Micra Torpido Yüzeyi Temziliği

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
selcuk76
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Micra
Meslek: Öğretmen

Re: RE: Re: BEJ RENKLİ TORPİDO VE KAPI AKSAMI TEMİZLİĞİ

Mesajgönderen selcuk76 » 27 Tem 2015, 14:31

MicraR yazdı:Bizim araçta de bahsi geçen plastik aksamlar için bende daha önce Bimden aldığım plastik ve tampon parlatıcı ismiyle geçen ürünü kullandım çok süper kir çıkarıcı olmasa da iş görüyor biraz baskıyla bezle temizlemek yeterli oluyor, diğer ürünler pahalı geliyorsa tercih edebilirsiniz bence, iş görür vaziyette, ama tabi bimde de her zaman olmaz ara ara geliyor bu tarz oto bakım ürünleri. Bu nedenle her zaman alınabilecek bir yerden torpido ve plastik aksam temizleyici, süt benzeri beyaz sıvı püskürtmeli ürünleri tavsiye ediyorum, çok da markaya bağlı kalmadan

Teşekkür ederim tavsiyenize göre deneyeceğim. Sonucunu forumdan yazarım

GT-I9301I cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kullanıcı avatarı
selcuk76
Silver Üye
Silver Üye

Re: BEJ RENKLİ TORPİDO VE KAPI AKSAMI TEMİZLİĞİ

Mesajgönderen selcuk76 » 03 Ağu 2015, 20:05

Sonax araç içi temizleyici ve modacar iç plastik aksam temizleyici siparişi verdim.

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Re: RE: Re: BEJ RENKLİ TORPİDO VE KAPI AKSAMI TEMİZLİĞİ

Mesajgönderen Ally_07 » 03 Ağu 2015, 23:20

selcuk76 yazdı:Sonax araç içi temizleyici ve modacar iç plastik aksam temizleyici siparişi verdim.

Hadi bakalım hayırlısı. Uygulama öncesi ve sonrası net birer resim paylaşabilirseniz faydalı olur.

Note Edge cihazımdan tapatalk ile gönderdim, hatalar affola

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
selcuk76
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen selcuk76 » 16 Ağu 2015, 15:34

Aldigim torpido temizleyici ler ise yaramadı. Çözüm alkolle temizlemekmis. Alkolu pamuklu bize döküp bastırarak temizleyince çıkıyor. Elimde az miktarda alkol vardı bir kısmını yaptım yarın ilk isim eczaneden saf alkol alıp kapi döşeme lerini de temizlemek olacak.

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 21 Ağu 2015, 18:49

selcuk76 yazdı:Aldigim torpido temizleyici ler ise yaramadı. Çözüm alkolle temizlemekmis. Alkolu pamuklu bize döküp bastırarak temizleyince çıkıyor. Elimde az miktarda alkol vardı bir kısmını yaptım yarın ilk isim eczaneden saf alkol alıp kapi döşeme lerini de temizlemek olacak.

Bilgilendirme için teşekkürler. Biz ilk aldığımızda Autoking'deki bir kampanya vasıtasıyla tüm dış ve iç aksam, kaporta, döşeme temizliğini yaptırmıştık. Plastik aksamda şimdilik pek bir kirlenme yok

Fakat özellikle yağmurlu günlerde veya yağmur sonrasında aracın tavanında kalmış yağmur tanelerinin kapıları açılması ile birlikte içeri damlaması açık renkli koltuk standart koltuk döşemelerinde yer yer su lekeleri oluşturuyor. Genelleyecek olursak açık renkli koltuk döşemelerinin kumaşları üzerinde basit sebeplerle bile leke izi oluşuyor. Daha önceki araçlarımda Bauhaus'dan aldığım ve yanlış hatırlamıyorsam TurtleWax marka kumaş döşeme temizleme köpüğü kullanmış memnun kalmıştım. Sanırım depoda biraz kalmış olacak, ilk fırsatta buna da uygulamayı düşünüyorum ki sanırım işe yarayacaktır. Ancak yine de kumaş döşemelerin bu kadar kolay şekilde lekelenmesi tarafımdan bir eksi olarak Micra'nın hanesine yazıldı. Tabi ayrıca tavanın kapıların üstüne gelen kısımlarında uygun dizayn edilmiş su tasfiye oluklarının bulunmamasını da bir tasarım eksikliği olarak değerlendiriyorum.

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
Twi
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Satış Pers.

Mesajgönderen Twi » 27 Eki 2015, 01:05

Ben de yakın zamanda 2006 micra aldım.
Aldigim sahibi torpidoyu temizlemis olacakki oranin beji diger aksamdan 1-2 ton acik.
Direksiyona dokunmamis kilif takmis. Altina bakinca siyah siyah goruyorum.
Kapi dosemeleri kirli ve biraz soluktu. Onlari az bir paraya yeniledim. Ama deri gibi olan yeri ince baklava dilimleri sekilde desen yapmis artik.
Yani Simdi sirada plastik temizligi var.
Ya Allah diyip baslayacagim bakalim :)

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 27 Eki 2015, 11:51

Twi yazdı:Ben de yakın zamanda 2006 micra aldım.
Aldigim sahibi torpidoyu temizlemis olacakki oranin beji diger aksamdan 1-2 ton acik.
Direksiyona dokunmamis kilif takmis. Altina bakinca siyah siyah goruyorum.
Kapi dosemeleri kirli ve biraz soluktu. Onlari az bir paraya yeniledim. Ama deri gibi olan yeri ince baklava dilimleri sekilde desen yapmis artik.
Yani Simdi sirada plastik temizligi var.
Ya Allah diyip baslayacagim bakalim :)

Hayırlı olsun. Vakit ayırırsanız keyifli bir uğraş olacaktır, sonuçtan tatmin olacağınızı sanıyorum. Hangi malzemelerle yaptığınızı ve resimlerle eski-yeni hali diye paylaşım yapabilirseniz biz de memnun oluruz.

Kullanıcı avatarı
aykutdemirci
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Re: Micra Torpido Yüzeyi Temziliği

Mesajgönderen aykutdemirci » 04 Kas 2015, 15:04

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 04 Kas 2015, 19:15

aykutdemirci yazdı:https://www.youtube.com/watch?v=suQvwAyhwxE

süper ucuz ve kolay bir temizlik olmuş :D bu fikir bir çok arkadaşımıza faydalı olacaktır, teşekkürler. Zaten ben bir yerde özellikle ucuz ıslak mendillerin bir çok lekeyi kolaylıkla çıkarmakta kullanıldığını okumuştum, artık içine ne koyuyorlarsa :DM kişisel temizlik için değil ama bu tip işlerde kullanılabilir gerçekten de. Bu arada sağdan direksiyonlu bir micra da görmüş olduk :DD mümkünse detaylı bir kaç fotoğraf alabilir miyiz başka bir başlık altında? Böylece İngiltere versiyonu ile Türkiye versiyonu arasında başka farklar da var mı fikir edinmiş oluruz.. :)

Kullanıcı avatarı
aykutdemirci
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen aykutdemirci » 04 Kas 2015, 20:15

Tabiki atarim yarin arabamin yag degisimini kendim yapicam bunuda bir videoda cekmeyi dusunuyorum hemde fotolarini ceker koyarim :)

Sent from my HTC_M8x using Tapatalk

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 04 Kas 2015, 23:11

aykutdemirci yazdı:Tabiki atarim yarin arabamin yag degisimini kendim yapicam bunuda bir videoda cekmeyi dusunuyorum hemde fotolarini ceker koyarim :)

Sent from my HTC_M8x using Tapatalk

Bekleriz :XD

Kullanıcı avatarı
aykutcvk
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen aykutcvk » 05 Ara 2017, 09:15

arkadaşlar ben aseton ile çıkardım. pamuk aseton ile biraz uğraşırsanız çıkarıyor. Detaylı temizlik yaptırdım Carwax Novada AVM de, çıkaramamışlar ayrıca çıkması mümkün değil diye savundular. Param boşa gitti. Siz siz olun detaylı temizlik için saçma sapan yerlere paranızı kaptırmayın, temizlik konusunda sizden daha özenli yapacak bir firma yok.

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Google Adsense [Bot] ve 2 misafir

oto anahtarı