Anahtar Kontakta İken Otomatik Kapı Kilitleme Problemi

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
MicraR
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Micra
Meslek: Akademisyen

Anahtar Kontakta İken Otomatik Kapı Kilitleme Problemi

Mesajgönderen MicraR » 22 Haz 2015, 11:49

Merhaba arkadaşlar,

Aracımın son günlerde enteresan bir şey yaptığını fark ettim ve sizlerle de paylaşıp bunun bir sorun olup olmadığını ve tecrübelerinizi duymak istedim.
Son günlerde anahtarı kontağa taktığımda motoru çalıştırırken otomatik olarak kapılarım kilitlenir açılır oluyordu bazen, bende galiba anahtarı çevirirken üzerindeki kapama açma düğmelerine dokunuyorum yanlışlıkla diye düşünmüştüm ancak öyle değilmiş fark ettim, anahtarı kontağa taktığımda henüz hiç çevirmeden yada çevirsek de fark etmiyor, anahtarı kontağa doğru bastırınca yani hafif de olsa bir kuvvet uygulayınca, kapılar açma/kapama yapıyor. Ve bunu her baskı uyguladığımda tekrar ediyor. Acaba 10 km hıza ulaşınca otomatik kilitleme özelliğini devreye sokmuş olmakla bir ilgisi olabilir mi yoksa merkezi kilitleme açma yada kontakla ilgili bir sorunum olabilir mi ?

2014 Nissan Micra 1.2 Street CVT Okyanus Mavisi

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Otomobil: Micra
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Re: Anahtar Kontakta İken Otomatik Kapı Kilitleme Problemi

Mesajgönderen Ally_07 » 22 Haz 2015, 12:09

MicraR yazdı:Merhaba arkadaşlar,

Aracımın son günlerde enteresan bir şey yaptığını fark ettim ve sizlerle de paylaşıp bunun bir sorun olup olmadığını ve tecrübelerinizi duymak istedim.
Son günlerde anahtarı kontağa taktığımda motoru çalıştırırken otomatik olarak kapılarım kilitlenir açılır oluyordu bazen, bende galiba anahtarı çevirirken üzerindeki kapama açma düğmelerine dokunuyorum yanlışlıkla diye düşünmüştüm ancak öyle değilmiş fark ettim, anahtarı kontağa taktığımda henüz hiç çevirmeden yada çevirsek de fark etmiyor, anahtarı kontağa doğru bastırınca yani hafif de olsa bir kuvvet uygulayınca, kapılar açma/kapama yapıyor. Ve bunu her baskı uyguladığımda tekrar ediyor. Acaba 10 km hıza ulaşınca otomatik kilitleme özelliğini devreye sokmuş olmakla bir ilgisi olabilir mi yoksa merkezi kilitleme açma yada kontakla ilgili bir sorunum olabilir mi ?

İlginçmiş. Bizdekinde arabayı çalıştırmamış olsak bile kontağı açıp kapadıktan sonra anahtarı çıkarırken kilitleri açma komutu veriyor ama sizinki gibi olmadı hiç. Kontağa baskı uygulamayı deneyeyim, bakalım kilitleme komutu veriyor mu?

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 41 misafir

oto anahtarı