K13 Micra CVT frene basınca gelen ses

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
aydingokce
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Diğer
Meslek:

K13 Micra CVT frene basınca gelen ses

Mesajgönderen aydingokce » 14 Nis 2015, 22:50

Merhaba,

2 ay önce aldığım Micra CVT'de frene basınca beni rahatsız eden bir ses geliyor. Böyle harrr diye tarif edebileceğim bir ses. Servise gösterdim, balata tozundan kaynaklanıyor, temizledik deyip gönderdiler. Gerçekten de servisten çıktığımda ses kesilmişti, ama eve gidene kadar ses yine başladı. Eskşi sözlükte frene basınca ses sıkıntısı yaşayan kullanıcıların yine aynı şekilde tozdandır diye gönderildiğini, ancak üsteleyen müşteriye garantiden değişim yaptırıldığını okudum. Hatta yazan kişiye mesaj attım ama cevap gelmedi. Bu konuda bir bilgisi ya da tecrübesi olan kimse var mı? Daha yepyeni aracımdan soğudum resmen bu ses yüzünden :E

Kullanıcı avatarı
MicraR
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Micra
Meslek: Akademisyen

Re: K13 Micra CVT frene basınca gelen ses

Mesajgönderen MicraR » 15 Nis 2015, 16:43

aydingokce yazdı:Merhaba,

2 ay önce aldığım Micra CVT'de frene basınca beni rahatsız eden bir ses geliyor. Böyle harrr diye tarif edebileceğim bir ses. Servise gösterdim, balata tozundan kaynaklanıyor, temizledik deyip gönderdiler. Gerçekten de servisten çıktığımda ses kesilmişti, ama eve gidene kadar ses yine başladı. Eskşi sözlükte frene basınca ses sıkıntısı yaşayan kullanıcıların yine aynı şekilde tozdandır diye gönderildiğini, ancak üsteleyen müşteriye garantiden değişim yaptırıldığını okudum. Hatta yazan kişiye mesaj attım ama cevap gelmedi. Bu konuda bir bilgisi ya da tecrübesi olan kimse var mı? Daha yepyeni aracımdan soğudum resmen bu ses yüzünden :E

Öncelikle geçmiş olsun umarım ciddi bir sorun değildir ki öyle görünüyor, bende de CVT Micra var böyle bir ses sorunu yaşamadım, siz yeniden servise gidin isterseniz bu sefer farklı bir yerden kaynaklandığını anlarlar umarım

2014 Nissan Micra 1.2 Street CVT Okyanus Mavisi

Kullanıcı avatarı
drpan
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen drpan » 11 Kas 2015, 00:47

merhaba benim araçta da p konumundayken kontak açık frene basıldığında ve bırakıldığında şanzımandan şıkırt diye bir ses geliyor. Sizlerin araçlarında da oluyor mu acaba..

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Mesajgönderen Ally_07 » 11 Kas 2015, 11:23

drpan yazdı:merhaba benim araçta da p konumundayken kontak açık frene basıldığında ve bırakıldığında şanzımandan şıkırt diye bir ses geliyor. Sizlerin araçlarında da oluyor mu acaba..

Şu başlığa bir göz atın viewtopic.php?f=16&t=3617

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
yusuf_1977
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Export

Mesajgönderen yusuf_1977 » 08 Şub 2016, 23:54

Bendede vardi garantiden arka kampanalar degisti guclendirilmis olaniyla

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 45 misafir

oto anahtarı