oxyjen sensoru

(E11) Note modeli ile ilgili tüm bilgiler
Kullanıcı avatarı
notesan71
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Note
Meslek: serbest

oxyjen sensoru

Mesajgönderen notesan71 » 16 Mar 2013, 19:54

selam arkadaşlar 2008 model 1.4 tekna note aldım sıfır şu an 25 000 km.geçen 150 tl ik benzin aldım benzinliğin birinden, araba teklemeye başladı yolda giderken silikiyor anormal bi motor çalışması var gaz yemiyor rolantii yükselip düşüyor.servise gitim bilgisayarı takıp bişi yok dediler 41 tl.para aldılar.benzindendir bitir yeni benzin al dediler 3 gün sonra benzini bitirdim yeni benzin aldım fakat aynı problem devam ediyor bunun üstüne 3 defa 50 şer tl lik benzin aldım ama değişen bişi yok aynı problem devam ediyor araba sanki 3 silindire düşüyor çalışırken gaz yemiyor bir süre sonra birden gaz yemeye başlıyor.nissan servisten tekrar randevu alıp gitim bekleme salonunda beklerken yarım saat sonra geldiler dediler arızan haloldu lambda oxyjen sensorunu değiştirdik 620 tl fiyat çıkardılar ,dedimki 25 000 km bi r araç nasıl olurda okadar kilometrede bozulur sökün takın eskisini değiştirmeyecem çok pahalı dedim ve çıktım servisten. Sonra ki günlerde bosch teknik servise gitim sordum aynı lambda bosch sensor 195 tl. siparişini verdiler 2 günde geldi bugün değiştirdim ustalık 30 tl. tootal 225 tl.verdim şu an bi sorun yok.servislerimizin nasıl bir standartı yok bir parçadan bukadar para kazanıyorlar bravo onlara.ben fabrikada 10 saat çalışıyorum 1200 tl. maaşla 20 yıldır mekanik teknikerim tekstil sektorunda,boşuna çabalıyooruz demek özel serviz açmak lazım çabuk zengin olmak için :D herkeze saygılar .......

Kullanıcı avatarı
NISTEC
Administrator
Administrator
Otomobil: Diğer
Meslek: Reklam
İletişim:

Re: oxyjen sensoru

Mesajgönderen NISTEC » 17 Mar 2013, 17:52

:D Hoşgeldiniz. keyifli forumlar dilerim.

Nissan Club Türkiye

Kullanıcı avatarı
purmol666
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Note
Meslek: Öğrenci.

Re: oxyjen sensoru

Mesajgönderen purmol666 » 05 Nis 2013, 14:09

notesan71 yazdı:selam arkadaşlar 2008 model 1.4 tekna note aldım sıfır şu an 25 000 km.geçen 150 tl ik benzin aldım benzinliğin birinden, araba teklemeye başladı yolda giderken silikiyor anormal bi motor çalışması var gaz yemiyor rolantii yükselip düşüyor.servise gitim bilgisayarı takıp bişi yok dediler 41 tl.para aldılar.benzindendir bitir yeni benzin al dediler 3 gün sonra benzini bitirdim yeni benzin aldım fakat aynı problem devam ediyor bunun üstüne 3 defa 50 şer tl lik benzin aldım ama değişen bişi yok aynı problem devam ediyor araba sanki 3 silindire düşüyor çalışırken gaz yemiyor bir süre sonra birden gaz yemeye başlıyor.nissan servisten tekrar randevu alıp gitim bekleme salonunda beklerken yarım saat sonra geldiler dediler arızan haloldu lambda oxyjen sensorunu değiştirdik 620 tl fiyat çıkardılar ,dedimki 25 000 km bi r araç nasıl olurda okadar kilometrede bozulur sökün takın eskisini değiştirmeyecem çok pahalı dedim ve çıktım servisten. Sonra ki günlerde bosch teknik servise gitim sordum aynı lambda bosch sensor 195 tl. siparişini verdiler 2 günde geldi bugün değiştirdim ustalık 30 tl. tootal 225 tl.verdim şu an bi sorun yok.servislerimizin nasıl bir standartı yok bir parçadan bukadar para kazanıyorlar bravo onlara.ben fabrikada 10 saat çalışıyorum 1200 tl. maaşla 20 yıldır mekanik teknikerim tekstil sektorunda,boşuna çabalıyooruz demek özel serviz açmak lazım çabuk zengin olmak için :D herkeze saygılar .......

Keşke hemen depoyu söktürseydiniz . Muhtemelen benzin sıkıntılı idi . Serviste benzin kontrol edilip sıkıntılı olduğu anlaşılsaydı elinizde fiş de vardı ve aracınızdaki bütün masraf ı şirket karşılamak zorundaydı . Artı olarak ödediğiniz benzin parasını da geri verecekti . Bu arada servisler zaten bu şekilde çalışıyor bilinçsiz eleman çok . Sanayi deki işçilik fiyatları ile servis arasında dağlar kadar fark var . Servis in iyi yanı değiştirdikleri parça garantili açabilecek her hangi bir maddi zararde eliniz cebinize gitmiyor .

“Nissan Note Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 22 misafir

oto anahtarı