Bijon anahtarı

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
selcuk76
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Micra
Meslek: Öğretmen

Bijon anahtarı

Mesajgönderen selcuk76 » 04 Tem 2015, 19:09

Merhaba arkadaşlar. Yeni almış olduğum 2006 micranin bijon anahtarının olmadığını fark ettim. Nette satılıyor fakat farklı ölçüde olanlar var. 17-19-21 ve 23 mm. Bunlardan hangisi micra için uygun. Teşekkürler

GT-I9301I cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Re: RE: Bijon anahtarı

Mesajgönderen Ally_07 » 04 Tem 2015, 19:32

selcuk76 yazdı:Merhaba arkadaşlar. Yeni almış olduğum 2006 micranin bijon anahtarının olmadığını fark ettim. Nette satılıyor fakat farklı ölçüde olanlar var. 17-19-21 ve 23 mm. Bunlardan hangisi micra için uygun. Teşekkürler

Dört kollu bijon anahtarlarından alsanız nasıl olur? Böylece her türlü bijona uyum sağlamış olur.

Note Edge cihazımdan tapatalk ile gönderdim, hatalar affola

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
selcuk76
Silver Üye
Silver Üye

Re: Bijon anahtarı

Mesajgönderen selcuk76 » 04 Tem 2015, 22:08

Bagajdaki bijon anahtarı yeri tek kollu için uygun. Orjinal yerine uygun olsa daha iyi olurdu.

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Re: RE: Re: Bijon anahtarı

Mesajgönderen Ally_07 » 05 Tem 2015, 01:42

selcuk76 yazdı:Bagajdaki bijon anahtarı yeri tek kollu için uygun. Orjinal yerine uygun olsa daha iyi olurdu.

Doğru tabi. Benim bir bilgim yok ama bir lastikçiye sorarak öğrenebilirsiniz bence.

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
selcuk76
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen selcuk76 » 05 Tem 2015, 02:03

Araçta bijon anahtarı ve cam suyu depo kapağı yok. Galiba en iyisi nissan yedek parça satıcısı na gitmek. Ilginiz için teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 22 Tem 2015, 13:14

selcuk76 yazdı:Araçta bijon anahtarı ve cam suyu depo kapağı yok. Galiba en iyisi nissan yedek parça satıcısı na gitmek. Ilginiz için teşekkür ederim.

Bijon anahtarını bir şekilde sanayi sitelerindeki hırdavatçı gibi yerlerde bulabilirsiniz de silecek suyu depo kapağı için komple depoyu değiştirmek gerekebilir; daha önce başka bir arabamda öyle olmuştu çünkü. Sonuç hakkında bizi de bilgilendirirseniz seviniriz.

Kullanıcı avatarı
selcuk76
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen selcuk76 » 23 Tem 2015, 01:53

Ally_07 yazdı:
selcuk76 yazdı:Araçta bijon anahtarı ve cam suyu depo kapağı yok. Galiba en iyisi nissan yedek parça satıcısı na gitmek. Ilginiz için teşekkür ederim.

Bijon anahtarını bir şekilde sanayi sitelerindeki hırdavatçı gibi yerlerde bulabilirsiniz de silecek suyu depo kapağı için komple depoyu değiştirmek gerekebilir; daha önce başka bir arabamda öyle olmuştu çünkü. Sonuç hakkında bizi de bilgilendirirseniz seviniriz.

Arkadaşımın arabasındaki 4 lü bijon anahtarını denediğimde 19 mm olan uygun geldi. İnternette fiyatları 15 ile 30 tl arasında değişiyor. Ama ben cam suyu depo kapağı için parçacıya gitiğimde ikisinide alırım diye sipariş vermedim. Geçici olarak cam suyu depo kapağının üzerini içine toz girmemesi için bez bant ile kapladım. Alınca forumda paylaşırım.

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Re: RE: Re: Bijon anahtarı

Mesajgönderen Ally_07 » 23 Tem 2015, 09:06

selcuk76 yazdı:[quote="Ally_07"][quote="selcuk76"]Araçta bijon anahtarı ve cam suyu depo kapağı yok. Galiba en iyisi nissan yedek parça satıcısı na gitmek. Ilginiz için teşekkür ederim.

Bijon anahtarını bir şekilde sanayi sitelerindeki hırdavatçı gibi yerlerde bulabilirsiniz de silecek suyu depo kapağı için komple depoyu değiştirmek gerekebilir; daha önce başka bir arabamda öyle olmuştu çünkü. Sonuç hakkında bizi de bilgilendirirseniz seviniriz.[/quote]

Arkadaşımın arabasındaki 4 lü bijon anahtarını denediğimde 19 mm olan uygun geldi. İnternette fiyatları 15 ile 30 tl arasında değişiyor. Ama ben cam suyu depo kapağı için parçacıya gitiğimde ikisinide alırım diye sipariş vermedim. Geçici olarak cam suyu depo kapağının üzerini içine toz girmemesi için bez bant ile kapladım. Alınca forumda paylaşırım.[/quote]

Çok memnun oluruz, inşallah kolaylıkla ve makul maliyetle ihtiyacınız görülür.

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir

oto anahtarı