Aküsü biten micranın kapısı nasıl açılır?

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
Rabia Karakaya
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Micra
Meslek:

Aküsü biten micranın kapısı nasıl açılır?

Mesajgönderen Rabia Karakaya » 25 Oca 2016, 23:44

merhaba
bugün aracımın durduk yere aküsü bitti. araç 2005 model micra tekna paket. anahtarsız çalıştırma sistemi olduğu için anahtar girişi kapıda yok. kumanda ile de açılmıyor, yardımcı olur musunuz?

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Re: RE: Aküsü biten micranın kapısı nasıl açılır?

Mesajgönderen Ally_07 » 25 Oca 2016, 23:50

Rabia Karakaya yazdı:merhaba
bugün aracımın durduk yere aküsü bitti. araç 2005 model micra tekna paket. anahtarsız çalıştırma sistemi olduğu için anahtar girişi kapıda yok. kumanda ile de açılmıyor, yardımcı olur musunuz?

Kullanma kılavuzunda bu tip durumlarda ne yapılacağı mutlaka belirtilmiştir. Sizinki K12 kasa ama bizim K13 kasaların kullanma kılavuzunda bu bilginin olduğunu hatırlıyorum. Sizninkinin kılavuzu da forumumuzda olacak yanlış hatırlamıyorsam.

Note 5 ile Tapatalk üzerinden gönderdim, yanlışlarımı mazur görün.

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
Rabia Karakaya
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Re: Aküsü biten micranın kapısı nasıl açılır?

Mesajgönderen Rabia Karakaya » 25 Oca 2016, 23:52

kullanma klavuzu da arabanın içindeyse ya? :))))))

Kullanıcı avatarı
mehmetunkun
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Note
Meslek: öğretmen

Mesajgönderen mehmetunkun » 26 Oca 2016, 00:11

Şoför kapısının açma kolunda gizli bir anahtar girişi olabilir. Benim araçta orda anahtar işareti var.

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Re: RE: Re: Aküsü biten micranın kapısı nasıl açılır?

Mesajgönderen Ally_07 » 26 Oca 2016, 00:28

Rabia Karakaya yazdı:kullanma klavuzu da arabanın içindeyse ya? :))))))

Dedim ya kılavuz dosya olarak forumumuzda olacak diye bkz. https://www.dropbox.com/sh/r831v1yosnxk ... micra?dl=0

Bu arada ben de mehmetunkun gibi gizli bir anahtar girişi olduğunu ve anahtarın içinde de kapıyı manuel açmaya yarayan bir başka anahtar olduğunu sanıyorum. Ama nasıl uygulandığını tam olarak bilemiyorum, kılavuzunda vardır.
mehmetunkun yazdı:Şoför kapısının açma kolunda gizli bir anahtar girişi olabilir. Benim araçta orda anahtar işareti var.

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
1.burak
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Primera
Meslek: İlaç Mümessili

Mesajgönderen 1.burak » 26 Oca 2016, 10:06

Normalde Renault grubunda kumanda üzerinden bi anahtar çıkar, bildiğimiz metal anahtardan, sol kapıyı açmak için çektiğiniz kolun solunda sabit parça bulunur, o parçaya alttan bakarsanız ufak bir delik bulunur, metal anahtarı o yuvaya sokup çekerseniz kapak açılır ve altından metal anahtarı takabileceğiniz yuvaya ulaşırsınız.. Renault grubu ile aynı olacağını düşündüğüm için bunu paylaşıyorum.. Sizde deneyin..

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Re: RE: Re: Aküsü biten micranın kapısı nasıl açılır?

Mesajgönderen Ally_07 » 26 Oca 2016, 11:10

1.burak yazdı:Normalde Renault grubunda kumanda üzerinden bi anahtar çıkar, bildiğimiz metal anahtardan, sol kapıyı açmak için çektiğiniz kolun solunda sabit parça bulunur, o parçaya alttan bakarsanız ufak bir delik bulunur, metal anahtarı o yuvaya sokup çekerseniz kapak açılır ve altından metal anahtarı takabileceğiniz yuvaya ulaşırsınız.. Renault grubu ile aynı olacağını düşündüğüm için bunu paylaşıyorum.. Sizde deneyin..

Hah evet öyle birşeyler var diye biliyorum ben de.

Kullanıcı avatarı
Micracı123
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Emekli

Mesajgönderen Micracı123 » 01 Tem 2023, 19:09

AKÜ BİTEN NISSAN MİKRANIN KAPILARI NASIL AÇILIR .
ŞÖFÖR KAPI KOLUNUN SABİT KISMININ ALTINDAKİ DELİYE ANAHTARI TAKARAK KENDİNİZE DOĞRU ÇEKİN KÜÇÜK PARÇA YERİNDEN ÇIKACAKTIR SONRA ANAHTAR DELİĞİ ORTAYA ÇIKACAKTIR . ( ÇIKAN PARÇA ÜZERİNDE ANAHTAR SİMGESİ VAR)

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 46 misafir

oto anahtarı