Micra K13 Modifiye ve Aksesuar Uygulamaları

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
Tamerwe
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Micra
Meslek: Kamu

Re: Micra K 13 Yedek Parça/Modifiye Parçaları/Aksesuvar Uygulamaları

Mesajgönderen Tamerwe » 04 Ağu 2016, 14:56

Merhaba arkadaşlar aracımın koltukları yıpranıp kirlenmeye başladı uygun bir kılıf arıyorum. 2005 visia k12 ateş kırmızısı aracım. mümkünse orijinal koltuk renginde kılıf istiyorum yardımcı olabilecek yada kullanan varsa fikirlerini bekliyorum.

Kullanıcı avatarı
Narsil
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Ögretmen

Mesajgönderen Narsil » 18 Ağu 2016, 10:21

İyi gunler bende 2016 micra macth alarak aranıza katılmıs oldum. Arac icin tam uyumlu kaucuk paspas bulabılen var mı acaba ?

Kullanıcı avatarı
pinpause
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Havacilik

Mesajgönderen pinpause » 19 Ağu 2016, 13:32

Narsil yazdı:İyi gunler bende 2016 micra macth alarak aranıza katılmıs oldum. Arac icin tam uyumlu kaucuk paspas bulabılen var mı acaba ?

Ben buradan almistim, yazin da koku yapmadi.

http://www.hepsiburada.com/otocontrol-n ... othg040247

Nissan K12C Micra 1.2 Passion 2009
Ford Kuga 1.5 Ecoboost Titanium 4x4 2014

Kullanıcı avatarı
Narsil
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen Narsil » 06 Eyl 2016, 09:16

pinpause yazdı:
Narsil yazdı:İyi gunler bende 2016 micra macth alarak aranıza katılmıs oldum. Arac icin tam uyumlu kaucuk paspas bulabılen var mı acaba ?

Ben buradan almistim, yazin da koku yapmadi.

http://www.hepsiburada.com/otocontrol-n ... othg040247

Tesekkür ederim ilginiz için.

Kullanıcı avatarı
Narsil
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen Narsil » 06 Eyl 2016, 09:21

Aracına bagaj eşiği koruma yaptıran oldu mu acaba? Nette buna dair plastik parca arıyorum ama bulamadım. Serviste orjinal krom korumaya 270 tl gibi bir fiyat cıkardılar ayrıca yurtdısından 1-1.5 ayda gelecegini söylediler.
Olmadı artık film cektirecegim en son.

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Re: RE: Re: Micra K 13 Yedek Parça/Modifiye Parçaları/Aksesuvar Uygulamaları

Mesajgönderen Ally_07 » 19 Eyl 2016, 23:00

Narsil yazdı:Aracına bagaj eşiği koruma yaptıran oldu mu acaba? Nette buna dair plastik parca arıyorum ama bulamadım. Serviste orjinal krom korumaya 270 tl gibi bir fiyat cıkardılar ayrıca yurtdısından 1-1.5 ayda gelecegini söylediler.
Olmadı artık film cektirecegim en son.

Ben aliexpress'ten bu gün sipariş verdim. Kauçuk şerit şeklinde. Bir bakın isterseniz:
Araba Arka Tampon Için Itişme Koruyucu Eşik Kapak Nissan Teana Livina Tiida Sunny Mart Geniss Juke Almera araba styling http://s.aliexpress.com/2MryMNnU

Ayrıca şunları da sipariş verdim:

Kapı Eşiği Itişme Plaka Muhafızları NISSAN Mart K13 için set başına 2010 2011 2012 2013 2014 4 adet Ücretsiz kargo http://s.aliexpress.com/zUr6Vbyu

Araç Oto Aksesuar Için Ön Izgara Döküm Kapak Kapak Mart K13 2010-2013 Krom 1 adet başına seti http://s.aliexpress.com/zYj6Jfqm

Muhtemelen 1-1,5 aya gelirler. Uygulamayı yapınca resimli olarak paylaşırım. Daha önce sis farları için krom çerçeve almıştım maşallah gayet iyi çıktılar, memnun kaldım. Bunlar da iyi olur diye düşünüyorum, hayırlısı olsun inşallah.

"Note 5 ile Tapatalk üzerinden gönderdim, yanlışlarımı mazur görün.."

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
Narsil
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen Narsil » 27 Eyl 2016, 11:32

Uygulamalarınızı sabırsızlıkla bekliyorum

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 30 Kas 2016, 20:59

Narsil yazdı:Uygulamalarınızı sabırsızlıkla bekliyorum

ürünlerim geldi ama henüz uygulamaya fırsat bulamadım. En kısa sürede resimlerle paylaşacağım. Yalnız öncelikle şunu söylemeliyim ki o bagaj eşiği koruması, ürün Micra için satılıyor olmasına rağmen (March olarak tabi) cuk oturmayacak. Çünkü ürünün yüzeyi tamponda yapıştırılabilecek olan yüzeyden bir az geniş (uzunlukta sorun yok). Tamponumuz özellikle plakalık üstüne gelen kısımlarda aşağı doğru bükümlü biraz. Bu nedenle ya büküp yapıştıracağım ya da maket bıçağıyla o kısımları düzgünce incelteceğim bir miktar. Yalnız her iki halde de kötü bir görüntü olmayacak ve oldukça güzel olacak gibi duruyor. Elastik bir kauçuk ve oldukça kaliteli/sağlam görünüyor, Kırımızı rengi de arabaya tam uydu.. Bu fiyata (yaklaşık 30 TL) bence değer.

Diğer siparişlerim olan kromajlı ön/üst ızgara çerçevesi ve kromajlı kapı eşikleri ise kusursuz uyuyor (denemesini yaptım). Çift taraflı bantla gelmiş ama ben biraz daha sağlam ve uzun ömürlü olsun diye slikon tarzı bir yapıştırıcı ile destekleyerek uygulamak istiyorum, o yüzden fırsat bulamadım henüz.

Bu arada bir de dört tanesi yaklaşık 5 TL'ye basınç ölçerli sibop kapakları aldım. gerekli miydi tartışılır ama işe yarar görünüyor. Manuel lastik basınç sensörü gibi :XD "Yeterli Basınç-Yeşil" "Az Basınç (olması gerekenden 5 Psi kadar düşük) -Sarı" ve "Çok Düşük Basınç (olması gerekenden 10 Psi kadar düşük)-Kırmızı" durumları olarak tanımlayabileceğim şekilde size renklerle bilgi veriyor. Aslında bir gün fırsat bulup bir lastiğin havasını çeşitli basınç düzeylerine indirerek denenebilir ama anca yapacak başka bir iş bulamadığınızda :D

Gördüğüm kadarıyla tek dezavantajı biraz dikkat çekici oldu ve lastik üzerindeki sibop boğazına göre ürünün döndürülen kısmı biraz kısa olduğu için bir miktar dışa uzandı. Bunun "çalınma" riskinden başka bir olumsuzluğu olmaz ama ki çalınırsa da zaten 5 TL idi üzülmem. Merak edenler için resimleri paylaşıyorum. Bu da aldığım ürünün linki https://tr.aliexpress.com/item/Universal-Visiable-4PCS-SET-32-Psi-2-2-Bar-Air-Warning-Alert-Tire-Valve-Pressure-Sensor/32659108098.html?spm=2114.13010608.0.0.5Drvsz&detailNewVersion=&categoryId=200000188

Resim

Resim

Resim

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
arifoem
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: memur

Re: K 13 Yedek/modifiye parçaları

Mesajgönderen arifoem » 26 Oca 2017, 14:37

Ally_07 yazdı:Bu gün yetkili servise yazılım güncelleme için gittim. Onun yanında micra için özel olarak üretilmiş sac karter muhafaza da önerdiler. 150 TL fiyat verildi. Yaptırdım. Hafif ama dayanıklı görünen ve birebir uyumlu bir parça, 4 adet somunlu kalın vida ile şase üzerinde yeri belli deliklere takıyorlar işlem 10 dakika falan sürüyor. resimleri aşağıda:
Resim

Merhaba, bu hafta yeni aldığım nissan micra için teslim almadan önce takılsın diye Düzce bayisine karter koruma sordum ama bizim parça listemizde yok dedi. siz bunu nereden hangi servisten nasıl temin ettiniz?

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Re: RE: Re: K 13 Yedek/modifiye parçaları

Mesajgönderen Ally_07 » 26 Oca 2017, 14:41

arifoem yazdı: Merhaba, bu hafta yeni aldığım nissan micra için teslim almadan önce takılsın diye Düzce bayisine karter koruma sordum ama bizim parça listemizde yok dedi. siz bunu nereden hangi servisten nasıl temin ettiniz?

Antalya Yetkili Servis'inden. Hatta geçende bakıma gittiğimde de gördüm, kenarda duruyordu bir kaç tane.

"Note 5 ile Tapatalk üzerinden gönderdim, yanlışlarımı mazur görün.."

Kullanıcı avatarı
arifoem
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen arifoem » 26 Oca 2017, 14:45

Ally_07 yazdı: Antalya Yetkili Servis'inden. Hatta geçende bakıma gittiğimde de gördüm, kenarda duruyordu bir kaç tane.

ben Antalya servisi bir arayayım. teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
arifoem
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen arifoem » 27 Oca 2017, 09:46

Ally_07 yazdı:Antalya Yetkili Servis'inden. Hatta geçende bakıma gittiğimde de gördüm, kenarda duruyordu bir kaç tane.

Antalya servisi aradım. çelik muhafaza var dedi. kargo ile gönderiyor. fiyatı 300tl

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

oto anahtarı