Micra K13 Modifiye ve Aksesuar Uygulamaları

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Otomobil: Micra
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Re: Micra K13 Modifiye ve Aksesuar Uygulamaları

Mesajgönderen Ally_07 » 04 Kas 2017, 17:21

N11'den yaklaşık 50 TL'ye cam rüzgarlık takımı aldım, 10 TL verip sanayide tanıdığım bir aksesuarcıya da taktırdım. Aslında kendimiz de takabilirdik ama hem aksesuarlarcıda bu tip işlemler için özel bir sıvı yapıştırıcı oluyor ki parçanın kendi üzerinde gelen çift taraflı bant sonradan atma yapmasın diye (o bant pek kaliteli olmuyor genelde) hem de elleri yatkın, deneyimli oldukları için daha düzgün yapılmış oluyor. ResimResimResimResim

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 09 Kas 2017, 18:48

Aliexpress'ten sipariş ettiğim krom görünümlü plastik bijon kapakları geldi. Benim aldığım link şu : https://tr.aliexpress.com/item/20pcs-21mm-Wheel-Nut-Rim-Cover-Tyre-Screw-Cap-Decor-For-Hyundai-IX35-Sonata-9-For/32822317070.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.lzt2UQ krom olmayıp değişik renklerde olanları da var https://tr.aliexpress.com/item/20pcs-set-17mm-19mm-21mm-Car-Wheel-Caps-Bolts-Covers-Nuts-Silicone-Auto-Wheel-Protectors-17/32682685701.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.lzt2UQ Ancak alacaksanız 21 mm olanını almalısınız, daha küçük olanlar da var onlar olmuyor.

Resim

Bu arada bence çok zayıf olan kornamızı da güçlendirmek isterseniz mevcut kornaya paralel olarak bağlanabilen başka bir kornayı resimdeki gibi radyatörün hemen önünde yerleştirip daha "duyulası" bir ses elde edebilirsiniz, iki korna olmasına rağmen öyle rahatsız edici bir ses de olmuyor ama trafikte ihtiyacınız olduğunda fark edilir hale geliyor. Sanayi sitelerinde bir elektrikçide işçilik dahil 30 TL gibi bir maliyete çözebilirsiniz.

Resim

Bir de çocuklu aileler için arka koltuktaki çocuğunuzu izleme amacıyla şu aynayı önerebilirim, yine çinli arkadaşlardan satın almış olduğum bu aynayı yaklaşık bir senedir iki aracımızda da kullanıyoruz gayet fonksiyonel şık ve dayanıklı. Sanırım 15 TL civarında bir fiyatı vardı. Yalnız ön camda o siyah noktalı kısımda tutmuyor veya ben bir iki denemeden başka uğraşmadığım için tutturamadım.

Resim

Resim

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
sleven
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Bankacı

Mesajgönderen sleven » 19 Kas 2017, 13:21

Hocam korna çok iyi fikir. Diğer araçlara göre korna çok zayıf kalıyor. Tabi ki bir tır kornası gibi gümbür gümbür bir ses istemem ama daha kuvvetli olası gerektiğini ben de düşünüyorum. Taktırır taktırmaz ben de fotoğraflarını paylaşacağım.

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Re: RE: Re: Micra K13 Modifiye ve Aksesuar Uygulamaları

Mesajgönderen Ally_07 » 19 Kas 2017, 13:25

sleven yazdı:Hocam korna çok iyi fikir. Diğer araçlara göre korna çok zayıf kalıyor. Tabi ki bir tır kornası gibi gümbür gümbür bir ses istemem ama daha kuvvetli olası gerektiğini ben de düşünüyorum. Taktırır taktırmaz ben de fotoğraflarını paylaşacağım.
Ben de bu zayıflıktan ötürü taktırdım zaten. Dediğiniz gibi kesinlikle arabanın cüssesine uygun olmayan bir ses değil, çok ideal oldu tavsiye ediyorum. Maliyetli bir şey de değil üstelik. Paylaşımınızı bekliyoruz.

Kullanıcı avatarı
sleven
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen sleven » 19 Kas 2017, 13:32

Arkadaşlar az önce aliexpress te gördüm. İşe yarayabileceğini düşündüm. Yağmur da ben de sıkıntı yaşayabiliyorum. Ayna da çok fazla su damlası oluyor. Dolayısıyla görüşü engelliyor. Sizce işe yarayabilir mi?

https://tr.aliexpress.com/item/Accessor ... eLevelAB=0

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 19 Kas 2017, 13:50

sleven yazdı:Arkadaşlar az önce aliexpress te gördüm. İşe yarayabileceğini düşündüm. Yağmur da ben de sıkıntı yaşayabiliyorum. Ayna da çok fazla su damlası oluyor. Dolayısıyla görüşü engelliyor. Sizce işe yarayabilir mi?

https://tr.aliexpress.com/item/Accessor ... eLevelAB=0
Teorik olarak işe yaraması muhtemel. Ben de aynı hevesle babamın arabası (2014 Fiat Panda) için almıştım. Ancak yerine düzgün yapışmadı. Şöyle tarif edeyim, aynanın kıvrımlı şekli gibi değil düz bir formda geliyor. Biraz da kalın olduğu için aynanın kıvrımlarına uygun şekilde yapıştıramadım ben. Belki benim beceriksizliğim de olabilir tabi.

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Re: RE: Re: RE: Re: Micra K13 Modifiye ve Aksesuar Uygulamaları

Mesajgönderen Ally_07 » 19 Kas 2017, 15:35

Benim aldığım bundandı: Araç Dikiz Aynası Yağmur Bıçakları araba geri ayna kaş yağmur kapağı Nissan Micra Navara Almera Için Not 2 Aksesuarları http://s.aliexpress.com/Y7fqeA3M .
Sizin önerdiğinize tekrar baktım da benim aldığım gibi değil sanırım. Gerçekten kalıp gibi duruyor. Aslında denenebilir, fiyatı da yüksek değil aslında.

Kullanıcı avatarı
sleven
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen sleven » 19 Kas 2017, 23:02

Hocam ben sipariş verdim. Gelsin deneyelim bakalım :) Uygular uygulamaz paylaşımını yapacağım.

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 20 Kas 2017, 09:43

sleven yazdı:Hocam ben sipariş verdim. Gelsin deneyelim bakalım :) Uygular uygulamaz paylaşımını yapacağım.
Paylaşım çok iyi olur, merakla belkiyorum.

Kullanıcı avatarı
sleven
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen sleven » 03 Oca 2018, 20:17

Uzun bir zamandan sonra kargom geldi sonunda :) Hafta içi çalıştığım için montaj şansım olmayacak ama hafta sonu montajını yapar yapmaz paylaşacağım. Şimdilik sadece fotolarını paylaşıyorum. Aynaya tutunca çok iyi görünüyor kalıbı. Kullanımını da paylaşacağım umarım işe yarar.

Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 04 Oca 2018, 10:46

sleven yazdı:Uzun bir zamandan sonra kargom geldi sonunda :) Hafta içi çalıştığım için montaj şansım olmayacak ama hafta sonu montajını yapar yapmaz paylaşacağım. Şimdilik sadece fotolarını paylaşıyorum. Aynaya tutunca çok iyi görünüyor kalıbı. Kullanımını da paylaşacağım umarım işe yarar.

[img]https://i.hizliresim.com/jQEELG.jpg[/img]
[img]https://i.hizliresim.com/1G99rp.jpg[/img]
Ben de sizden görüp sipariş vermiştim, kargoyu bekliyorum. Tam oturacağını umuyorum. Paylaşımınız için teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
sleven
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen sleven » 06 Oca 2018, 01:00

Ally_07 yazdı:
sleven yazdı:Uzun bir zamandan sonra kargom geldi sonunda :) Hafta içi çalıştığım için montaj şansım olmayacak ama hafta sonu montajını yapar yapmaz paylaşacağım. Şimdilik sadece fotolarını paylaşıyorum. Aynaya tutunca çok iyi görünüyor kalıbı. Kullanımını da paylaşacağım umarım işe yarar.

[img]https://i.hizliresim.com/jQEELG.jpg[/img]
[img]https://i.hizliresim.com/1G99rp.jpg[/img]
Ben de sizden görüp sipariş vermiştim, kargoyu bekliyorum. Tam oturacağını umuyorum. Paylaşımınız için teşekkürler.

Hocam tam oturuyor gibi. Yapıştıramadım henüz ama aynaya tutunca oturdu. Tek soru işaretim ek bir yapıştırıcı kullanmalı mıyım? Silikon tarzı. Yoksa kendi yapışkanı yeterli midir? Şuan hava soğuk o sebepten ısıtarak mı yapıştırmak daha mantıklı olur bilemedim :)

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 35 misafir

oto anahtarı