Nissan Micra için Lastik Tercihi

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
mcr
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Micra
Meslek:

Re: Nissan Micra için Lastik Tercihi

Mesajgönderen mcr » 03 Oca 2017, 18:11

Yeni micra aldık malum kış hemen kış lastiği taktırmak istiyorum. Sorduğum lastikçilerin hiç birinde 165/70/r14 lastik yok. Sorduğum tüm lastikçiler 175/65/r14 öneriyor?
Bu ölçüyü kullanan var mı acaba? Bir tane orjinal ebatta buldum sıfır lastik good year ama o da 2014 üretim içeme pek sinmedi.

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Mesajgönderen Ally_07 » 05 Oca 2017, 12:35

mcr yazdı:Yeni micra aldık malum kış hemen kış lastiği taktırmak istiyorum. Sorduğum lastikçilerin hiç birinde 165/70/r14 lastik yok. Sorduğum tüm lastikçiler 175/65/r14 öneriyor?
Bu ölçüyü kullanan var mı acaba? Bir tane oirjinal ebatta buldum sıfır lastik good year ama o da 2014 üretim içeme pek sinmedi.

Eğer orijinal ebadınız olan 165/70 R14 bulamıyorsanız belirttiğiniz 175/65 R14 ölçüsündeki lastiği alabilirsiniz mecburen. Değişim yüzdesi %-0,68 olduğu için muadil kabul edilebilir. Sonuçta kışlık lastik olduğundan 3 ay kullanacaksınız, çok kalitesiz bir marka da almazsanız sorun çıkacağını sanmıyorum. Değerlendirmenizi ve tecrübelerinizi daha sonrasında paylaşırsanız seviniriz, böylece sizden sonrakiler için faydalı olacaktır.

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
mcr
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen mcr » 06 Oca 2017, 09:46

Ally_07 yazdı:
mcr yazdı:Yeni micra aldık malum kış hemen kış lastiği taktırmak istiyorum. Sorduğum lastikçilerin hiç birinde 165/70/r14 lastik yok. Sorduğum tüm lastikçiler 175/65/r14 öneriyor?
Bu ölçüyü kullanan var mı acaba? Bir tane oirjinal ebatta buldum sıfır lastik good year ama o da 2014 üretim içeme pek sinmedi.

Eğer orijinal ebadınız olan 165/70 R14 bulamıyorsanız belirttiğiniz 175/65 R14 ölçüsündeki lastiği alabilirsiniz mecburen. Değişim yüzdesi %-0,68 olduğu için muadil kabul edilebilir. Sonuçta kışlık lastik olduğundan 3 ay kullanacaksınız, çok kalitesiz bir marka da almazsanız sorun çıkacağını sanmıyorum. Değerlendirmenizi ve tecrübelerinizi daha sonrasında paylaşırsanız seviniriz, böylece sizden sonrakiler için faydalı olacaktır.

Michelin Alpin 4 buldum bir yerde 2015 üretimi orjinal ebatta michelin olduğu için raf ömrünün uzun olduğunu düşünüyorum, çok eski gelmedi bana sanırım onu taktıracağım. Başka sitelerde 175/65/r14 alanların daha konforlu bir sürüşe sahip olduğunu söylemişler ama daha önceki mesajlarınızda bahsettiğiniz gibi mühendislerin bir bildikleri vardır diyorum :D bu yüzden biraz eskide olsa orjinal ebat alacağım sanırım.

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Re: RE: Re: Nissan Micra için Lastik Tercihi

Mesajgönderen Ally_07 » 06 Oca 2017, 10:11

mcr yazdı:[quote="Ally_07"][quote="mcr"]Yeni micra aldık malum kış hemen kış lastiği taktırmak istiyorum. Sorduğum lastikçilerin hiç birinde 165/70/r14 lastik yok. Sorduğum tüm lastikçiler 175/65/r14 öneriyor?

Eğer orijinal ebadınız olan 165/70 R14 bulamıyorsanız belirttiğiniz 175/65 R14 ölçüsündeki lastiği alabilirsiniz mecburen. Değişim yüzdesi %-0,68 olduğu için muadil kabul edilebilir. Sonuçta kışlık lastik olduğundan 3 ay kullanacaksınız, çok kalitesiz bir marka da almazsanız sorun çıkacağını sanmıyorum. Değerlendirmenizi ve tecrübelerinizi daha sonrasında paylaşırsanız seviniriz, böylece sizden sonrakiler için faydalı olacaktır.[/quote]

Michelin Alpin 4 buldum bir yerde 2015 üretimi orjinal ebatta michelin olduğu için raf ömrünün uzun olduğunu düşünüyorum, çok eski gelmedi bana sanırım onu taktıracağım. Başka sitelerde 175/65/r14 alanların daha konforlu bir sürüşe sahip olduğunu söylemişler ama daha önceki mesajlarınızda bahsettiğiniz gibi mühendislerin bir bildikleri vardır diyorum :D bu yüzden biraz eskide olsa orjinal ebat alacağım sanırım.[/quote]

Hiç kış lastiği kullanmadım ama kullananlardan duyduğum kadarıyla Alpin oldukça tatminkarmış. Fiyatı da uygunsa alıp geçin tabi.

175 daha ince yanak ama biraz daha kalın tabanlı. Taban genişliğinden dolayı bir miktar daha konforlu olabilir ama ben çok aşırı bir fark olacağını sanmıyorum. Yine de aralarıdaki lastik endeks farkı %-0,68 olduğu için önemli bir sorun çıkarmaz diye düşünüyorum.

Alacağınız lastikle ilgili tecrübelerinizi ve memnuniyet durumunuzu paylaşırsanız seviniriz.

"Note 5 ile Tapatalk üzerinden gönderdim, yanlışlarımı mazur görün.."

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
diablo
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Pazarlama

Nissan MİCRA K12 - 2006 1,5 dci - 16" jant LASTİK TERCİHİ

Mesajgönderen diablo » 19 May 2017, 23:48

Merhabalar,

jantlarımı 15 den 16 ya değiştirdim. Lastik arıyorum. Önerileriniz nelerdir.

fiyatları kaliteli bir lastik almak isterseniz adet fiyatı 350 den başlayıp 600 tl ye kadar çıkıyor.

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Re: Nissan MİCRA K12 - 2006 1,5 dci - 16" jant LASTİK TERCİHİ

Mesajgönderen Ally_07 » 23 May 2017, 10:52

diablo yazdı:Merhabalar,

fiyatları kaliteli bir lastik almak isterseniz adet fiyatı 350 den başlayıp 600 tl ye kadar çıkıyor.

Mesajınızı bu başlığa taşıdım. Başlığı baştan sona gözden geçirmenizde fayda var. Yine sorunuz olursa burada devam edebilirsiniz. orijinal lastik ebadınıza göre öncelikle uyum sağlayacak bir ebat belirlenmesi gerekir. Bunu da https://www.lastiknet.com/icerik.asp?inf=25 linkindeki hesaplama cetvelinden yararlanarak yapabilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
sleven
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Bankacı

Mesajgönderen sleven » 25 May 2017, 23:08

Merhaba,

Öncelikle burada yaptığım hiçbir yorumun firmalara karalama yapmak amacıyla olmadığını belirtmek isterim. Şu ana kadar kullanıp en çok memnun kaldığım lastik michelin in energy modeli lastiği. Yeni aldığım aracımda bridgestone markalı lastik yeni olmasına karşın yağmurlu havada çok sağlıklı durmuyor ki hiç tahmin etmediğim şekilde önümdeki araca çarptım. :U neyseki hızım düşüktü ve maddi hasar olmadı. michelin in ıslak yolda da çok iyi durduğunu biliyorum. Bundan sonraki tercihim de o olacak. Tabi herkesin tercihi değişebilir. Dediğim gibi amacım koskoca bridgestone firmasını kötülemek değil sadece tecrübe :) Ebat konusuna gelirsek Micra da yeniyim o konuda çok bir tecrübem yok :)

Kullanıcı avatarı
diablo
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Pazarlama

Mesajgönderen diablo » 26 May 2017, 08:09

sleven yazdı:

Merhaba,

Öncelikle burada yaptığım hiçbir yorumun firmalara karalama yapmak amacıyla olmadığını belirtmek isterim. Şu ana kadar kullanıp en çok memnun kaldığım lastik michelin in energy modeli lastiği. Yeni aldığım aracımda bridgestone markalı lastik yeni olmasına karşın yağmurlu havada çok sağlıklı durmuyor ki hiç tahmin etmediğim şekilde önümdeki araca çarptım. :U neyseki hızım düşüktü ve maddi hasar olmadı. michelin in ıslak yolda da çok iyi durduğunu biliyorum. Bundan sonraki tercihim de o olacak. Tabi herkesin tercihi değişebilir. Dediğim gibi amacım koskoca bridgestone firmasını kötülemek değil sadece tecrübe :) Ebat konusuna gelirsek Micra da yeniyim o konuda çok bir tecrübem yok :)

vermiş olduğunuz bilgi için teşekkürler,

michelin da çok yüksek tutarlarda lastik satıyor.(550 TL) continental hakkında ne düşünüyorsunuz ben 3-4 senedir kullanıyorum hatta bisikletimide continental yol lastiği almıştım çok memnunun michelin a yüksek bir bütçe yatırmak yerine continental de düşünebilinir.

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 26 May 2017, 17:27

diablo yazdı:
sleven yazdı:

Merhaba,

vermiş olduğunuz bilgi için teşekkürler,

michelin da çok yüksek tutarlarda lastik satıyor.(550 TL) continental hakkında ne düşünüyorsunuz ben 3-4 senedir kullanıyorum hatta bisikletimide continental yol lastiği almıştım çok memnunun michelin a yüksek bir bütçe yatırmak yerine continental de düşünebilinir.

Continental iyi bir lastik ancak en memnun edici olanlar Premium serisi, Eco serisi vasat geldi bana. Bir de hangi ebat alınacağı da önemli. Her ebatta kaliteli seri ürünü olmayabiliyor. Ben bu başlıkta belirriğim lastiği almadan önce http://www.mytyres.co.uk/ sitesinde ebat girerek 5-6 farklı model karşılaştırdım. EU etiket değerleri mümkün olan en iyilerine baktım. Ve beni yanıltmadı. Şu an yaklaşık 20000 km'dir kullanıyoruz, her hangi bir sorun yok oldukça memnunuz maşallah. Fiyatı da makuldü. Tabi şimdi kurlar yükseldiği için bir çok markanın lastikleri acayip fiyat artışındalar. Bunu da göz önünde bulundurmak lazım. ha bir de satıcılar "şunun yan ürünü bunun fabrikasında üretiliyor" diyorlar, onların sözü ile hareket etmemeyi öneririm. Siz kullanıcı yorumlarına bakın. Mesela daha önce Sava ve Nankang almıştım fraklı arabalar için pek memnun kalmadım, maliyete katlanıp iyi lastik almak gerektiğini düşünüyorum (uzun yıllar binilmesi planlanıyorsa tabi). Lastik kesinlikle çok önemli bir husus bana göre.

Kullanıcı avatarı
dodiSA
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: turizm

Mesajgönderen dodiSA » 08 Tem 2017, 20:39

Merhaba
2014 model micra Bir lastik balon yapti

Bir lastik orjinal için ıstanbul da 425 tl mersin de 350 tl. Adana 440 tl hatay 450 tl fiyat verdiler
175 60 15 bristone marka ( fabrika çıkış lastik yani)

Bir lastik değiştirme orjinal olsa bile yıpranma olayından dolayı fark olur dediler iki lastik içinde 1000 tl vermektense

2 lastik uygun ne alabilirim
Yada
4 lastik alsam 1000 tl ye ne olabilir aceba

_____ 2014
__ - 34 LM 6333 - __

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 08 Tem 2017, 22:52

dodiSA yazdı:Merhaba

Bir lastik orjinal için ıstanbul da 425 tl mersin de 350 tl. Adana 440 tl hatay 450 tl fiyat verdiler

Bir lastik değiştirme orjinal olsa bile yıpranma olayından dolayı fark olur dediler iki lastik içinde 1000 tl vermektense

Yada
Benim aldığım lastiği öneririm. 20000 km oldu çok memnunuz. Tabi şimdiki fiyatını bilemiyorum, ben 2 sene kadar önce tanesini 200'e falan almıştım.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kullanıcı avatarı
dodiSA
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: turizm

Mesajgönderen dodiSA » 10 Tem 2017, 15:18

Ally_07 yazdı:
dodiSA yazdı:Merhaba

Yada
Benim aldığım lastiği öneririm. 20000 km oldu çok memnunuz. Tabi şimdiki fiyatını bilemiyorum, ben 2 sene kadar önce tanesini 200'e falan almıştım.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

teşekkür ederim lastik markası nedir ?*

_____ 2014
__ - 34 LM 6333 - __

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir

oto anahtarı