Micra PS (Power Steering-Hidrolik Direksiyon) Problemi

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Otomobil: Micra
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Re: Micra K12 PS (direksiyon) arıza

Mesajgönderen Ally_07 » 07 Ara 2015, 10:58

ereglili yazdı:Arkadaşlar merhaba,
2006 Model Micra'mda da genel olan bu direksiyon arızası meydana geldi.
Konuyu araştırdım. Nissan, 2013 yılı Mayıs ayında direksiyon arızası nedeniyle yaklaşık 800bin aracı geri çağırmış.
Hatayı düzeltmek için Türkiye'de aracı çağrılan oldu mu?
Direksiyon arızası gizli ayıp kapsamına girer. Nissan'dan ayıplı ürünlerini bedelsiz olarak değiştirmesini istedim onlarda kabul etmediler. Bende Nissan Türkiye'yi Mahkemeye verdim.
Neticede ayıplı mal için 10 yıl içinde dava açma hakkınız var.
Hakkınızı arayınız. Bu sorun basit yollarla çözülmüyor, çözüldü zannetseniz bile size birkaç yıl sonra aynı sorun karşınıza yine çıkacaktır. Çıkması ile değiştirseniz bile yine aynı arıza başınıza gelecektir.
PS arızası hakkında yurtdışı forumlarda sayısız yazı bulabilirsiniz. Bilgilenmek isteyenler bana özelden mesaj atabilirler.
Bu ayıp Nissan'ın ayıbıdır, ayıplı mallarını bedelsiz olarak değiştirmeleri gereklidir.
Milyonlarca aracı çağıran Toyota, Volkswagen gibi ayıplı mallarının ayıbını bedelsiz olarak gidermelidirler.
Davam sonuçlandığında sizleri haberdar ederim.

Aslında ben de sizinle hem fikrim, bu tip sorunlar üreticiden kaynaklıdır ve hakkımızı aramalıyız. Ne var ki maalesef ülkemizde yargının ağır işleyişi ve vatandaşların bu sürece maddi ve manevi olarak katlama gücünün düşük olması hakkımızı aramak konusunda bizleri pasif davranmaya itiyor.. Ancak tüketici dernekleri gibi STK'lar yoluyla örgütlü tepkiler biz müşterilerin bu konudaki altına girilecek bireysel yüklerini azaltacaktır.. Bu tip girişimleri destekliyorum, bir gün bizim de başımıza bu veya benzeri sıkıntılar gelebilir.

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
ErKiN_ErK
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen ErKiN_ErK » 11 Ara 2015, 16:23

Mrb arkadaşlar aracı alalı 1.5 ay oldu ama 3 kere ps ışığı arıza verdi sanayide bilgisayara bağlıyorlar hata kaydını siliyorlar düzeliyor.
Nissan servisine gösterdim direksiyon motoru değişecek dedi 4500 tl fiyat verdiler.Tamiri mümkün mü ? Yoksa başka bi yolu varmı ?

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

Mesajgönderen FelixCrail » 12 Ara 2015, 00:32

Tamir imkani var

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 12 Ara 2015, 02:21

ErKiN_ErK yazdı:Mrb arkadaşlar aracı alalı 1.5 ay oldu ama 3 kere ps ışığı arıza verdi sanayide bilgisayara bağlıyorlar hata kaydını siliyorlar düzeliyor.
Nissan servisine gösterdim direksiyon motoru değişecek dedi 4500 tl fiyat verdiler.Tamiri mümkün mü ? Yoksa başka bi yolu varmı ?

Bu konudaki önceki mesajlarda Güçlü Ustamız mümkün diyordu. İsterseniz özel mesajla telefonunu vereyim.

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
ErKiN_ErK
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen ErKiN_ErK » 12 Ara 2015, 23:39

size zahmet numarayı verirseniz çok sevinirim.şimdiden teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 13 Ara 2015, 09:38

ErKiN_ErK yazdı:size zahmet numarayı verirseniz çok sevinirim.şimdiden teşekkürler.

Özel mesajla yolladım. Sonuç hakkında burada da bilgi paylaşabilirseniz seviniriz. Şimdiden geçmiş olsun, umarım çözülür.

Kullanıcı avatarı
justorcun
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen justorcun » 17 Ara 2015, 21:36

Istanbulda tamirini yapan ustanın telefonunu bana da gonderebilirmisiniz?

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 18 Ara 2015, 02:17

justorcun yazdı:Istanbulda tamirini yapan ustanın telefonunu bana da gonderebilirmisiniz?

Şimdiye kadar kimse telefon bilgisi paylaşmamış ama daha önceki mesajlarda Yahya Otomotiv diye bir yerden bahsedilmiş. Isterseniz nette bir arayın o isimle. Olmazsa ben size Güçlü Ustamız'ın telefonu veririm özel mesajla.

Kullanıcı avatarı
justorcun
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen justorcun » 18 Ara 2015, 14:23

Ally_07 yazdı:
justorcun yazdı:Istanbulda tamirini yapan ustanın telefonunu bana da gonderebilirmisiniz?

Şimdiye kadar kimse telefon bilgisi paylaşmamış ama daha önceki mesajlarda Yahya Otomotiv diye bir yerden bahsedilmiş. Isterseniz nette bir arayın o isimle. Olmazsa ben size Güçlü Ustamız'ın telefonu veririm özel mesajla.

Tesekkur ederim, soylediginiz gibi yapacagim

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 18 Ara 2015, 16:46

justorcun yazdı:
Ally_07 yazdı:

Tesekkur ederim, soylediginiz gibi yapacagim

Rica ederim, inşallah sorunuzu çözümlersiniz. Gelişmeler konusunda paylaşımlarınızı bekliyoruz.

Kullanıcı avatarı
ErKiN_ErK
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen ErKiN_ErK » 19 Oca 2016, 19:09

Merhaba EPS arızalıydı direksiyonun kontrol ünitesi değişti fakat açıbilgisini veren parça hata veriyormuş hata olduğu içinde kontrol ünitesine tanıtılmıyor tamiri yapılabiliyor mu yada parçanın 2. Elini nerden bulabilirim

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 20 Oca 2016, 15:15

ErKiN_ErK yazdı:Merhaba EPS arızalıydı direksiyonun kontrol ünitesi değişti fakat açıbilgisini veren parça hata veriyormuş hata olduğu içinde kontrol ünitesine tanıtılmıyor tamiri yapılabiliyor mu yada parçanın 2. Elini nerden bulabilirim

Bu başlıktaki önceki mesajlarda Ankara ve Antalya'dan iki atölye ismi verilmiş, fark etmediniz herhalde. Ankara'da Şaşmaz Oto Sanayi Sitesinde HG Oto'da sorunu çözen bir arkadaşımız olmuş ama iletişim bilgilerini vermemiş, sanırım internetten bulabilirsiniz. Antalya'daki ise Yeşil Aantalya Sanayi Sitesinde, forum teknik moderatörümüz Güçlü Usta'nın ETAP Oto Nissan Özel Servisi. Onun numarası 2422210937 veya 5425119015 bir arayıp fikir alın isterseniz.

Bu arada gelişmelerden ve varsa sizin bulduğunuz usta/atölye isimlerinden burada da bilgi verirseniz herkese faydalı olacaktır.

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir

oto anahtarı