvenlik açısından. note da nasıl denemen lazım

forumu olabildiğince aktif tutmaya çalışıyoruz bakalım. uzun kısa herşeyi sorabilirsin.böyle böyle gelişicez. yeni üyeler başlığı altına yeni bir konu açıp arabanın resimlerini, yaşadığın yeri falan yazarsan güzel olur

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe

Kullanıcı avatarı
saribiyik
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen saribiyik » 24 Kas 2012, 10:19

Tesekkur ederim. Uygun zamanda arac resimlerini koyacagim. Sagol

Kullanıcı avatarı
pegai
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen pegai » 04 Oca 2013, 04:51

Herkese Merhaba
Foruma yeni üye oldum ve yakın bir zamanda Note almak istiyorum. Forumda açılmış olan bütün konuları okudum. Verdiği bilgiler için herkese teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
NBD44
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Öğretmen

Mesajgönderen NBD44 » 24 Oca 2013, 13:02

evet arkadaşım çok fahiş yapılan fazla da bir işlem yok.Ama servisten servise de fark gösteriyor.

Kullanıcı avatarı
ilker_yusuf
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Belirtilmemiş
Meslek:

Mesajgönderen ilker_yusuf » 07 Mar 2013, 00:53

Merhaba;
Daha erken ama bende bir nissan kullancısı olarak 2013 sınlarında arabamı değiştircem. Farklı bir markaya geçiş düşünürken bir anda nissan note otomatikler gözüme güzel görünmeye başladı. hEM NİSSAN dan vazgeçmemiş olmak hemde donanım hoş ama otomatiklerde yakıt sarfiyatı nedir? Şuan zaten yeteri kadar yakıyor arabam :) Arkadaşlar bilgi verebilirmi?

ilker-yusuf
Opel Corsa 1.2 Essantia + Body Kıt
Ümraniye - İstanbul

Kullanıcı avatarı
ideal
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: öğretmen

Mesajgönderen ideal » 25 Eki 2013, 23:26

merhaba arkadaşlar 1.5 2009 dci kullanıcısıyım alalı 4 ay oldu.yol tutşu filan herşeyi çok güzel de benim sıkıntım ön cam ile tavanın birleştiği yerde bir ayrılma söz konusu ve bozuk yollarda özellikle cam sesi ve arka yemek masası sesi çok rahatsız etmeye başladı bunun bir çaresi var mıdır bilemiyorum.ama araç her şeyiyle bir harika:))

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator

Mesajgönderen FelixCrail » 25 Eki 2013, 23:28

bahsettiğiniz yerin detaylı fotoğrafını eklemeniz mümkün mü?

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe

Kullanıcı avatarı
2015 note 1.2
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: muhendis

Mesajgönderen 2015 note 1.2 » 09 Mar 2016, 12:27

2015 note 1.2 tekna sahibiyim arac beklentilerimi fazlasıyla karsilayan bi model ekonomi olsun donanim olsun ozellikle ic genisligi sadece kullaniciyi degil cevremdeki tum arkadaslarimi hayrete dusuruyor gayet mantikli bi arac benim marka takintim yok umarim insanlarda artik birakir piyasa arabasi mantigini daha araca binmeden nasil satacagim kaygisi sanki satilmiyan araba var.....

“Nissan Note Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

oto anahtarı