Micra CVT 1.2 yakıt tüketimi

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
selcuk76
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Micra
Meslek: Öğretmen

Re: RE: Re: RE: Re: Micra 1.2 CVT benzinli yakıt tüketimi

Mesajgönderen selcuk76 » 05 Tem 2015, 01:50

Ally_07 yazdı: Eğer çok yoğun trafik koşullarında, yokuş olmayan yollarda ve kontak açma kapama arası 10-15 km'den az olmayan güzergahlarda kullanmıyorsanız bence ilerde 1,5 lt kadar daha düşecektir. Bence de optimum durumdasınız şu an.

Note Edge cihazımdan tapatalk ile gönderdim, hatalar affola

Şu anki kullanıma göre maximum değer olabileceğini söyleyebilirim. Aynı şartlarda diğer aracimiz jetta tdi yi kullansaydik 7 litre den aşağı dusmezdi. Bu değerler beni çok memnun etti. Iyi ki micra yi tercih etmişim.

GT-I9301I cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mattam
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Re: Micra 1.2 CVT benzinli yakıt tüketimi

Mesajgönderen mattam » 12 Tem 2015, 15:49

Merhaba,
Önümüzde ki hafta git gel toplam 1.500 km yol katedeceğim arkadaşlar.
Araba 7 aylık 7000 km de .Bakalım nekadar yakacak km de.
3 silindir ile yola çıkılır mı çıkılmaz mı anlayacağız.
En kısa süreden sizler ile paylaşırız.

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Re: RE: Re: Micra 1.2 CVT benzinli yakıt tüketimi

Mesajgönderen Ally_07 » 13 Tem 2015, 00:48

mattam yazdı:Merhaba,
Önümüzde ki hafta git gel toplam 1.500 km yol katedeceğim arkadaşlar.
Araba 7 aylık 7000 km de .Bakalım nekadar yakacak km de.
3 silindir ile yola çıkılır mı çıkılmaz mı anlayacağız.
En kısa süreden sizler ile paylaşırız.

Artık rodajlı süresini tamamlamışsınız, motorunuz sağlıklı açıldıysa ve yolda sıkıştırmazsanız lt/100 km bazında 5'li rakamları görürsünüz tahminimce. Motor konusunda tereddünüz olmasın, aracınıza spor araba gözüyle bakmayıp da kendi kapasitesi ile kullandığınız sürece hiç sorun olmaz :-) Şu başlığı incelemenizi tavsiye ederim viewtopic.php?t=273 Kazasız, belasız, keyifli seyahatler dilerim...

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 20 Tem 2015, 16:54

Geçtiğimiz hafta sonu bayram ziyaretleri kapsamında Antalya-Eğirdir ve Antalya-Akseki parkurları yaptık.

Bilenler bilir bu parkurlar yarıyarıya dik rampa ve virajlıdır. 3 kişilik bu seyahatlerimizde bagajsız sayılır, ortalama da 80-90 km/h ile gittik. Gündüz saatlerindeki rampa çıkışlı gidiş güzergalarında full klima açıkken ortalama yakıt tüketimi 6-6,6 lt/ 100 km arasında idi. Çıkış olduğu için hız sabitleyiciyi pek fazla kullanmadık. Rampa çekişinde klima açıkken bile aman aman bir bayılma olmaması gayet iyiydi. Gerekli durumlarda da sport tuşu ile zorlanmadan devrimizi yakalayabildik zaten. Sadece rampada araç sollamak için yeterli atikliği bulamıyorsunuz ki aslında o da çok gerekli değil bize göre, riske girmeye gerek görmedik..

Dönüşte de tabi ağırlıkla rampa inişili ve akşam saatleri olduğundan klima ihtiyacı olmaksızın döndük. Yine sürat 80-90 bazen 100 km/h oldu, düzlüklerde ara ara hız sabitleyici kullanabildik. Yol bilgisayarına göre 5,1-5,5 lt/100 km yakıt tüketimi oldu.

Şöyle de söyleyebilirim; bu bahsettiğim parkurlar gidiş dönüş yaklaşık 300-350'şer km ve yarım depo altında tüketim oldu. Yani böyle bir parkurda bu şartlar ile 36-37 lt benzinle 700 km gitmek mümkün. Eğer daha düz bir parkur olursa ve yine sakin kullanır da klima falan da kullanmazsanız hatta, yine o miktar benzinle ile 850 km'yi görmek mümkün gibi.

Hatıra olsun diye Eğirdir dönüşünde yol bilgisayarı verisinin resmini de çektim, tütütüü maşaallah diyorum başka da bir şey demiyorum. Eğer aracın haddini bilir de kullanırsanız dünya turu bile yaparsınız bence..

Resim
jpg upload

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

mattam
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen mattam » 30 Tem 2015, 00:15

Resim

Arkadaşlar merhaba,
İstanbul Datça arası 850 km ve gidiş dönüş ,orada ki kullanımla birlikte 9 günde yaklaşık 2000 km yaptım.
80 - 100 km hızla 5.1 lt nin altına düşmek imkansız,110-130 km hızla 6 lt civarında
yakıyor.
Araba sakin kullanım için üretilmiş ,dik ve uzun süreli yokuşların arabası değil,sollama yapacaksanız iyi düşünün,lov ve sport seçeneklerini sürekli kullanın,büyük hacimli motoru olan 2. Bir arabanız varsa uzun yola kesinlik ile onu tercih edin.
Yola çıkacak arkadaşlara hayırlı yolculuklar dilerim.

En son mattam tarafından 30 Tem 2015, 00:47 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 30 Tem 2015, 12:48

mattam yazdı:Arkadaşlar merhaba,
İstanbul Datça arası 850 km ve gidiş dönüş ,orada ki kullanımla birlikte 9 günde yaklaşık 2000 km yaptım.
80 - 100 km hızla 5.1 lt nin altına düşmek imkansız,110-130 km hızla 6 lt civarında
yakıyor.
Araba sakin kullanım için üretilmiş ,dik ve uzun süreli yokuşların arabası değil,sollama yapacaksanız iyi düşünün,lov ve sport seçeneklerini sürekli kullanın,büyük hacimli motoru olan 2. Bir arabanız varsa uzun yola kesinlik ile onu tercih edin.

Benim 1.2 TSI Toledo uzun yolda çok keyifli ve tatmin edici aslında ama bagajımız çok değilse Micra da hiç rahatsız etmiyor bizi. Belki beklentiler ile alakalıdır ama Micra uzun yol için de yeterli bize göre.

Kullanıcı avatarı
MicraR
Gold Üye
Gold Üye
Meslek: Akademisyen

Mesajgönderen MicraR » 30 Tem 2015, 14:35

mattam yazdı:Resim

Arkadaşlar merhaba,
yakıyor.

Benim tercihim de sizin dediğiniz gibi, daha büyük hacimli motorlu bir arabam olsa onunla giderim şehir dışına yada ufak hacim de olsa turbolu motorlu araç şart, yoksa sollama vs riskli

2014 Nissan Micra 1.2 Street CVT Okyanus Mavisi

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 30 Tem 2015, 14:54

MicraR yazdı:[quote="mattam"]

Arkadaşlar merhaba,
yakıyor.

Benim tercihim de sizin dediğiniz gibi, daha büyük hacimli motorlu bir arabam olsa onunla giderim şehir dışına yada ufak hacim de olsa turbolu motorlu araç şart, yoksa sollama vs riskli[/quote]

İşte ben performanslı kullanım pek yapmadığımdan daha doğrusu benim için güvenli ve mümkün olduğunca az yakıt tüketimli yolculuklar önemli olduğundan Micra bizi tatmin ediyor aslında, otomatik vites keyfi de ayrı üstelik. Varsın sollama için uygun pozisyonu biraz bekleyivereyim. Bölünmüş yolda zaten sorun yok, gidiş geliş yollarda da çok olsa 3-5 dakika bekleniyor, sonrasında illaki uygun bir an geliyor.

Sadece uzun bir tatile çıkarken bagaja fazla eşya alamamak durumu sıkıcı bizim için. O yüzden kısa veya fazla eşya ihtiyacımız olmadığında Micra yeterli geliyor.

Kullanıcı avatarı
Ateş böceği
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen Ateş böceği » 31 Tem 2015, 14:33

2015 cvt. bir ay oldu alalı. Trafikte yola çıkmamaya çalıştım. Şehir içi gösterge 6 lt yazıyor ortalama. Bu hafta sonu şehir dışına çıkacağım. Rakamı ayrıca bildiririm.

2015 Nissan Micra Match 1.2 CVT

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 31 Tem 2015, 17:12

Ateş böceği yazdı:2015 cvt. bir ay oldu alalı. Trafikte yola çıkmamaya çalıştım. Şehir içi gösterge 6 lt yazıyor ortalama. Bu hafta sonu şehir dışına çıkacağım. Rakamı ayrıca bildiririm.

Bilgilendirme için teşekkür ederiz. Hepimiz ara ara böyle paylaşımlar yaparsak faydalı oluyor.

Kullanıcı avatarı
Ahmet Polat
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Öğretmen

Mesajgönderen Ahmet Polat » 02 Ağu 2015, 17:42

Keyifli forumlar. Uzun bir aradan sonra foruma yeniden merhaba.
2003 Micra Tekna aracımızı satarak yaklaşık bir ay kadar önce 2015 Micra Match CVT aldık. Araçla henüz 600 km yol yaptık, aracı çoğunlukla eşim trafiğin yoğun olmadığı ilçemizde ve kısa mesafede işe gidip gelirken kullanıyor. Bu verilere göre yol bilgisayarı ortalaması 6.0 lt./100 km. Yakında depoyu tekrar doldurunca depo ölçüm verilerini de paylaşırım.
Paylaşımlardan K13 yakıt tüketiminin makul seviyelerde olduğu anlaşılıyor. Ben de şu an için yakıt tüketiminin K12 Micra'ya göre daha uygun olduğunu söyleyebilirim.

2015 Micra Match CVT

Kullanıcı avatarı
Ateş böceği
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen Ateş böceği » 03 Ağu 2015, 09:04

İstanbul - gelibolu arası gösterge ortalaması 4.9 lt. 100 km hızı korumaya çalıştım. Birkaç yol çalışması ve mola dışında dur kalk yapmadık. Gösterge Ortalama hızı 70 km. İki kişi seyahat ettik ki toplamimiz 140 kg civarı. + 20-30 kg yük.

2015 Nissan Micra Match 1.2 CVT

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 47 misafir

oto anahtarı