Nissan Micra Periyodik Bakım Kalemleri, Parça ve Onarım İşlemleri ile Ücretleri

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Otomobil: Micra
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Re: RE: Re: RE: Re: Nissan Micra Periyodik Bakım Kalemleri, Parça ve Onarım İşlemleri ile Ücretleri

Mesajgönderen Ally_07 » 01 Eyl 2018, 10:27

Biz de değiştirmiştik, ön tekeri. Yaklaşık aynı fiyata mal olmuştu. Bu başlıkta önceki mesajlardan birinde bilgi vermiştim.

Gürol34 yazdı:[quote="Ally_07"][quote="Gürol34"][quote="sipartacus"][quote="Gürol34"]Bugün itibari ile 2011 mıcra için yaptırdığımız bakım ve ücretler

[img]https://i.hizliresim.com/g6GzX3.jpg[/img]

Şanzıman yağı değişimi sonrası durum nasıl? Öncesinde sikayetiniz var miydi?[/quote]

öncesinde şikayetim yoktu sadece aracın geçmişte değişimi olup olmadığını bilmediğim için ve zamanıda geldiği için değiştirdim. Hatta serviste sistemden gelen bir CVT güncelleme ve programlama emri vardı onu da yaptılar. Çok büyük fark oldu diyemem ama şuan sanki daha bir yumuşadı gibi araba.[/quote]Bence doğru bir şey yapmışsınız. Her ihtimale karşı yağ değişimi yaptırmak (hatta yetkili servis kayıtlarına da geçmesi) isabetli olmuş. Zaten sıkıntınız yoksa kullanımda bir fark olmaması da doğal aslında. Önemli olan uzun vadede sıkıntı çıkarmaması için önlemini almak. Güle güle kullanın.

O güncellemeyi bizimkine de yapmışlardı. Açıkçası ben de hiç bir fark gözlemlememiştim. Belki o da bazı araçlarda fark edilmiş olan ve ileride çıkabilecek bir sorunu önleme amaçlı bir çeşit ince ayar olabilir diye düşünüyorum. Mesela şanzıman sorunu yaşayan kullanıcılar nu güncellemeyi yaptırıp yaptırmadıklarını da mesajlarında belirtseler sorun için bir ipucu olabilir aslında.

Bu arada detaylıca bakım bilginlerini paylaştığınız için teşekkür ederiz.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[/quote]

Teşekkürler, dediğiniz gibi yetkili serviste bu bakımları yaptırmak ve kayıtlı hale getirmek önemli her zaman için.

Ayrıca birşey daha belirtmek isterim , aracın sol arka teker bilyasının değiştirilmesi önerildi ama çok aciliyetinin olmadığı benim uygun göreceğim bir zamanda da değiştirilebileceğini belirttiler. Bunun içinde 750-TL gibi bir fiyat verdiler işçilik dahil. Forumda ki arkadaşlar için bilgi olsun diye paylaşmak istedim.[/quote]

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
turuncutimsah
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Re: Nissan Micra Periyodik Bakım Kalemleri, Parça ve Onarım İşlemleri ile Ücretleri

Mesajgönderen turuncutimsah » 01 Kas 2018, 12:14

Arkadaşlar merhabalar. 1 hafta önce 2007 model 1.5 dizel passion model micra aldım. Ekspertiz sonucunda bazı bölümlerin bakıma ihtiyacı olduğu çıktı doğal olarak. Arabayı aldığım kişi tanıdık arkadaşımın arkadaşı o yüzden güvenim var. Bugün bakıma götüreceğim iyi bir usta var bakalım ne diyecek. Bu araç benim ilk aracım. Kullanımı ve yakıt tüketimi güzel geldi bana memnunum bakalım şimdilik. Tabi araba alımı malum masraflı oluyor. o Yüzden de korkuyorum açıkcası su anda 1500-2000 tl gibi bir masraf çıkmasından. Ekspert sonuçları şu şekilde.
MOTOR ISI VE SES IZOLASYONU : SARKMA VAR
ENJEKTÖR KONTROLU: SESLİ ÇALIŞMA VAR
TURBO KONTROLLERİ: HORTUM VE REKORLARINDA YAĞLANMA VAR. TURBO ÜZERİNDE EGZOZ KAÇAĞI KURUM VAR
V KAYIŞI: DERİN KESİKLER VAR
MOTOR YAĞI SEVİYESİ: MOTOR YAĞI KİRLİ FİLTRE İLE BİRLİKTE DEĞİŞMELİ
MOTOR ŞANZUMAN TAKOZLARI: MOTORDA ESNEME VAR
HATALI FONKSİYON: ÖN KIZDIRMA SİSTEMİ, HATA KODU P0380

Aracın diğer herşeyi güzel çıktı. Hepimiz araçlarımızı güzel günlerde kazasız belasız kullanalım inşallah.

Nissan Micra 1.5 dci 2007 Siyah

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Re: Nissan Micra Periyodik Bakım Kalemleri, Parça ve Onarım İşlemleri ile Ücretleri

Mesajgönderen Ally_07 » 05 Kas 2018, 13:35

turuncutimsah yazdı:Arkadaşlar merhabalar. 1 hafta önce 2007 model 1.5 dizel passion model micra aldım. Ekspertiz sonucunda bazı bölümlerin bakıma ihtiyacı olduğu çıktı doğal olarak. Arabayı aldığım kişi tanıdık arkadaşımın arkadaşı o yüzden güvenim var. Bugün bakıma götüreceğim iyi bir usta var bakalım ne diyecek. Bu araç benim ilk aracım. Kullanımı ve yakıt tüketimi güzel geldi bana memnunum bakalım şimdilik. Tabi araba alımı malum masraflı oluyor. o Yüzden de korkuyorum açıkcası su anda 1500-2000 tl gibi bir masraf çıkmasından. Ekspert sonuçları şu şekilde.
MOTOR ISI VE SES IZOLASYONU : SARKMA VAR
ENJEKTÖR KONTROLU: SESLİ ÇALIŞMA VAR
TURBO KONTROLLERİ: HORTUM VE REKORLARINDA YAĞLANMA VAR. TURBO ÜZERİNDE EGZOZ KAÇAĞI KURUM VAR
V KAYIŞI: DERİN KESİKLER VAR
MOTOR YAĞI SEVİYESİ: MOTOR YAĞI KİRLİ FİLTRE İLE BİRLİKTE DEĞİŞMELİ
MOTOR ŞANZUMAN TAKOZLARI: MOTORDA ESNEME VAR
HATALI FONKSİYON: ÖN KIZDIRMA SİSTEMİ, HATA KODU P0380

Aracın diğer herşeyi güzel çıktı. Hepimiz araçlarımızı güzel günlerde kazasız belasız kullanalım inşallah.

Çok önemli sorunlar gibi görünmüyor aslında. 11-12 yaşında araç için bunlar normal. Parça sıkıntısı yaşayacağınızı düşünmüyorum ama belki değişmesi gerekenler olabilir, fiyatları konusunda bilgi verirseniz seviniriz. güle güle kullanın

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
turuncutimsah
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen turuncutimsah » 05 Kas 2018, 16:50

uzun süredir yazamadım iş yoğunluğundan dolayı. Perşembe günü arabayı ustaya götürdüm. Motor yağını değiştirdi 10000 km yapılmadığı halde daha çok yıpranmış dedi. Hava filtresini, yağ filtresini değiştirdi. Kızdırmaya birşey demedi sorun olmaz dedi. Bir de arabın kliması hiç soğutmuyor. Arabanın eski sahibi boruda kaçak olduğu için yaptırmış geçtiğimiz yaz da kullanmış gazı bitmiş. Usta sımdı gaz basmayalım zaten kışa giriyoruz boşa para verme dedi. Motorun iç kısmında da birkaç işlem yaptı sıkıştırdı vs bir yerleri. Çok temiz araba almışsın arabanın altı tertemiz dedi içim rahatladı. Bu devirde bu paralara 2. el araç bulmak çok zor temiz olarak. Hepimiz araçlarımızı kazasız belasız kullanalım inşallah. Yaptığı tüm işlemler için toplamda 300 tl para ödedim. Usta bostancı sanayide. Arkadaşımın yıllardır gittiği ustadır o yüzden de içim rahat.

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 05 Kas 2018, 22:18

turuncutimsah yazdı:uzun süredir yazamadım iş yoğunluğundan dolayı. Perşembe günü arabayı ustaya götürdüm. Motor yağını değiştirdi 10000 km yapılmadığı halde daha çok yıpranmış dedi. Hava filtresini, yağ filtresini değiştirdi. Kızdırmaya birşey demedi sorun olmaz dedi. Bir de arabın kliması hiç soğutmuyor. Arabanın eski sahibi boruda kaçak olduğu için yaptırmış geçtiğimiz yaz da kullanmış gazı bitmiş. Usta sımdı gaz basmayalım zaten kışa giriyoruz boşa para verme dedi. Motorun iç kısmında da birkaç işlem yaptı sıkıştırdı vs bir yerleri. Çok temiz araba almışsın arabanın altı tertemiz dedi içim rahatladı. Bu devirde bu paralara 2. el araç bulmak çok zor temiz olarak. Hepimiz araçlarımızı kazasız belasız kullanalım inşallah. Yaptığı tüm işlemler için toplamda 300 tl para ödedim. Usta bostancı sanayide. Arkadaşımın yıllardır gittiği ustadır o yüzden de içim rahat.

Motor yağı zaten km dolsun dolmasın yılda bir kez değiştiriliyor, iyi bir şey yapmış. Klima ile ilgili söylediği de mantıklı, yaza girerken yapılabilir, polen filtresini de o zaman değiştirebilirsiniz. Maliyet de gayet makul. Bilgilendirme için teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
sipartacus
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen sipartacus » 05 Kas 2018, 23:52

turuncutimsah yazdı:uzun süredir yazamadım iş yoğunluğundan dolayı. Perşembe günü arabayı ustaya götürdüm. Motor yağını değiştirdi 10000 km yapılmadığı halde daha çok yıpranmış dedi. Hava filtresini, yağ filtresini değiştirdi. Kızdırmaya birşey demedi sorun olmaz dedi. Bir de arabın kliması hiç soğutmuyor. Arabanın eski sahibi boruda kaçak olduğu için yaptırmış geçtiğimiz yaz da kullanmış gazı bitmiş. Usta sımdı gaz basmayalım zaten kışa giriyoruz boşa para verme dedi. Motorun iç kısmında da birkaç işlem yaptı sıkıştırdı vs bir yerleri. Çok temiz araba almışsın arabanın altı tertemiz dedi içim rahatladı. Bu devirde bu paralara 2. el araç bulmak çok zor temiz olarak. Hepimiz araçlarımızı kazasız belasız kullanalım inşallah. Yaptığı tüm işlemler için toplamda 300 tl para ödedim. Usta bostancı sanayide. Arkadaşımın yıllardır gittiği ustadır o yüzden de içim rahat.

Eminim usta daha iyi biliyordur ama klima gazı ile birlikte birde yağ basılıyor sisteme ve sistemin yağsız olarak kullanmanın zararlı olduğundan bahsediliyordu. Ayrıca polen filtresini yılda iki kez değiştiririm, nitekim araç içinde soluduğunuz hava buradan geçiyor, temiz olması hatta klima dezenfektanı ile sistemi arasıra temizlemek, sağlık açısından faydalı.

[color=#0000FF]K13 Micra 1.2 CVT

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Re: RE: Re: Nissan Micra Periyodik Bakım Kalemleri, Parça ve Onarım İşlemleri ile Ücretleri

Mesajgönderen Ally_07 » 06 Kas 2018, 09:13

sipartacus yazdı:[quote="turuncutimsah"]uzun süredir yazamadım iş yoğunluğundan dolayı. Perşembe günü arabayı ustaya götürdüm. Motor yağını değiştirdi 10000 km yapılmadığı halde daha çok yıpranmış dedi. Hava filtresini, yağ filtresini değiştirdi. Kızdırmaya birşey demedi sorun olmaz dedi. Bir de arabın kliması hiç soğutmuyor. Arabanın eski sahibi boruda kaçak olduğu için yaptırmış geçtiğimiz yaz da kullanmış gazı bitmiş. Usta sımdı gaz basmayalım zaten kışa giriyoruz boşa para verme dedi. Motorun iç kısmında da birkaç işlem yaptı sıkıştırdı vs bir yerleri. Çok temiz araba almışsın arabanın altı tertemiz dedi içim rahatladı. Bu devirde bu paralara 2. el araç bulmak çok zor temiz olarak. Hepimiz araçlarımızı kazasız belasız kullanalım inşallah. Yaptığı tüm işlemler için toplamda 300 tl para ödedim. Usta bostancı sanayide. Arkadaşımın yıllardır gittiği ustadır o yüzden de içim rahat.

Eminim usta daha iyi biliyordur ama klima gazı ile birlikte birde yağ basılıyor sisteme ve sistemin yağsız olarak kullanmanın zararlı olduğundan bahsediliyordu. Ayrıca polen filtresini yılda iki kez değiştiririm, nitekim araç içinde soluduğunuz hava buradan geçiyor, temiz olması hatta klima dezenfektanı ile sistemi arasıra temizlemek, sağlık açısından faydalı.[/quote]Ben de sizin gibi düşünüyorum ama ne hikmetse bu polen filtreleri diğerlerine göre daha pahalı maalesef

Kullanıcı avatarı
sipartacus
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Re: RE: Re: Nissan Micra Periyodik Bakım Kalemleri, Parça ve Onarım İşlemleri ile Ücretleri

Mesajgönderen sipartacus » 06 Kas 2018, 10:37

Ally_07 yazdı:
sipartacus yazdı:[quote="turuncutimsah"]uzun süredir yazamadım iş yoğunluğundan dolayı. Perşembe günü arabayı ustaya götürdüm. Motor yağını değiştirdi 10000 km yapılmadığı halde daha çok yıpranmış dedi. Hava filtresini, yağ filtresini değiştirdi. Kızdırmaya birşey demedi sorun olmaz dedi. Bir de arabın kliması hiç soğutmuyor. Arabanın eski sahibi boruda kaçak olduğu için yaptırmış geçtiğimiz yaz da kullanmış gazı bitmiş. Usta sımdı gaz basmayalım zaten kışa giriyoruz boşa para verme dedi. Motorun iç kısmında da birkaç işlem yaptı sıkıştırdı vs bir yerleri. Çok temiz araba almışsın arabanın altı tertemiz dedi içim rahatladı. Bu devirde bu paralara 2. el araç bulmak çok zor temiz olarak. Hepimiz araçlarımızı kazasız belasız kullanalım inşallah. Yaptığı tüm işlemler için toplamda 300 tl para ödedim. Usta bostancı sanayide. Arkadaşımın yıllardır gittiği ustadır o yüzden de içim rahat.

Eminim usta daha iyi biliyordur ama klima gazı ile birlikte birde yağ basılıyor sisteme ve sistemin yağsız olarak kullanmanın zararlı olduğundan bahsediliyordu. Ayrıca polen filtresini yılda iki kez değiştiririm, nitekim araç içinde soluduğunuz hava buradan geçiyor, temiz olması hatta klima dezenfektanı ile sistemi arasıra temizlemek, sağlık açısından faydalı.
Ben de sizin gibi düşünüyorum ama ne hikmetse bu polen filtreleri diğerlerine göre daha pahalı maalesef

Egea için karbonlu polen filtresini 20liraya almıştım, yılda iki kez değiştirip, her değişim sonrasında klima temizleyici sprey kullanıyorum. Aşağıda Würth örneği var ama bu tarz ürünlerin kullanımı bu şekilde.
https://www.youtube.com/watch?v=kUs7TQt8XyA

Kullanıcı avatarı
turuncutimsah
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen turuncutimsah » 07 Kas 2018, 08:15

Çok teşekkürler yorumlarınız için. Sisteme basılan gaz ile beraber yağ olayını ustaya soracağım. Bakımdan sonra aracın kornası çalışmamaya başladı :D
Umarım ciddi bişey yoktur. Bu konularda çok cahilim saçma sapan sorular sorabilirim şimdiden özür dilerim. :D

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Re: RE: Re: RE: Re: Nissan Micra Periyodik Bakım Kalemleri, Parça ve Onarım İşlemleri ile Ücretleri

Mesajgönderen Ally_07 » 07 Kas 2018, 22:35

sipartacus yazdı:[quote="Ally_07"][quote="sipartacus"][quote="turuncutimsah"]uzun süredir yazamadım iş yoğunluğundan dolayı. Perşembe günü arabayı ustaya götürdüm. Motor yağını değiştirdi 10000 km yapılmadığı halde daha çok yıpranmış dedi. Hava filtresini, yağ filtresini değiştirdi. Kızdırmaya birşey demedi sorun olmaz dedi. Bir de arabın kliması hiç soğutmuyor. Arabanın eski sahibi boruda kaçak olduğu için yaptırmış geçtiğimiz yaz da kullanmış gazı bitmiş. Usta sımdı gaz basmayalım zaten kışa giriyoruz boşa para verme dedi. Motorun iç kısmında da birkaç işlem yaptı sıkıştırdı vs bir yerleri. Çok temiz araba almışsın arabanın altı tertemiz dedi içim rahatladı. Bu devirde bu paralara 2. el araç bulmak çok zor temiz olarak. Hepimiz araçlarımızı kazasız belasız kullanalım inşallah. Yaptığı tüm işlemler için toplamda 300 tl para ödedim. Usta bostancı sanayide. Arkadaşımın yıllardır gittiği ustadır o yüzden de içim rahat.

Eminim usta daha iyi biliyordur ama klima gazı ile birlikte birde yağ basılıyor sisteme ve sistemin yağsız olarak kullanmanın zararlı olduğundan bahsediliyordu. Ayrıca polen filtresini yılda iki kez değiştiririm, nitekim araç içinde soluduğunuz hava buradan geçiyor, temiz olması hatta klima dezenfektanı ile sistemi arasıra temizlemek, sağlık açısından faydalı.[/quote]Ben de sizin gibi düşünüyorum ama ne hikmetse bu polen filtreleri diğerlerine göre daha pahalı maalesef

Egea için karbonlu polen filtresini 20liraya almıştım, yılda iki kez değiştirip, her değişim sonrasında klima temizleyici sprey kullanıyorum. Aşağıda Würth örneği var ama bu tarz ürünlerin kullanımı bu şekilde.
[url]https://www.youtube.com/watch?v=kUs7TQt8XyA[/url][/quote]

Ben Toledo'nunkini bu gün özel serviste periyodik bakımda değiştirttim 100 TL. Egea'nınki yerli üretim filtre ise fiyatı ondan uygundur belki.

Yalnız bu würth sprey iyiymiş. O patiküller dashboardta kalıntı bırakıyor mu acaba? Siz bunu mu kullanıyorsunuz?

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 07 Kas 2018, 22:36

turuncutimsah yazdı:Çok teşekkürler yorumlarınız için. Sisteme basılan gaz ile beraber yağ olayını ustaya soracağım. Bakımdan sonra aracın kornası çalışmamaya başladı :D
Umarım ciddi bişey yoktur. Bu konularda çok cahilim saçma sapan sorular sorabilirim şimdiden özür dilerim. :D
Elektriksel bir arıza olmalı, sigortasını kontrol ettirin derim.

Kullanıcı avatarı
sipartacus
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen sipartacus » 07 Kas 2018, 22:39

Ally_07 yazdı:
sipartacus yazdı:[quote="Ally_07"][quote="sipartacus"][quote="turuncutimsah"]uzun süredir yazamadım iş yoğunluğundan dolayı. Perşembe günü arabayı ustaya götürdüm. Motor yağını değiştirdi 10000 km yapılmadığı halde daha çok yıpranmış dedi. Hava filtresini, yağ filtresini değiştirdi. Kızdırmaya birşey demedi sorun olmaz dedi. Bir de arabın kliması hiç soğutmuyor. Arabanın eski sahibi boruda kaçak olduğu için yaptırmış geçtiğimiz yaz da kullanmış gazı bitmiş. Usta sımdı gaz basmayalım zaten kışa giriyoruz boşa para verme dedi. Motorun iç kısmında da birkaç işlem yaptı sıkıştırdı vs bir yerleri. Çok temiz araba almışsın arabanın altı tertemiz dedi içim rahatladı. Bu devirde bu paralara 2. el araç bulmak çok zor temiz olarak. Hepimiz araçlarımızı kazasız belasız kullanalım inşallah. Yaptığı tüm işlemler için toplamda 300 tl para ödedim. Usta bostancı sanayide. Arkadaşımın yıllardır gittiği ustadır o yüzden de içim rahat.

Ben de sizin gibi düşünüyorum ama ne hikmetse bu polen filtreleri diğerlerine göre daha pahalı maalesef

[url]https://www.youtube.com/watch?v=kUs7TQt8XyA[/url][/quote]

Ben Toledo'nunkini bu gün özel serviste periyodik bakımda değiştirttim 100 TL. Egea'nınki yerli üretim filtre ise fiyatı ondan uygundur belki.

Yalnız bu würth sprey iyiymiş. O patiküller dashboardta kalıntı bırakıyor mu acaba? Siz bunu mu kullanıyorsunuz?

Wurth kullandim, bu tarz ürünleri sorunsuz kullanabilirsiniz, içinde alkol var sanırım, basınçla puskurdugu için havaya karışıyor. Atas airclim alıp kullanabilirsiniz, fiyatı daha uygundur.

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

oto anahtarı