2014 Micra Street Kumandayla Kapı Kilitleme/Açma Sorunu

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
MicraR
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Micra
Meslek: Akademisyen

2014 Micra Street Kumandayla Kapı Kilitleme/Açma Sorunu

Mesajgönderen MicraR » 30 Mar 2015, 11:37

Arkadaşlar, geçen gün şöyle bir olay oldu;

Araçtan indik kapıların hepsi kapandı, kumandadan kilitleme tuşuna bastım kilitlemedi, bir daha bastım falan farklı yerlerden kilitlemedi, velhasıl açık kapı mı kaldı acaba diye hepsini kontrol ettim açık kapı falan da yokmuş yine kilitlemedi, neyse aklıma anahtarı kontağa takmak kontağı açıp kapatmak geldi, öyle yaptım sonra kapıyı kapattım ve oldu kilitledi.
Birkaç gün önce benzer olay da eşimin başına gelmiş yedek anahtarla o da kilitleyememiş ve aynı yöntem sonunda kilitleyebilmiş, olay öncesinde ise araba yla ışıkta beklerken cam düğmelerinin oradaki otomatik kilitleme ile kilitlediğini inerken de oradan kilidi açmayıp direkt şoför kapısını açarak indiğini sonra ise bu olayın olduğunu yani otomatik kilitlemenin devre dışı olduğunu söyledi.

Buna göre sizce problem nedir ? İlkinde yaşanan problem bile saçma yani her halükarda kilitlemesi gerekmez mi ? ister diğerleri açık olsun ister içerden kilitli olsun ? Hadi ilkinde öyle bir durumda kafası karıştı ise aracın, ikincisinde benim yaşadığım sorunda böyle içerden kilitleme de yoktu sorun nerde ?

2014 Nissan Micra 1.2 Street CVT Okyanus Mavisi

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

Re: 2014 Micra Street Kumandayla Kapı Kilitleme/Açma Sorunu

Mesajgönderen FelixCrail » 30 Mar 2015, 12:06

Karisik bir durum. Garantiniz yokmu servise ucretsiz baktirsaniz. Belki bir guncelleme, servis aksiyonu falan vardir

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
MicraR
Gold Üye
Gold Üye

Mesajgönderen MicraR » 01 Nis 2015, 13:01

FelixCrail yazdı:Karisik bir durum. Garantiniz yokmu servise ucretsiz baktirsaniz. Belki bir guncelleme, servis aksiyonu falan vardir

Garanti var ancak henüz bir kere benim başıma geldi bir kere de eşimin, sorun devam edecek olursa tekrarlarsa servise götürüp bir soracağım, teşekkürler ilginize

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Mesajgönderen Ally_07 » 01 Nis 2015, 16:23

Bizimkinde de yedek anahtarda sorun var, bu arada bizimki klasik iki düğmeli uzaktan kumandalı anahtar (2011 Tekna CVT).

Aldığımızda yedek anahtarın kumandası çalışmıyordu, eski sahibi "pili değiştirdim ama kodlanması lazım" demişti. Yetkili serviste kodlama yapıyorlarmış, yaptırdım para almadılar. Ancak daha henüz ertesi günde; önce bazen çalışıp çalışmama, sonra sadece açma veya kapama en sonunda da yine hiç çalışmamaya başladı. Her ihtimale karşı yine pili değiştimeyi düşünüyorum. Pil 3V kodu CR1620 bizimkinin. Olmazsa tekrar kodlatmaya gideceğim ama ikide bir böyle olacaksa işimiz var.

Bir de aklımda sustalı anahtar işi var aslında.

Şu anki anahtarımız bu şekilde http://www.aliexpress.com/item/Remote-Key-2-Button-For-Nissan-March-Sunny-433MHZ-With-ID46-Chip-Uncut/32297721984.html

Sustalı anahtar ham olarak içi boş kutu halinde satılıyor http://www.aliexpress.com/item/Keyless-Entry-2buttons-Flip-Fold-Key-Shell-Romote-Fob-Case-for-Nissan-Qashqai-Micra-Note-Juke/2047399765.html veya http://www.aliexpress.com/item/2-Buttons-Romote-Car-Key-Flip-For-NISSAN-Cube-Micra-Note-Qashqai-Juke-Folding-Car-Key/32280507380.html linklerinden bakabilirsiniz..

Bunu alıp mevcut anahtarın içindeki immobiliser chipini, elektronik kartı, pil yuvasını ve pili buna aktarıyorsunuz (Nissan logosunu da tabi) metal kısmı da anahtarcıda çektiriyorsunuz olay bitiyor. Fiyat gayet makul, şu ara tanesi 20 TL civarında, uygulaması da basit görünüyor. İşe yarasa gayet kullanışlı olur, yaramazsa da teknik bir arıza çıkaracağını sanmıyorum olan sadece 20 TL'ye olmuş olur

"Orijinal anahtarlarım ellenmeden dursun" diyenler için (maliyete katlanırsanız) ilk linkte verdiğim iç ekipmanları (kart, pil yuvası ve chip) bulunan anahtardan ve ikinci linkte verdiğim ham kaptan alıp aktarımını aynı şekilde yapabilirsiniz (tabi bir tanesi yaklaşık 95 TL'ye mal olmuş olur). Ancak bunda kodlama da yaptırmak gerekecektir, ona ekstra para alırlar mı bilmiyorum.

Garanti kısıtlaması olmayanlara bu da önerilebilir.

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
NISTEC
Administrator
Administrator
Otomobil: Diğer
Meslek: Reklam
İletişim:

Mesajgönderen NISTEC » 01 Nis 2015, 23:22

Ally_07 yazdı:Bizimkinde de yedek anahtarda sorun var, bu arada bizimki klasik iki düğmeli uzaktan kumandalı anahtar (2011 Tekna CVT).

Aldığımızda yedek anahtarın kumandası çalışmıyordu, eski sahibi "pili değiştirdim ama kodlanması lazım" demişti. Yetkili serviste kodlama yapıyorlarmış, yaptırdım para almadılar. Ancak daha henüz ertesi günde; önce bazen çalışıp çalışmama, sonra sadece açma veya kapama en sonunda da yine hiç çalışmamaya başladı. Her ihtimale karşı yine pili değiştimeyi düşünüyorum. Pil 3V kodu CR1620 bizimkinin. Olmazsa tekrar kodlatmaya gideceğim ama ikide bir böyle olacaksa işimiz var.

Şu anki anahtarımız bu şekilde http://www.aliexpress.com/item/Remote-Key-2-Button-For-Nissan-March-Sunny-433MHZ-With-ID46-Chip-Uncut/32297721984.html

Sustalı anahtar ham olarak içi boş kutu halinde satılıyor http://www.aliexpress.com/item/Keyless-Entry-2buttons-Flip-Fold-Key-Shell-Romote-Fob-Case-for-Nissan-Qashqai-Micra-Note-Juke/2047399765.html veya http://www.aliexpress.com/item/2-Buttons-Romote-Car-Key-Flip-For-NISSAN-Cube-Micra-Note-Qashqai-Juke-Folding-Car-Key/32280507380.html linklerinden bakabilirsiniz..

Bunu alıp mevcut anahtarın içindeki immobiliser chipini, elektronik kartı, pil yuvasını ve pili buna aktarıyorsunuz (Nissan logosunu da tabi) metal kısmı da anahtarcıda çektiriyorsunuz olay bitiyor. Fiyat gayet makul, şu ara tanesi 20 TL civarında, uygulaması da basit görünüyor. İşe yarasa gayet kullanışlı olur, yaramazsa da teknik bir arıza çıkaracağını sanmıyorum olan sadece 20 TL'ye olmuş olur

"Orijinal anahtarlarım ellenmeden dursun" diyenler için (maliyete katlanırsanız) ilk linkte verdiğim iç ekipmanları (kart, pil yuvası ve chip) bulunan anahtardan ve ikinci linkte verdiğim ham kaptan alıp aktarımını aynı şekilde yapabilirsiniz (tabi bir tanesi yaklaşık 95 TL'ye mal olmuş olur). Ancak bunda kodlama da yaptırmak gerekecektir, ona ekstra para alırlar mı bilmiyorum.

Bilgi için teşekkürler.

Nissan Club Türkiye

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 02 Nis 2015, 02:05

NISTEC yazdı:
Ally_07 yazdı:Bizimkinde de yedek anahtarda sorun var, bu arada bizimki klasik iki düğmeli uzaktan kumandalı anahtar (2011 Tekna CVT).

Bilgi için teşekkürler.

İlginiz için ben teşekkür ederim.

Note 2'den tapatalk ile gönderdim

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 05 Nis 2015, 13:24

Pili değiştirdim ama yine olmadı. Kodlama yapmak şart anlaşılan. İlk fırsatta sustalı anahtara geçmeğe karar verdim. Kodlama işini onun üzerinde yapacağım.

Kullanıcı avatarı
MicraR
Gold Üye
Gold Üye

Mesajgönderen MicraR » 06 Nis 2015, 16:35

Ally_07 yazdı:Pili değiştirdim ama yine olmadı. Kodlama yapmak şart anlaşılan. İlk fırsatta sustalı anahtara geçmeğe karar verdim. Kodlama işini onun üzerinde yapacağım.

Sustalı anahtarlar ben de inceledim sizden sonra internetten, yine de tam emin olamadım, siz bu işlemi yapınca bize de daha detaylı bilgi ve resim paylaşırsanız sevinirim

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 06 Nis 2015, 19:23

MicraR yazdı:
Ally_07 yazdı:Pili değiştirdim ama yine olmadı. Kodlama yapmak şart anlaşılan. İlk fırsatta sustalı anahtara geçmeğe karar verdim. Kodlama işini onun üzerinde yapacağım.

Sustalı anahtarlar ben de inceledim sizden sonra internetten, yine de tam emin olamadım, siz bu işlemi yapınca bize de daha detaylı bilgi ve resim paylaşırsanız sevinirim

Tabi tabi, işlemi yaptırınca detaylı bir kritik yapmayı düşünüyorum zaten. Ama 2-2,5 ayı bulabilir çünkü kredi kartımın hesap kesimi bu haftasonu. Siparişi 15'i gibi versem yaklaşık 1 ay kargonun gelmesi sürecektir, uygulamayı yaptım, etraflıca test ettim, buraya yazdım derken haziran sonunu bulma ihtimali yüksek olacaktır.

Kullanıcı avatarı
MicraR
Gold Üye
Gold Üye

Mesajgönderen MicraR » 08 Nis 2015, 11:31

Ally_07 yazdı:
MicraR yazdı:

Tabi tabi, işlemi yaptırınca detaylı bir kritik yapmayı düşünüyorum zaten. Ama 2-2,5 ayı bulabilir çünkü kredi kartımın hesap kesimi bu haftasonu. Siparişi 15'i gibi versem yaklaşık 1 ay kargonun gelmesi sürecektir, uygulamayı yaptım, etraflıca test ettim, buraya yazdım derken haziran sonunu bulma ihtimali yüksek olacaktır.

Olsun önemli değil bende acil olarak düşünmüyorum bir ara yapmayı istiyorum, sizin tecrübelerinizi bekleriz :Y

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 18 Nis 2015, 18:43

Yedek anahtarımı tekrar kodlamaya gerek kalmadı, pili ters takımışım, şu an normal çalışıyor. Ama sustalı anahtarın siparişini bu ara vereceğim, ondan vazgeçmedim. Sadece dış kabuk olarak alacağım ilk etapta. Memnun kalırsam normal anahtar olarak elektronik kartı ve immobilser çipi olanlardan ayrıca getirip kodlatacağım böylece iki sustalı bir normal uzaktan kumandalı anahtarım olacak diye planlıyorum. Gelişmelerden haberdar ederim.

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 40 misafir

oto anahtarı