2011 K12C/K13

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
endoramax
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Micra
Meslek:

2011 K12C/K13

Mesajgönderen endoramax » 06 Tem 2015, 08:33

Herkese Merhaba ,

Kısmet olursa kısa süre sonra eşime micra almayı planlıyoruz. Aklıma takılan bir soru var eşim eski kasayı seviyor ben şimdi 2 tane araç buldum gittim gördüm beğendik karar vereceğiz ama şunu öğrenmek istiyorum araçlar 2011 model ama eski kasa 2010 yılından sonra K13 modeline geçilmiş ama K13 olan modeller yeni kasa daha sonrasında internetten araştırma yaptım K12 modeli 2010 senesine kadar üretilmiş ama 2010 ortasında galiba K12C çıkarılmış galiba bizim beğendiğimiz araç K12C ama tam emin değilim. Satıcı ilanında şanzıman olarak CVT yazımışlar ama CVT K13 ile beraber geldiğini biliyorum ama emin değilim. Eğer cvt varsa yakıt tüketimine baktım yok bilgisayarından 8.1 görünüyor bu normal bir değermidir. Bana biraz fazla yakıyor gibi geldi çünkü CVT şanzımanda değerler ve forumlarda okuduğum ortalam 6 lt. Bu araçların arkasında PureDrive etiketleri var bunlar yani CVT şanzıman mı demek yoksa tamamen alakasız bu konuyla alakasız bir durummudur . Bu konularda yardımcı olabilecek arkadaşlar var ise çok ama çok sevinirim.

Kullanıcı avatarı
MicraR
Gold Üye
Gold Üye
Meslek: Akademisyen

Re: 2011 K12C/K13

Mesajgönderen MicraR » 06 Tem 2015, 11:23

endoramax yazdı:Herkese Merhaba ,

Kısmet olursa kısa süre sonra eşime micra almayı planlıyoruz. Aklıma takılan bir soru var eşim eski kasayı seviyor ben şimdi 2 tane araç buldum gittim gördüm beğendik karar vereceğiz ama şunu öğrenmek istiyorum araçlar 2011 model ama eski kasa 2010 yılından sonra K13 modeline geçilmiş ama K13 olan modeller yeni kasa daha sonrasında internetten araştırma yaptım K12 modeli 2010 senesine kadar üretilmiş ama 2010 ortasında galiba K12C çıkarılmış galiba bizim beğendiğimiz araç K12C ama tam emin değilim. Satıcı ilanında şanzıman olarak CVT yazımışlar ama CVT K13 ile beraber geldiğini biliyorum ama emin değilim. Eğer cvt varsa yakıt tüketimine baktım yok bilgisayarından 8.1 görünüyor bu normal bir değermidir. Bana biraz fazla yakıyor gibi geldi çünkü CVT şanzımanda değerler ve forumlarda okuduğum ortalam 6 lt. Bu araçların arkasında PureDrive etiketleri var bunlar yani CVT şanzıman mı demek yoksa tamamen alakasız bu konuyla alakasız bir durummudur . Bu konularda yardımcı olabilecek arkadaşlar var ise çok ama çok sevinirim.

Bu konularda sadece PureDrive ile ilgili bilgim var yardımcı olayım, benim bildiğim kadarıyla düz vites araçların arkasında PureDrive etiketi var ancak CVT araçların arkasında bu etiket yok, en azından makyajlı K13 kasalarda durum böyle, ben alırken öyle deneyim etmiştim

2014 Nissan Micra 1.2 Street CVT Okyanus Mavisi

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Mesajgönderen Ally_07 » 06 Tem 2015, 11:32

endoramax yazdı:Herkese Merhaba ,

Bildiğim kadarıyla K12C 3.nesil olarak 2007–2010 arasında üretilmiş, yani dediğiniz gibi 2010 ortasına kadar olanlar K12C olmalı.
K13 ile K12c arasında kasa olarak bariz farklar var, kolayca ayırt edebilirsiniz. K12C ile K12 arasında çok belirgin bir fark yok, belki çok ufak farklar olabilir ama pek anlaşılmıyor aslında çünkü kasa olarak aynı. Google'da aratınca K12C için şöyle bir araba olarak karşımıza çıkıyor:

Resim

Resim

K13'lerin de iki versiyonu var ve kendi arasında ayırt etmek biraz daha zor. 2010-2014 arasında üretilenler şu şekilde:

Resim

Resim

2014 ve günümüze kadar olan K13'te ise dışta ön ızgara, tampon, farlar ve sis farları, arkada tampon ve içte göğüsün orta kısmında ufak değişikliklerle birlikte şöyle:

Resim

Resim

Pure Drive olayı benim internetten öğrendiğim kadarıyla daha çok çevre kirletme olayı ile ilgili, VW'lerdeki bluemotion gibi yani. CO2 salınımının düşük olmasını sağlayan bir teknoloji.

Yine bildiğim kadarıyla K12'lerde de kullanılan şanzıman CVT. Siz yol bilgisayarının verisine bakıp aldanmayın. Bu kullanım veya aracın bakım zamanın gelmiş olmasıyla ilgili olabilir. Biz de ilk aldığımızda bir önceki sahibinin son verisi 7,2 lt/100km idi bir ay kadar sonra 6,1'e kadar düştü. Şu ara 6,2-6,3 gibi.

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Mesajgönderen Ally_07 » 06 Tem 2015, 11:35

MicraR yazdı:Bu konularda sadece PureDrive ile ilgili bilgim var yardımcı olayım, benim bildiğim kadarıyla düz vites araçların arkasında PureDrive etiketi var ancak CVT araçların arkasında bu etiket yok, en azından makyajlı K13 kasalarda durum böyle, ben alırken öyle deneyim etmiştim

PureDrive etiketi bizimkinde var ve bizimki de CVT. Belki K12'lerde yoktur ama, onu bilemiyorum.

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 48 misafir

oto anahtarı