Micra K13 Silecek Suyu Haznesi Kapağı

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Otomobil: Micra
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Micra K13 Silecek Suyu Haznesi Kapağı

Mesajgönderen Ally_07 » 17 Şub 2016, 19:26

Geçenlerde bizimkinin bahsettiğim bu kapağının uzantı kısmından kopup düştüğünü fark ettim. Aslında bir şey olmaz falan dediler ama ben içine pislik kaçıp da daha büyük arızalara sebep olabilir diye değiştirmek istedim.

Bizimkinin bu kapağı K12'lerden farklıymış. Normalde parça kodu 289131HA3A ve tipi şöyle:

k13_kapak.jpg

internette yaptığım araştırmada ebayda olduğunu gördüm, yerli sitelere de baktım ama bulamadım (belki vardır ama baya uğraştıracak gibi göründü gözüme) Ebaydeki fiyat aslında çok uygun yaklaşık 5 TL falan ama maalesef 90 TL (evet yanlış okumadınız) kargo isteniyor!!

O nedenle servise sorayım dedim, onlarda bu parça için 5-10 TL falandır dediler ancak ellerinde bizimkinden yokmuş siparişle getirilmesi gerekiyormuş o da biraz uzun sürermiş. Ama yetkili kişi Almera'lardakinin bizimkine uyduğunu söyledi. Gidip aldım, gerçekten uyumlu. Tek fark bizimkinin boğazdan bir uzantı ile bağlanması söz konusu iken bunun kapağın iç kısmından yaklaşık 30 cm'lik bir plastik bir uzantı ile kapağın kendi kendisine düşmesine engel olması için depo içine doğru sarkıtılması.

Tabi şöyle bir durum var ki o uzantı bana verdikleri parçada yoktu "neden" diye sorduğumda bunlar böyle geliyor dediler ve o uzantı yerine uygun bir cırt kelepçe takıp verdiler "hep böyle yapıyoruz" dediler. Gerçekten çok saçma bir açıklama olmasına rağmen iş görecek gibi göründüğünden sesimi çıkarmadım.

Bu arada fiyatı için de 20 TL istendi, o an "orijinal K13 için olana 5-10 TL'dir demiştiniz, bu neden 20 TL" diye sormak aklıma gelmedi, basiretim bağlandı belki de. Benim parçacı dolaşacak vaktim olmadığından Yetkili Servisten alıverdim ama sanayi sitelerindeki Nissan parçası satılan dükkanlarda belki bu verdiklerinin o uzantısı üstünde olanı (veya olmayanı da olur, sonuçta çözümü öğrendik) daha uygun fiyata alınabilir aklınızda olsun.

Aldığımın durumu şu anda şöyle oldu:

Almera_kapak01.jpg

Almera_kapak02.jpg

Almera_kapak03.jpg

Neyse sonuçta pimpirik biri olarak ben sorunu bu şekilde çözmüş oldum, belki ileride ihtiyacı olan birinin işine de yarar diye burada paylaşayım dedim.

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
Micrapunch
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Bankacı

Re: Micra K13 Silecek Suyu Haznesi Kapağı

Mesajgönderen Micrapunch » 15 Oca 2018, 18:46

Yaziniz için çok tesekkurler bende gecenlerde k13 micra satin aldim ve benim araçta da bu kapak yoktu araci periyodik bakima goturdugumde bu kapagi da taktirayim dedim. Ancak 45 tl gibi bir fiyat soyledi ve bana cok pahali geldigi icin taktirmadim internetten baktigimda ise 33 tl civarinda. 33 tl bile cok pahali bence alt tarafi plastik bir kapak ama biraz daha arastiracam daha ucuza bulamazsam internetden sipariş etmeyi dusunuyorum :D

Nissan micra 1.2 cvt punch 2012

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 15 Oca 2018, 19:14

Micrapunch yazdı:Yaziniz için çok tesekkurler bende gecenlerde k13 micra satin aldim ve benim araçta da bu kapak yoktu araci periyodik bakima goturdugumde bu kapagi da taktirayim dedim. Ancak 45 tl gibi bir fiyat soyledi ve bana cok pahali geldigi icin taktirmadim internetten baktigimda ise 33 tl civarinda. 33 tl bile cok pahali bence alt tarafi plastik bir kapak ama biraz daha arastiracam daha ucuza bulamazsam internetden sipariş etmeyi dusunuyorum :D

Rica ederim, forumumuzun amacı bu zaten. Aslında ebay'da uygun fiyata bulunabiliyor ama ülkemizde paypal aracılığıyla ödeme olmayınca oradan alamıyoruz (en azında ben onca farklı yöntem denememe rağmen alamadım bir türlü). Aliexpress'ten alışveriş yapılabiliyor ama orada da bu parçaya rastlayamadım maalesef. Siz alırsanız link paylaşımınız diğer üyeler için faydalı olacaktır.

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
aeniseler
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen aeniseler » 27 Eyl 2018, 17:51

Merhaba;

Aynı durum bende de mevcut, aldığım kişide gereksiz pahalı olduğunu düşünmüş olmalı ki, oda taktırma gereği duymadım demişti. Kendisi bir bez ve lastik ile kapatmış o şekilde duruyordu.

Hani çok problem değil belki ama, ekonomik bir parça bulunursa neden olasın denilebilir.

Varsa tavsiye yada ucuzunu buldum diyen (Çünkü en son 80 TL gibi bir fiyat duydum) paylaşırsa seviniriz.

Teşekkürler, İyi Günler..

Micrapunch yazdı:Yaziniz için çok tesekkurler bende gecenlerde k13 micra satin aldim ve benim araçta da bu kapak yoktu araci periyodik bakima goturdugumde bu kapagi da taktirayim dedim. Ancak 45 tl gibi bir fiyat soyledi ve bana cok pahali geldigi icin taktirmadim internetten baktigimda ise 33 tl civarinda. 33 tl bile cok pahali bence alt tarafi plastik bir kapak ama biraz daha arastiracam daha ucuza bulamazsam internetden sipariş etmeyi dusunuyorum :D

Nissan Micra 1.2 CVT Tekna 2011 (K13)

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 27 Eyl 2018, 18:00

aeniseler yazdı:Merhaba;

Aynı durum bende de mevcut, aldığım kişide gereksiz pahalı olduğunu düşünmüş olmalı ki, oda taktırma gereği duymadım demişti. Kendisi bir bez ve lastik ile kapatmış o şekilde duruyordu.

Hani çok problem değil belki ama, ekonomik bir parça bulunursa neden olasın denilebilir.

Varsa tavsiye yada ucuzunu buldum diyen (Çünkü en son 80 TL gibi bir fiyat duydum) paylaşırsa seviniriz.

Teşekkürler, İyi Günler..

zaten ilk mesajda belirttiğim gibi Almera'nınkine bakın. Muhtemelen en uygun fiyatlı o hala. Tabi şimdilerde 80 TL olmuş mudur onu bilemiyorum.

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Bing [Bot] ve 31 misafir

oto anahtarı