Nissan Micra CVT Deneyimleri, Sorunlar, Çözümler, Öneriler

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
16jmy57
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Micra
Meslek: bilgisayar yazılım /

Re: k11 cvt araç ilerlemiyor

Mesajgönderen 16jmy57 » 09 Oca 2014, 23:47

etap nissan yazdı:Evet kömürlerin kömür yuvasına lehimlenmesi lazım evde yapılabilecek bir şey değil.Tabiyki ekipman varsa bir şey diyemem.

oto teyp tv ve orta çaplı pc anakart tamiri yapıyorum. elimde gerekli techizatların hepsi bulunmakta daha önceki araclarımda ( şahin - tempra ) marş ve sarj kömürlerini değiştirdiğim oluyordu. buda aynı işlem fakat gece kaputu kaldırıp baktığımda birşey göremedim haliyle gündüzleri de fabrikada çalışıyorum. anca pazar halledebilirim yeterki sıkıntı kömür işi olsun elimin uzanabilegi yerde olupta kendim yaparsam resimli olarak paylaşırım diğer arkadaşlar içinde bilgi olur.

Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Patrol
Meslek: otomotiv

Mesajgönderen etap nissan » 09 Oca 2014, 23:58

2 Adet 10 luk civatası ve birde soketi var sökmesi gayet kolay ön taraftan motorla şanzımanın birleştiği yere bakarsanız rahatça görebilirsiniz kömürleri hafta sonundan önce temin ederseniz iyi olur.

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

Kullanıcı avatarı
16jmy57
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen 16jmy57 » 10 Oca 2014, 00:04

evet aynen dediğiniz gibi kablo soketle beraber toplam 10-15cm lik parçaydı pozisyonu hakkında bi fikrim yoktu belirttiniz ilk işim kömür almak bursada oturuyorum kömür bulmakta sıkıntı yaşamam anca hafta sonu çalışmıyorum cumartesi kömür bakarım kömürü ne olarak istemem gerek ncvt türbin kömürü desem anlaşılırmı ? yoksa bu standart ölçüde bi kömürmüdür en olarak söktüğüme bakarım fakat uzunluk hakkında bişe diyemem

Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen etap nissan » 10 Oca 2014, 00:40

uzunluk yaklaşık 2 cm ebatları tutturman yeterli cvt olarak bulamazsın ama yarın ben bir araştırayım kömürü orjinal olarak otomatik şanzıman parçası aldığım yere sorayım.

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

Kullanıcı avatarı
16jmy57
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen 16jmy57 » 10 Oca 2014, 21:32

etap nissan yazdı:uzunluk yaklaşık 2 cm ebatları tutturman yeterli cvt olarak bulamazsın ama yarın ben bir araştırayım kömürü orjinal olarak otomatik şanzıman parçası aldığım yere sorayım.

Resim
resimde görünen seviye bence iyi fakat kömürler çentik şeklinde yıpranmış gerekli görevini yapmıyor sanırsam. şimdi yarın bu ölçülere göre kömür alıp yerine monte edip sonuca bakıcam

Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen etap nissan » 10 Oca 2014, 22:27

kömürlerin bu şekilde basması normal değil bağlantı ayağı eğilmiş olabilir kontrol ederseniz iyi olur.

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

Kullanıcı avatarı
16jmy57
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen 16jmy57 » 11 Oca 2014, 00:17

etap nissan yazdı:kömürlerin bu şekilde basması normal değil bağlantı ayağı eğilmiş olabilir kontrol ederseniz iyi olur.

Resim
evet yine haklısınız siyah ile çizdiğim orantı tam 90derece değil bu yüzden yarım basıyor çıkıntı kalan yer kadar öbür tarafa eğip hatayı kapatmalı dimi bakalım yarın kömürü temin edebilirsem pazar montajdan resim cekerim.
ayrıca sizede çok teşekkür ederim verdiğniz bilgiler için.

Kullanıcı avatarı
16jmy57
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen 16jmy57 » 11 Oca 2014, 22:22

Resim
evet bugun komürleri temin ettim 1 kutuda yedek aldım. eskilerini cıkartıp yenilerini monte ettim hatta sonucu hemen görmek için araca yerleştirdim ve sonuç başarılı :DD :DD :DD
cvt ışığım yanmıyor ve araç hareket ediyor sanırsam kömürler yerine alışana kadar dikkatli kullanmam gerekecek.
moderatör arkadaşımız '' etap nissan '' a teşekkürler ederim

Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye

Mesajgönderen etap nissan » 11 Oca 2014, 22:33

Rica ederim iyi günlerde kullan.

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

Kullanıcı avatarı
richezza
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: mühendis

Micra CVT Deneyimleriniz

Mesajgönderen richezza » 17 Şub 2014, 16:13

Merhabalar, bu aracı cok begeniyorum kısmetse 2014 modelini satın almak istyorum; kafamdaki 2 soru işareti 1 CVT, 2 nissanın renaultla işirliği yani nissan eskiden sorunsuzdu renault işin içine girince nasıl olur???
CVT deneymi hakkında internetten pek açıcı bilgi sahibi olamadım.
- Sürüş keyfini merak ediyorum, mesela tam otomatik araçlarla bir farkı varmı? eksi veya artısı? DSG ile karıştırmayalım!!! Bu manyak zevkli ama sorunlu.
devirin hep aynı kalması can sıkyormu? hepmi 2000 devir gaza yüklenince artıyormu?

Kullanıcı avatarı
yusuf_1977
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Export

Re: Micra CVT Deneyimleriniz

Mesajgönderen yusuf_1977 » 08 Nis 2014, 13:20

Daha önce EDC şanzumanlı Fluence kullanıcısı olarak söyleyebilirimki hızlanma konusunda CVT rakipsiz.Kullanımıda çok kolay sarsma vs yok.Ayrıca uzun dönemde en sağlam CVT şanzumandır.Araştırın görün.
Saygılar

Kullanıcı avatarı
elbu
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek: Noter Katibi

K11 CVT ŞANZIMAN YAĞI

Mesajgönderen elbu » 11 Nis 2014, 17:38

Arkadaşlar micranın şanzıman yağını sanayide bir ustamız atf yağ ekledi acaba micranın cvt şanzıman için özel bir yağ kullanılmalı mı?

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 35 misafir

oto anahtarı