Nissan Micra Periyodik Bakım Kalemleri, Parça ve Onarım İşlemleri ile Ücretleri

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
nebusa
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Micra
Meslek: Avukat

Re: Nissan Micra Periyodik Bakım Kalemleri ve Ücretleri

Mesajgönderen nebusa » 10 Haz 2017, 12:02

Dun Nissan Micra 2012 aracimi 30000 km bakimi icin Izmir Gaziemir Artkiy'a goturdum.

K13 Micra Benzinli paket: 290.000
Silecek Supurgesi : 38,14
Cam suyu ; 4,00
Saf Su ; 1,27
Karter Tapa Pulu ; 5,21
Myst ; 100
Motor ve Kaput ici Tem. 90
Kdv ; 78,98

Toplam; 617.00 TL

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Re: RE: Re: RE: Re: Nissan Micra Periyodik Bakım Kalemleri ve Ücretleri

Mesajgönderen Ally_07 » 10 Haz 2017, 12:46

gri yazdı:[quote="Ally_07"][quote="gri"]Ankara için yıllık bakım hakkında bilgi verebilir misiniz?
araç 2016 micra. 15.000 dolmadı

Servisi arayıp sordunuz mu?

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[/quote]

hayır, buradan yorum almadan aramayayım dedim. :)[/quote]

Ankara'dan bir üyenin tam da bu ara sizinle aynı bakımı yaptırmış olup burada paylaşma ihtimalinin düşüklüğünü göz önüne alınca buradan yorum beklemenize gerek yok aslında. Eğer sizden önceki mesajlara bakarsanız bir fikriniz olur zaten.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Re: RE: Re: Nissan Micra Periyodik Bakım Kalemleri ve Ücretleri

Mesajgönderen Ally_07 » 10 Haz 2017, 12:49

nebusa yazdı:Dun Nissan Micra 2012 aracimi 30000 km bakimi icin Izmir Gaziemir Artkiy'a goturdum.

K13 Micra Benzinli paket: 290.000
Silecek Supurgesi : 38,14
Cam suyu ; 4,00
Saf Su ; 1,27
Karter Tapa Pulu ; 5,21
Myst ; 100
Motor ve Kaput ici Tem. 90
Kdv ; 78,98

Toplam; 617.00 TL

Bilgilendirme için teşekkür ederiz. Myst nedir anlamadım. Bir de motor temizliğini siz mi istediniz veya sizden onay alıp mı yaptılar? Eğer onlar olmasa 400-450 arası oluyor ki yetkili servis için makul görünüyor.

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
nebusa
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Avukat

Mesajgönderen nebusa » 10 Haz 2017, 15:46

Myst motor yagi bosaltildiktsn sonra motorun icinin ozel bir sivi ile temizlenmesi islemi. Bir arkadasim yaptirmisti , bana da onerdi . Bunun disinda motor dis temizligini de ben istedim.

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 11 Haz 2017, 07:40

nebusa yazdı:Myst motor yagi bosaltildiktsn sonra motorun icinin ozel bir sivi ile temizlenmesi islemi. Bir arkadasim yaptirmisti , bana da onerdi . Bunun disinda motor dis temizligini de ben istedim.

Bazen müşteri istemese de bu tip işlemleri pakete zorunlu olarak dahil edebiliyorlar o zaman da fiyat artıyor. Sizin fiyatınız gayet makul. Ben de eski aracımızda carbon clear işlemi yatırmıştım bir kere, bu tip işlemleri her zaman değil ama bir kere yaptırmanın faydası olduğunu düşünüyorum. Güle güle kullanın. Bilgilendirme için tekrar teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
mesut_akhan
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Memur

Mesajgönderen mesut_akhan » 12 Haz 2017, 02:00

Arkadaşlar merhaba.. İnş bi kaç güne 2005 model micra 1.2 Manuel benzinli araba alıyorum.. Bu ilk arabam olacak ve bu arabanın 60.000bakımı yapılmamış.. Sizler ne önerirsiniz almalımıyım bakımları çok pahalıya patlar mı kullananlar memnunmu

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 12 Haz 2017, 08:19

mesut_akhan yazdı:Arkadaşlar merhaba.. İnş bi kaç güne 2005 model micra 1.2 Manuel benzinli araba alıyorum.. Bu ilk arabam olacak ve bu arabanın 60.000bakımı yapılmamış.. Sizler ne önerirsiniz almalımıyım bakımları çok pahalıya patlar mı kullananlar memnunmu

Bu başlığı baştan sona okursanız bakım maliyetleri hakkında fikriniz oluşur. Ayrıca diğer Micra konularını da gözden geçirirseniz araç ile ilgili de aynı şekilde fikriniz oluşur. Hayırlısı olsun.

Kullanıcı avatarı
SerdarÇetin
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Satış danışmanı

Mesajgönderen SerdarÇetin » 02 Tem 2017, 15:18

İzmir'de yıllık bakım ücreti 450,00 Tl arkadaşlar.
Servis müdürün tanıyan bir arkadaşım arayında 400,00 tl ye yaparız dediler. 8.ayı bekliyorum yılı dolacak o zaman götürüp yaptıracağım.

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 03 Tem 2017, 12:25

SerdarÇetin yazdı:İzmir'de yıllık bakım ücreti 450,00 Tl arkadaşlar.
Servis müdürün tanıyan bir arkadaşım arayında 400,00 tl ye yaparız dediler. 8.ayı bekliyorum yılı dolacak o zaman götürüp yaptıracağım.

Bilgilendirme için teşekkürler. Yalnız aracınızın model yılını belirtebilirseniz iyi olur. Çünkü 3 yaş ve üzeri araçlar için indirim kampanyası var, size verilen fiyat bu kampanya kapsamında mı anlayamadım. Bir de hangi kalem parça ve işlemler için bu fiyat verilmiş, Ağustos'ta bakımınızı yaptırınca bu detayları da paylaşırsanız daha da faydalı olacaktır.

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 09 Tem 2017, 14:41

Geçen bayram seyahatlerimizden bu yana, yolda sürekli bir uğultu sesi duyuyorduk. Giderek daha da rahatsız edici olan bu sesin internetten ön araştırmalarımda, porya-teker bilyesi (rulman) sıkıntısı olabileceğini öğrendim. Yetkili serviste master tekniker tarafından test sürüşü sonundaki tespitte de sağ veya sol ön bilyeden geldiği söylendi. Parça siparişi bir kaparo karşılığında verildi ve yaklaşık bir haftada İstanbul merkezden geldi. Değişim işlemi yaklaşık 3-4 saat kadar sürdü. Maliyete ilişkin bilgiler resimde yer alıyor.

Resim

Kullanıcı avatarı
SerdarÇetin
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Satış danışmanı

Mesajgönderen SerdarÇetin » 20 Tem 2017, 09:37

Ally_07 yazdı:
SerdarÇetin yazdı:İzmir'de yıllık bakım ücreti 450,00 Tl arkadaşlar.

Bilgilendirme için teşekkürler. Yalnız aracınızın model yılını belirtebilirseniz iyi olur. Çünkü 3 yaş ve üzeri araçlar için indirim kampanyası var, size verilen fiyat bu kampanya kapsamında mı anlayamadım. Bir de hangi kalem parça ve işlemler için bu fiyat verilmiş, Ağustos'ta bakımınızı yaptırınca bu detayları da paylaşırsanız daha da faydalı olacaktır.

Merhaba,
2016 Model aracım. 8. ayda yaptırdığımda detayları paylaşırım.
Saygılar.

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 20 Tem 2017, 10:23

SerdarÇetin yazdı:[quote="Ally_07"][quote="SerdarÇetin"]İzmir'de yıllık bakım ücreti 450,00 Tl arkadaşlar.

Bilgilendirme için teşekkürler. Yalnız aracınızın model yılını belirtebilirseniz iyi olur. Çünkü 3 yaş ve üzeri araçlar için indirim kampanyası var, size verilen fiyat bu kampanya kapsamında mı anlayamadım. Bir de hangi kalem parça ve işlemler için bu fiyat verilmiş, Ağustos'ta bakımınızı yaptırınca bu detayları da paylaşırsanız daha da faydalı olacaktır.[/quote]

Merhaba,
2016 Model aracım. 8. ayda yaptırdığımda detayları paylaşırım.
Saygılar.[/quote]Çok iyi olur. Verilen fiyat normal görünüyor. Kazasız belasız güzel günlerde kullanmanızı dilerim.

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

oto anahtarı