Cam filmi uygulaması

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
mattam
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Micra
Meslek:

Cam filmi uygulaması

Mesajgönderen mattam » 18 Tem 2015, 12:46

Cam filmi yaptıranlar buraya

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Re: RE: Cam filmi uygulaması

Mesajgönderen Ally_07 » 18 Tem 2015, 20:30

mattam yazdı:Cam filmi yaptıranlar buraya

Bu arabamıza henüz yaptırmadık ama öncekilerde arka kapı ve bagaj kapağı camlarına yaptırmıştık. Orta ve hafif tonları tercih ediyoruz. Antalya'da faydası olduğunu söyleyebilirim ama muhteşem faydalı da diyemiyorum. O yüzden Micramız için kararsız kaldık. Hiç uğraşmasak mı diyorum bu ara

Note Edge cihazımdan tapatalk ile gönderdim, hatalar affola

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

Re: Cam filmi uygulaması

Mesajgönderen FelixCrail » 18 Tem 2015, 23:37

Benimkinde ön cam hariç tüm camlarda koyu renk var.

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Re: RE: Re: Cam filmi uygulaması

Mesajgönderen Ally_07 » 19 Tem 2015, 01:53

FelixCrail yazdı:Benimkinde ön cam hariç tüm camlarda koyu renk var.

Çok koyuyu ben pek kullanışlı bulmuyorum. İlk arabamda ön cam dahil orta koyulukta yaptırmıştım ama pişman oldum. Geceleri özellikle aydınlık olmayan yollarda resmen kör sürüş yapıyordum, tövbe ettim.

Eğer koyu yaptırırsam sadece sağ arka cama yaptırabilirim, bizim ufaklığın tarafı olduğundan. Bagaj kapağı ve sol arka kapı camına açık veya orta düşünüyorum. O şekilde sağ arka cam eğer çok sırıtacak olursa arka tarafı komple orta da yaptırabilirim.

Ön kapı camları konusunda ise kararsızım, belki hiç yaptırmayacağım veya açık ton yaptırım. Ama en ön cama kesinlikle dokunmam. Zaten ilk arabamda camı söküp yapmışlardı hiç içime sinmemişti..

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 20 Tem 2015, 00:07

trafik polisi ve TÜVTÜRK bu işe ne diyor bilmediğim için yapamıyorum, bilgilendirirmisiniz

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Meslek: Filo Kiralama

Mesajgönderen FelixCrail » 20 Tem 2015, 07:12

Tüv hafif kusur diyor bazen, bazen hiç bişey yazmıyor. Polisin o anki ruh hali neyse onu yapıyor. Klasik türk devleti işleyişi yani. Kendi araçlarında en koyusu var o ayrı

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 20 Tem 2015, 12:24

akşam internetten araştırdım sizin dediğiniz gibi sonuçlara ulaştım. şöyle bir detay dikkatimi çekti, orijinal renkli camlarda sorun yok, üzerinde V işareti olması gerekiyormuş birde kaza anında camın dağılması gerekiyormuş, film plastik esaslı olduğundan dağılmayı önlediği için riskliymiş. ve bir avukat dava açmış film hukuka aykırı değilmiş, kaza anında camın dağılması gerektiği mevzusu kafamı karıştırdı.

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

Kullanıcı avatarı
MicraR
Gold Üye
Gold Üye
Meslek: Akademisyen

Mesajgönderen MicraR » 20 Tem 2015, 13:21

Bir arkadaşım bir polise sorup cam filmlerine ne olursa ne gibi durumlarda ceza yazıyorsunuz demiş polis de samimi olarak cevaplamış; özellikle şoförü göremez isek uzaktan o derece film olan durumlarda her zaman yazıyoruz cezayı demiş, ama aracınızın arkası sizin mahremiyetiniz oraya karışmayız orayı görmek zorunda değiliz dışarıdan demiş. Yani özellikle arka camlardaki olan filmlere çoğunlukla bir şey demiyorlar, ön camlarda olanlara ise çoğunlukla karışıyorlar ve de ceza yazabiliyorlar. Bazen arka camlara hatta bagaj camına dahi karışmışlardı, bir dönem çevirme yapıp ya bunu şimdi sök yada sökünce gel şu karakoldan ruhsatını al diyorlardı, durum o derece sıkıydı ama şimdilerde durum böyle imiş, bilginize.

2014 Nissan Micra 1.2 Street CVT Okyanus Mavisi

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 20 Tem 2015, 16:34

Bence de çok abartılı bir koyuluk olmadıktan sonra pek sorun çıkarmıyorlar. Özellikle arka camlara uygulananlarda ben sorun yaşayan duymadım, eşimin eski arabasında 4 yıl kullandık sadece muayenede hafif kusur diye kayıt ediyorlar o kadar. Ben de zamanında araştırmıştım, konuya ilişkin bir şey tutmuşum bilgisayarda.

Resim
resİm yÜkleme

Kullanıcı avatarı
Hakanen
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen Hakanen » 21 Tem 2015, 10:05

Usta; "açık, orta ve koyu var, hangisi olsun" diye sordu.

Orta ayar olsun dedim yaptırdım.
Ancak bittikten ve birkaç gün kullandıktan sonra, yanlara koyu ton ve arka cama da en açık tondan yaptırsaydım diye hayıflandım. Alışana kadar geceleri epey bir acemilik çekiliyor.

Kullanıcı avatarı
1.burak
Platin Üye
Platin Üye
Meslek: İlaç Mümessili

Mesajgönderen 1.burak » 21 Tem 2015, 13:18

Ön ve arka camda olmamak üzere yan camlarımda orta koyulukta film var.. Filmi kendim çektiğim ve arka camın kavisini veremediğimden dolayı arka camımda film yok.. Fakat şöyle bir avantaja dönüştü bu durum, polis çevirmede aracın tam karşısından bana baktığında arka camdan dışarıyı çok rahat görüyor ve film olmadığına kanaat getirince devam et işareti yapıyor, geçip gidiyorum. Yan camlarda film olduğunu gördüğünde artık çok geç oluyor.. Akşam çevirmelerinde tavan lambasını yakıyorum, film belli olmuyor. Son olarakta akşam park ederden arka cam film olunca dikiz aynasından park karanlık ortamda biraz zor oluyor.. Genel olarak, polis filme ceza uyguluyor, muayenede ise hafif kusurlu olarak geçiyor.. Ceza tutarı en son 180 lira ve araç trafikten men ediliyordu.. Filmi söküp men işlemini iptal ettiriyorsunuz veya çevirme anında filmi yırtarak başka bir kusurdan ceza yazıp sizi yolluyorlar..

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Re: RE: Re: Cam filmi uygulaması

Mesajgönderen Ally_07 » 21 Tem 2015, 22:25

Hakanen yazdı:Usta; "açık, orta ve koyu var, hangisi olsun" diye sordu.

Orta ayar olsun dedim yaptırdım.
Ancak bittikten ve birkaç gün kullandıktan sonra, yanlara koyu ton ve arka cama da en açık tondan yaptırsaydım diye hayıflandım. Alışana kadar geceleri epey bir acemilik çekiliyor.

Ben de aynı şekilde arka kapı camlarına koyu (aşırı koyu değil ama, ortanın bir koyusu gibi) bagaj kapağı camına da açık tonda yaptırabilirim. Belki ön kapı camlarına da açık yaptırabilirim. Henüz kesin karar veremiyorum ama en uygun bu olur diye düşünüyorum

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 51 misafir

oto anahtarı