2000 model micrada cvt sanzuman arızası

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
nail42
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Micra
Meslek: serbest

2000 model micrada cvt sanzuman arızası

Mesajgönderen nail42 » 01 Ağu 2019, 21:38

arkadaslar ben konyadan katılıyorum 2000 model bir micra aracım var arac sogukken cok güzel calışıyorama rac ısındıktan sonra arac kesinlikle yerinden kımırdamıyor ertesi gün oluca yine güzel hareket ediyorısındıktan sonra kımırdamamk ıcın ısrar ediyor bu konuda ustalarımdan bir bilgi istişyorum saygılarla

Kullanıcı avatarı
salvia
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Micra
Meslek: Bilişim

Re: 2000 model micrada cvt sanzuman arızası

Mesajgönderen salvia » 19 Ağu 2019, 14:03

1. Kontak kaplıyken pedallara basmadan vites "D" konumuna alınır.
2. Kontak açılır araba çalıştırılmaz gösterge ışıkları yanacak kadar kontak çevrilir.
3.Frene basılır ve basılır tutulur sonra gaza basılır ve basılı tutulur.
4. Daha sonra sırayla vites kolu Ds - D - N - R – P konumlarında 2 sn kadar beklenerek hareket ettirilir. Ardından sırayla gaz sonra fren pedalı bırakılır.
6. Vites P konumunda araba çalıştırılır.
7. Göstergedeki N-cvt yazan ışık yanıp sönmeye başlayacaktır.

Kontağı kapatana kadar N-cvt ışığı 7 kere yanıp söner ve başa döner sonra tekrar 7 kere yanar ve başa döner Bu 7 yanma sırasıyla şanzımanın aşağıdaki kısımlarını test etmektedir. Eğer N-cvt ışığı kısa yanıyorsa o kısımda sorun yok 2sn kadar uzun yanıyorsa o kısımda arıza var demektir.
Bu arızaların tanımlarını aşağıdaki İngilizce vereceğim anlam karmaşası olmaması açısından.
Fault Code 1 - The first blink is on longer than the others - Accelerator or accelerator position switch circuit is short circuited or diconnected.
Bu arıza söz konusu ise gaz teli kontrol edilir. Gaz pedalının altında ve üstünde bulunan iki adet mikro swich kontrol edilir ve tamir ve ya değişim yoluyla sorun çözülür ve kablo sistemi kontrol edilir kablodaki kopuk eskime aşınma gibi sorunlar onarılır.
Genellikle mikro swichlerde arıza olmaktadır.
Fault Code 2 - The second blink is on longer than the others - Inhibit switch circuit is short circuited or diconnected.
Kontak ve kablolar kontrol edilir.
Fault Code 3 - The third blink is on longer than the others - Vehicle speed sensor circuit is short circuited or diconnected.
Araç hız sensörü ve kablosu kontrol edilir.
Fault Code 4 - The fourth blink is on longer than the others - electro-magnetic clutch coil circuit is short circuited or diconnected.
Elektromanyetik kavramada veya kablolarında sorun vardır. Konrol edilir.
Fault Code 5 - The fifth blink is on longer than the others - Line pressure solenoid circuit is short circuited or diconnected.
Yağ basıncıyla ilgili selenoid, sensör ve bunların kabloları kontrol edilir.
Fault Code 6 - The sixth blink is on longer than the others - Torque signal circuit is short circuited or diconnected.
Tork sinyal devresi ve kabloları konrol edilir.
Fault Code 7 - The seventh blink is on longer than the others - ABS signal or idle up relay circuit is short circuited or diconnected.
Varsa Abs beyni ve kabloları ve gaz pedalındaki mikro swichler konrol edilir.

Alıntıdır
(https://eksantirik.blogspot.com/2015/03 ... ously.html )

Micra k11 servis kitapçığını paylaşıyorum
overhaul at.pdf dosyasında yardım alabilirsin ( ingilizce )

https://drive.google.com/open?id=1RFpVr ... K2TwNr7yq8

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir

oto anahtarı