2013 Micra Menzil Göstergesi

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

Re: 2007 Micra Yol Bilgisayarı yakıt Sürekli Artıyor

Mesajgönderen FelixCrail » 29 Haz 2015, 17:28

Bu rakamin olcu birimi ne

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
ozgurcel77
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Micra
Meslek: bilişim

Mesajgönderen ozgurcel77 » 29 Haz 2015, 17:49

üstad öncesinde 10-11 gösteren yer anlık tüketim sürekli yükseliyor öncesinde
araç düz yolda gittiğinde 7.0- 6 bile oluyordu şu anda hep yükseliyor araç 2007 otomatik
passion modeli

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator

Mesajgönderen FelixCrail » 29 Haz 2015, 18:24

Verdiğiniz rakamlar birimi yazılmadığı için hiçbir anlam taşımıyor.

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Mesajgönderen Ally_07 » 29 Haz 2015, 19:20

lt/100 km olarak mı 11-12-13 oluyor? Yoksa km/lt mi?

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
ZaferGezen
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Yazılım

Re: 2013 Micra Menzil Göstergesi

Mesajgönderen ZaferGezen » 27 Ağu 2016, 18:40

Selamlar, 2015 modell micram var sıfır almıştım. Menzil gösterge km kalan konusunda bende aynı sıkıntıyı yaşıyorum. Sorunu servisten başkası çözemez sanırım, kalibrasyon sorunu yoksa çok kötü. Yani ben elektronik otomasyon işi yapıyorum sensörlü sistemler bu şekilde asla çalışmaz belirtmek isterim. Bu sebepten araç sorunu yok, belli parametrelere göre çalışıyor,rampadada farklı gösterir diyerek yanlış yapılıyor diyede düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator

Mesajgönderen FelixCrail » 27 Ağu 2016, 18:56

İyide kullanım tarzınıza göre menzil sürekli değişir. Her araçta bu durum böyle. Kalibrasyon diye bişey yok

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe

Kullanıcı avatarı
ZaferGezen
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Yazılım

Mesajgönderen ZaferGezen » 07 Eyl 2016, 11:42

FelixCrail kardeşim tabiykide değişir ama 210km menzin yazarken düz yol bu arada 80-90 km sabit hız düz otoyol 10dk geçmeden 120km menzile düşerse bu kabul edilemez, elektronik olarak bunun tek anlamı saçma sapan bir menzil algoritması var yada sensör dandiktir yada tasarım yanlış olmuş. Şunu düşün; elinde cetvel var, kapta da su, seviyeyi köşeden ölçüyorsun, düz zeminde 10cm ölçersin doğrudur. Zemin eğik olduğunda su kaybı yokken 13cm yada 7cm ölçüyorsan ve bunu doğru kabul ediyorsan diyecek başka birşeyim yok. O zaman menzil koymalarına gerek yoktu yani şamandıra ve seviye bilinsin yeter ben daha doğru hesaplıyorum ne kadar gideceğimi.

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 29 Kas 2016, 23:02

Uzakdoğu araçlarında bu tip ölçümler biraz böyle. Alman arabalarındakiler daha doğru ölçüyor.

"Note 5 ile Tapatalk üzerinden gönderdim, yanlışlarımı mazur görün.."

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
gri
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Re: Nissan Micra CVT Deneyimleri, Sorunlar, Çözümler, Öneriler

Mesajgönderen gri » 06 Eki 2017, 07:51

2016 cvt micra benzin aldığımda menzil hemen artmadı. yavaş yavaş neredeyse yarım saatte 10, 15 artarak ilerledi.

lt/100km kısmına gelince ekranda aracın hızına göre dalgalanma var. durduğum zaman full'e çıkıyor gösterge. hareket edince aşağı iniyor.

Sanırım daha önce böyle bir sorun hiç görmedim.

Acaba sorun hakkında bilgisi olan var mı? Daha önce yaşamış ya da çözümü bilen?

Nissan Micra - 1.2 CVT (A/T) STREET

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 06 Eki 2017, 10:41

gri yazdı:2016 cvt micra benzin aldığımda menzil hemen artmadı. yavaş yavaş neredeyse yarım saatte 10, 15 artarak ilerledi.

lt/100km kısmına gelince ekranda aracın hızına göre dalgalanma var. durduğum zaman full'e çıkıyor gösterge. hareket edince aşağı iniyor.

Öncelikle; mesajınızı yanlış başlıkta sormuşsunuz, buraya taşıdım. Lütfen bundan sonra her hangi bir sorunuz olduğundan önce forum içi aratma yaparak daha önce o konu açılmış mı açılmamış mı kontrol edin, eğer açılmadığını tespit ederseniz açıklayıcı bir ifade ile yeni bir başlık açın ki bilgi kirliliği oluşmasın, kullanıcılar aradıkları bilgilere daha kolay ulaşsınlar.

Sorununuza gelince, bu bir sorun değil aslında. Siz muhtemelen "anlık yakıt tüketimi" ekranına bakıyorsunuz. O ekranda araç rölantideyken maksimum tüketim gösterir, aracınız hareket halinde iken ama gaza basmayıp da kendi halinde gidişe bıraktığınızda da minimuma iner. Kullanım süreniz arttıkça menziliniz kullanım stilinize göre (seri veya sakin kullanım) değişiklik gösterir.

Kullanıcı avatarı
gri
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen gri » 06 Eki 2017, 11:02

Merhaba, çok teşekkür ederim.
Dün benzin aldığımda depom boştu. Fulle yakın doldurmama rağmen menzil önce 70 gösterdi sonra yavaşça artarak 400’e kadar çıktı. Benzin doldururken aracı stop etmişim oysa.

Sonra lt/100km kısmına bakınca daha önce olmadığını düşündüğüm şekilde sürekli oynuyor. Değişim saniyelik gaza bastıkça durdukça full hareket ettikçe azalıyor artıyor anında.

Bu bir sorunmuş gibi geldi bana çünkü daha önce yaşamadım hiç.

Ally_07 yazdı:
gri yazdı:2016 cvt micra benzin aldığımda menzil hemen artmadı. yavaş yavaş neredeyse yarım saatte 10, 15 artarak ilerledi.

Öncelikle; mesajınızı yanlış başlıkta sormuşsunuz, buraya taşıdım. Lütfen bundan sonra her hangi bir sorunuz olduğundan önce forum içi aratma yaparak daha önce o konu açılmış mı açılmamış mı kontrol edin, eğer açılmadığını tespit ederseniz açıklayıcı bir ifade ile yeni bir başlık açın ki bilgi kirliliği oluşmasın, kullanıcılar aradıkları bilgilere daha kolay ulaşsınlar.

Sorununuza gelince, bu bir sorun değil aslında. Siz muhtemelen "anlık yakıt tüketimi" ekranına bakıyorsunuz. O ekranda araç rölantideyken maksimum tüketim gösterir, aracınız hareket halinde iken ama gaza basmayıp da kendi halinde gidişe bıraktığınızda da minimuma iner. Kullanım süreniz arttıkça menziliniz kullanım stilinize göre (seri veya sakin kullanım) değişiklik gösterir.

Nissan Micra - 1.2 CVT (A/T) STREET

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 06 Eki 2017, 11:44

gri yazdı:Merhaba, çok teşekkür ederim.
Dün benzin aldığımda depom boştu. Fulle yakın doldurmama rağmen menzil önce 70 gösterdi sonra yavaşça artarak 400’e kadar çıktı. Benzin doldururken aracı stop etmişim oysa.

Sonra lt/100km kısmına bakınca daha önce olmadığını düşündüğüm şekilde sürekli oynuyor. Değişim saniyelik gaza bastıkça durdukça full hareket ettikçe azalıyor artıyor anında.

Bu bir sorunmuş gibi geldi bana çünkü daha önce yaşamadım hiç.

ben daha önce yol bilgisayarı olan tüm araçlarda bunu yaşadım. hatta analog olarak ekonomi göstergesi olan BMW, Lada Samara gibi araçlarda bile ibre üzerinde gözlemledim. Bir sorun değil yani. fakat yol bilgisayar butonunu kullanarak anlık yakıt tüketimi değil de ortalama yakıt tüketimi ekranında takip etmeniz daha iyi olur. şu mesajda http://nissanclubtr.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=2803&start=16#p26503 ekranın görüntüsünü görebilirsiniz.

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 51 misafir

oto anahtarı