bas vururken kapının zıngırdaması

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
selim82
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Micra
Meslek: dış ticaret

bas vururken kapının zıngırdaması

Mesajgönderen selim82 » 02 Ara 2014, 22:21

merhaba arkadaşlar . aracı aldığımda yoktu. şimdi müzikte bas olduğu zaman sağ camın olduğu yerden zıngır zıngır ses geliyor. bas ı 0 ladım artık. kapıyı açtım inceledim falan sıkılcak bir yer var mı diye . bulamadım . fikir verebilecek var mı.

Kullanıcı avatarı
delipoyraz75
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Diğer
Meslek: yay segman sanayii

Re: bas vururken kapının zıngırdaması

Mesajgönderen delipoyraz75 » 03 Ara 2014, 19:21

selim82 yazdı:merhaba arkadaşlar . aracı aldığımda yoktu. şimdi müzikte bas olduğu zaman sağ camın olduğu yerden zıngır zıngır ses geliyor. bas ı 0 ladım artık. kapıyı açtım inceledim falan sıkılcak bir yer var mı diye . bulamadım . fikir verebilecek var mı.

benim yiğenimin arabasıda bagaj kapısı yapıyordu , ilk zamanlar yoktu,sonradan ses gelmeye başladı menteşeleri gevşetmişti titreşimler ilk önce ses nerden geliyor panzut danmı,kapı bölümündenmi ? tahminen yüksek basta müzik dinliyorsun oda plastik bölümlerin ve saç bölümlerin titreşimler yüzünden gevşiyor ama en kısa yol sesi aç kapıya odaklan nerden geldiğini bulursun zaten.

Güven ırmak
İstanbul / sancaktepe
Nıssan Vanetta cargo 2,3d

Kullanıcı avatarı
selim82
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: dış ticaret

Mesajgönderen selim82 » 05 Ara 2014, 14:38

Kapıyı açıp kontrol etmedim hiç birde öyle deneyelim . teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
delipoyraz75
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Diğer
Meslek: yay segman sanayii

Mesajgönderen delipoyraz75 » 05 Ara 2014, 20:16

iyice inceleyin illaki sesin yada hatanın olduğu yeri tespit etmeniz zor olmayacaktır kolay gelsin

Güven ırmak
İstanbul / sancaktepe
Nıssan Vanetta cargo 2,3d

Kullanıcı avatarı
Efecenk96
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Ogrenci

Mesajgönderen Efecenk96 » 19 Tem 2015, 17:07

Merhabalar. Ayni sorun benim aracimda da var. Sag kapi kolunun ustundeki halka gevseme sonucu titresimle bahsettiginiz sesleri cikartiyor. Parca plastik oldugu icin maalesef yapacak bir sey de bulamadim. Ancak sorunun halka ile kapi arasina cok ince bir sey sıkıstırarak cozulecegine inaniyorum.
saygilarimla

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Mesajgönderen Ally_07 » 20 Tem 2015, 16:26

A ve B segmenti araçlarda böyle sorunlar normal bence, hatta bazı C segmenti araçlarda da olabiliyor (Leon, Focus, Astra gibi araçlarda da olduğunu duymuştum). Eğer nerenin titreşim yaptığını tespit edebilirseniz sünger veya benzeri yumuşak küçük bir parça malzeme ile kolaylıkla kesilebilir diye düşünüyorum.

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 38 misafir

oto anahtarı