Nissan Micra CVT Deneyimleri, Sorunlar, Çözümler, Öneriler

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Otomobil: Micra
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Re: RE: Re: 2012 cvt şanzıman arızası hakkında

Mesajgönderen Ally_07 » 16 Haz 2018, 13:04

sipartacus yazdı:Yanlış yağ bile kullanılsa, bu kadar kısa sürede yağ kaynaklı sorun çıkarması pek mümkün değil, ya araçta bir sorun vardı ya da şanzımandaki tamirat sırasında bir şeyi yanlış yaptılar.
Aslında ben sadece yağdan kaynaklı olduğunu değil de zaten olan bir sorunun yağ sebebiyle tektilendiğini kast etmeye çalışmıştım.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
kodflex
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Öğretmen

Re: 2012 cvt şanzıman arızası hakkında

Mesajgönderen kodflex » 16 Haz 2018, 15:37

Yağ için 280 tl fiyat verdiler serviste. Sonrasında tekrar aradılar. Cvt değilmiş size verdiğimiz fiyat farklı olacak dediler. 400 TL ile cvt şanzıman yağını anlaştık. Değiştirdiler. Araba da fark ettiğini hemen anlıyorsunuz. 4,5 lt. Litresi 100 tl ye geldi. Km 58.000. yağ önemli arkadaşlar. Üzerine gidin lütfen.

2011 Micra Tekna 58000 km Beyaz

Kullanıcı avatarı
FUat67
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Mali müşavir

Re: 2012 cvt şanzıman arızası hakkında

Mesajgönderen FUat67 » 16 Haz 2018, 15:43

Umarım şanzıman bozulmamıştır, zaten baksınlar filtre tıkandı falan derlerse siz dokunmayın diyeceğim ve yetkili servise çektireceğim aracı

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Re: RE: Re: 2012 cvt şanzıman arızası hakkında

Mesajgönderen Ally_07 » 17 Haz 2018, 02:56

Forumdaki Micra CVT konulu başlıkta bununla ilgili bir-çok kez uyarı yer alıyor zaten.

kodflex yazdı:Yağ için 280 tl fiyat verdiler serviste. Sonrasında tekrar aradılar. Cvt değilmiş size verdiğimiz fiyat farklı olacak dediler. 400 TL ile cvt şanzıman yağını anlaştık. Değiştirdiler. Araba da fark ettiğini hemen anlıyorsunuz. 4,5 lt. Litresi 100 tl ye geldi. Km 58.000. yağ önemli arkadaşlar. Üzerine gidin lütfen.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
Metus
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Re: Nissan Micra CVT Deneyimleri, Sorunlar, Çözümler, Öneriler

Mesajgönderen Metus » 11 Tem 2018, 23:43

Merhaba, ben de 2016 model micra sahibiyim. Daha önce otomatik vites araç çok fazla kullanmadığım için bir takım merak ettiğim konular mevcut. Bunlar hakkında değerli görüşlerini paylaşacak arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim.

Öncelikle araç hareket halinde iken vitesi “L” konumuna alabiliyor muyuz? Dik yokuşları çıkarken araç zorlanabiliyor. Kullanma klavuzunu ve forumda yazılanları okuyorum. Bu tür yokuş iniş ve çıkışlarda “L” konumunda aracı kullanmanın daha iyi olduğu yazılmış. Ancak hareket halinde iken aracı bu konuma almak, fren pedalına basmadan vites geçişi sağlamak mümkün mü?

Aynı şekilde vitesin üzerindeki “S” sport modunu hangi durumlarda kullanıyorsunuz? Hangi durumlarda kullanmayı tercih ediyorsunuz?

Şimdiden teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 12 Tem 2018, 14:25

Metus yazdı:Merhaba, ben de 2016 model micra sahibiyim. Daha önce otomatik vites araç çok fazla kullanmadığım için bir takım merak ettiğim konular mevcut. Bunlar hakkında değerli görüşlerini paylaşacak arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim.

Öncelikle araç hareket halinde iken vitesi “L” konumuna alabiliyor muyuz? Dik yokuşları çıkarken araç zorlanabiliyor. Kullanma klavuzunu ve forumda yazılanları okuyorum. Bu tür yokuş iniş ve çıkışlarda “L” konumunda aracı kullanmanın daha iyi olduğu yazılmış. Ancak hareket halinde iken aracı bu konuma almak, fren pedalına basmadan vites geçişi sağlamak mümkün mü?

Aynı şekilde vitesin üzerindeki “S” sport modunu hangi durumlarda kullanıyorsunuz? Hangi durumlarda kullanmayı tercih ediyorsunuz?

S butonu vitesin yüksek devirlerde değişmesini sağlar, genellikle performanslı kullanmanız gerektiğinde (araç sollarken, hızlı kalkış yapmak isterseniz, hızla son sürate ulaşmak isterseniz gibi durumlarda) faydalanabilirsiniz. Ben bazen rampa aşağı inişlerde de motor freni olarak kullanıyorum (çok uzun süreli değil ama).

L modu aracın düşük viteslerde (sadece 1. ve 2. vites gibi) kalmasını sağlıyor. Dik bir yokuşlarda kullanılmasının sebebi bu. Süratiniz düşükse D'den L'ye geçebilirsiniz. Tabi eğer vites kolu D'de iken kolayca L'ye alınmıyorsa zorlamayın, demek ki süratiniz L'ye uygun değildir.

Kullanıcı avatarı
Metus
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen Metus » 12 Tem 2018, 22:06

Ally_07 yazdı:
Metus yazdı:Merhaba, ben de 2016 model micra sahibiyim. Daha önce otomatik vites araç çok fazla kullanmadığım için bir takım merak ettiğim konular mevcut. Bunlar hakkında değerli görüşlerini paylaşacak arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim.

S butonu vitesin yüksek devirlerde değişmesini sağlar, genellikle performanslı kullanmanız gerektiğinde (araç sollarken, hızlı kalkış yapmak isterseniz, hızla son sürate ulaşmak isterseniz gibi durumlarda) faydalanabilirsiniz. Ben bazen rampa aşağı inişlerde de motor freni olarak kullanıyorum (çok uzun süreli değil ama).

L modu aracın düşük viteslerde (sadece 1. ve 2. vites gibi) kalmasını sağlıyor. Dik bir yokuşlarda kullanılmasının sebebi bu. Süratiniz düşükse D'den L'ye geçebilirsiniz. Tabi eğer vites kolu D'de iken kolayca L'ye alınmıyorsa zorlamayın, demek ki süratiniz L'ye uygun değildir.

cevabınız için teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
bellagio_
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Otomatik şanzıman sorunu

Mesajgönderen bellagio_ » 23 Tem 2018, 12:07

Arkadaşlar merhaba 2012 model micra 1,2 otomatik vites arabamız var. Kalkışlarda ilk hızlanırken sarsıyor. Serviste bilgisayara bağlattık 0846 kodlu hatayı verdi. Bu hata Şanzıman Yağ Basınç Sensörü / B Devre Menzili / Performansı Anahtarı hatasıymış. Servis bunun icin şanzıman sıfırlanacak dedi. Başka çaresi yok mudur? Başına gelen var mı daha önce acaba teşekkürler.

Honda Civic
Nissan Micra Platinium

Kullanıcı avatarı
sipartacus
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Re: Otomatik şanzıman sorunu

Mesajgönderen sipartacus » 23 Tem 2018, 14:52

Araç kaç km'de? Daha önce sanziman yağı degisti mi?

[color=#0000FF]K13 Micra 1.2 CVT

Kullanıcı avatarı
bellagio_
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen bellagio_ » 23 Tem 2018, 16:35

51 bin km de. Biz alalı beş ay oldu biz değiştirmedik önceki sahibi de yapmamıştır tahminimce.

Honda Civic
Nissan Micra Platinium

Kullanıcı avatarı
sipartacus
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen sipartacus » 23 Tem 2018, 18:06

Biraz araştırdım, 2011-12 modellerde bu şikayet sıklıkla görülüyor sanırım, servis dışında bir ustaya göstermenizi tavsiye ediyorum.

[color=#0000FF]K13 Micra 1.2 CVT

Kullanıcı avatarı
bellagio_
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen bellagio_ » 23 Tem 2018, 18:35

Teşekkür ederim öyle yapıcaz artık.

Honda Civic
Nissan Micra Platinium