nissan micra sanziman yazilim guncelleme ?

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Otomobil: Micra
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Re: nissan micra sanziman yazilim guncelleme ?

Mesajgönderen Ally_07 » 25 May 2015, 14:25

Başka bir forumda şöyle bir mesaj okudum, burada da paylaşayım dedim:

"Arabam 2011 tekna k13. Servise ilk gittiğim gün nissan online sistemi bozuktu, listeden bakıp 60000 km bakımını hesaplayıp yaptılar, cvt yağı elimizde yok 1 haftaya gelir o zamana online sistemdeki geçici arıza da düzelir ve faturanızı veririz dediler. 1 hafta sonra gidince aracınız için yeni yazılımda gelmiş online sistemde gördük dediler, yağ değişimi sonrası direksyonun ile fren pedalı arasındaki plastik aksamdan bir parçayı kapak gibi çıkartıp ordaki bir port ile aracı bilgisayara bağladılar ve bilgisayardan yeni yazılım yüklendi. Işlemler yapılırken ara ara gidip baktım önce bilgisayara araba ile ilgili kodlar girildi, sonra yazılım bilgisayar indirildi bu işlem 15 dk kadar sürdü. Sonra bilgisayardan program arabaya kuruldu bu da 45 dk kadar sürdü. Faturada yazılım ile ilgili bir satır da var. Servistekiler ara ara bazı modeller için güncelleme çıktığını, güncellemenin genelde global olduğunu ve ayrıntısını bilmediklerini ancak genelde güvenlik ile ilişkili olduğunu belirtti. Sistemde yazar bizde araçları güncelleriz dediler."

İlk fırsatta servise gidip bu güncelleme işini soracağım mutlaka.

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 28 May 2015, 14:54

Bu gün servise uğradım, şase numarasından baktılar evet gerçekten bir güncelleme varmış. Haftaya randevu alıp gideceğim.

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
MicraR
Gold Üye
Gold Üye
Meslek: Akademisyen

Mesajgönderen MicraR » 28 May 2015, 15:04

Ally_07 yazdı:Bu gün servise uğradım, şase numarasından baktılar evet gerçekten bir güncelleme varmış. Haftaya randevu alıp gideceğim.

Yeni makyajlı kasalar 2014 modeller için de var mı imiş bir bilginiz var mı ? Serviste henüz kaydım olmadığı için beni de arayamamış olabilirler aracı direkt yetkili bayiden almadığım için. Yada servise gittiğinizde rica etsem öğrenebilir misiniz ?

2014 Nissan Micra 1.2 Street CVT Okyanus Mavisi

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Re: RE: Re: nissan micra sanziman yazilim guncelleme ?

Mesajgönderen Ally_07 » 28 May 2015, 18:08

MicraR yazdı:[quote="Ally_07"]Bu gün servise uğradım, şase numarasından baktılar evet gerçekten bir güncelleme varmış. Haftaya randevu alıp gideceğim.

Yeni makyajlı kasalar 2014 modeller için de var mı imiş bir bilginiz var mı ? Serviste henüz kaydım olmadığı için beni de arayamamış olabilirler aracı direkt yetkili bayiden almadığım için. Yada servise gittiğinizde rica etsem öğrenebilir misiniz ?[/quote]
Şase numarası ile sorgulama yapıyorlar. Bence bir yetkili servisi telefonla arayın müşteri temsilcisi hemen bilgisayardan bakıp net bilgi verir. Benim aklıma sonradan geldi, gitmeme de gerek yokmuş aslında.

Note 2'den tapatalk ile gönderdim

Kullanıcı avatarı
MicraR
Gold Üye
Gold Üye

Mesajgönderen MicraR » 29 May 2015, 14:22

Anladım peki teşekkürler, öyle yapayım

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 29 May 2015, 14:43

MicraR yazdı:Anladım peki teşekkürler, öyle yapayım

Rica ederim. Hatta sonucu burada da paylaşırsanız 2014 model sahibi arkadaşlara da faydalı olabilir.

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 04 Haz 2015, 15:01

Ben bu gün gidip yaptırdım. 1 saat kadar bekledim. "Ne işe yarıyor" diye sordum "Bazı micralarda (veya bu şanzımanı kullanan modellerde) ufak tefek vites geçiş problemleri olabiliyor, muhtemelen yapmışken sadece sorun görülen araçlara değil de hepsine yapalım diye düşünülmüştür " dediler. Böyle bir durumda merkez (fabrika) yetkili servislere "şu şase numaralı araçlara uygulayın" diye mesaj geçiyor çok detaylı bilgi de vermiyor diye eklediler. Tatmin edici bir açıklama sayılır diye düşündüm.

Kullanıcı avatarı
MicraR
Gold Üye
Gold Üye

Mesajgönderen MicraR » 09 Haz 2015, 12:14

Ally_07 yazdı:Ben bu gün gidip yaptırdım. 1 saat kadar bekledim. "Ne işe yarıyor" diye sordum "Bazı micralarda (veya bu şanzımanı kullanan modellerde) ufak tefek vites geçiş problemleri olabiliyor, muhtemelen yapmışken sadece sorun görülen araçlara değil de hepsine yapalım diye düşünülmüştür " dediler. Böyle bir durumda merkez (fabrika) yetkili servislere "şu şase numaralı araçlara uygulayın" diye mesaj geçiyor çok detaylı bilgi de vermiyor diye eklediler. Tatmin edici bir açıklama sayılır diye düşündüm.

Evet muhtemelen öyledir zira benim araçta da vites geçişlerinde benim gördüğüm bir problem yok ama geneline uygulamayı mantıklı görmüşler hepsi aynı yazılımı kullansın diye, ki gerçekten de tebrik etmek lazım herkese aynı son yazılımı yükleyerek memnuniyet sağlamış da oluyorlar, yeni araçlar için belki sorun değil ama biraz eskimiş araçlarda belki çok işe yarayacaktır güncelleme, hiç değilse bile yakıt ekonomisi için bence faydalı olabilecektir.

Biraz önce servisi aradım, şase numarasını girerek sorguladılar benim araç için de CVT yazılım güncellemesi gelmiş görünüyormuş, bende bir ara randevu alıp gelirim o zaman dedim kapattım, tahminen Aralık ayı başı gibi giderim diye düşünüyorum yılı o zaman dolduruyorum km dolmuyor çünkü, o zamana kadar bi aksilik olmazsa beklerim diye düşünüyorum.

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 45 misafir

oto anahtarı