Motor Arıza Işığı (Turuncu)

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
serbes
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Micra
Meslek: işçi

motor arıza ışığı

Mesajgönderen serbes » 25 Ağu 2014, 13:55

MERHABA ARKADAŞLAR .İSMİM MAHMUT YENİ ÜYEYİM.SAMSUNLUYUM.
BENDE MİCRA BENZİNLİ 1.2 VİSSİA VAR.SIKINTIM MOTOR LAMBA IŞIĞINI BİR TÜRLÜ,SÖNDÜREMEDİM.BANK 1 SENSÖR2 ARIZASI VERİYOR AMA 2 KEZ İSTANBULDAN 2004 NİSSAN MİCRADAN CIKMA SENSÖR TAKDIRDIM AMA YİNE SÖNMEDİ NE YAZIKKİ YENİ SENSÖRDE 600-700 TL DİYOR SERVİS.BİRDE ARAC SOGUKKEN 1.VİTESDE 2 SANİYE YUMMA YAPIYOR TEKRAR TURBO VARMIŞ GİBİ ACILIYOR.BİRDE ARAC ŞEHİR İÇİ 40KURUŞ YAKIYOR.UZUN YOLDA İSE 30 KURUŞ YAKIYOR BU NORMALMİDİR.
OKSİJEN SENSÖRÜ İLE İLGİLİ BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLARIMIN BİLGİSİNİ SABIRSIZLIKLA BEKLİYOR OLACAĞIM.ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

Kullanıcı avatarı
serbes
NissanClubTr
NissanClubTr

Re: lütfen bi fikir istiyorum

Mesajgönderen serbes » 25 Ağu 2014, 14:37

BENDE DE AYNI SORUN VARDI OKSİJEN SENSÖRÜ HATA VERİYORDU.BANK 1 SENSÖR2.HATA KODU:P0037 BENİM SORUNUM HALEN DAHA DEVAM EDIYOR VE ARIZA IŞIGINI SÖNDÜREMEDİM. SENSÖR BULAMADIM.BAKTIRDIYSANIZ SORUN NEYDEN KAYNAKLIYMIŞ PAYLAŞIRMISINIZ.

Kullanıcı avatarı
hilal cephaneci
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: ev hanımı

Mesajgönderen hilal cephaneci » 25 Ağu 2014, 16:38

Merhabalar aracimin sorunu egzantrik zinciri sarkmasiymis parca degisti ve hmn
Artık tek marşta calisiyor ariza ışığı makina ile söndürüldü cok şükür inşallah sizinde arizaniz
Giderilir.....

Kullanıcı avatarı
serbes
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen serbes » 26 Ağu 2014, 09:15

Şanslısınız çünkü doğru usta ve doğru tespit bu sorunlu arac sahipleri için çok önemli.Teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
cornelyus55
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: esnaf

Re: motor arıza ışığı

Mesajgönderen cornelyus55 » 14 Ara 2014, 16:44

kardeşimm bende samsunluyum taminimce yanlış işlem yapmışsın bendede motor arıza işareti yanıyodu bir türlü söndürememiştim banada sensör hatası demişlerdi amma o değil bence trigier zincirin uzuma yapmıştır onu değişmen gerekiyo o yüzden arıza işareti weriyo.onuda hiç bir ustaya gitmenre gerek yok servisten başkası yalan çünkü motor arabadan inecek asaldan baskası yapamaz yani onunda masrafı 1000 tl.............

Kullanıcı avatarı
HarikalarPrensi
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Makine Teknisyeni

Motor Arıza Işığı (Turuncu)

Mesajgönderen HarikalarPrensi » 10 Mar 2016, 12:27

Arkadaşlar merhaba ;

2004 micra tekna 1.2 aracımda Gösterge panelinde devamlı olarak turuncu renkte motor arıza ışığı yanmakta? Bunun nedeni ne ne yapmalıyım yadımcı olurmusunuz?
Teşekkürler

12798864_1293389704010348_1937292812399102365_n.jpg

Kullanıcı avatarı
MicraR
Gold Üye
Gold Üye
Meslek: Akademisyen

Re: Motor Arıza Işığı (Turuncu)

Mesajgönderen MicraR » 10 Mar 2016, 14:51

Araç LPG ' li ise o yüzden zamanla motor arıza lambası yanabiliyor, Suzuki ve Mitsubishi araçlarımızla da yaşamıştık, zamanla yada arada bir sönüyor, LPG ile ilgili bazı parça değişimleri gerekebiliyor yada o lambayı kabul edip binmeye devam ediyorsunuz sorun LPG kaynaklı sadece hata ışığı ise, yok başka bir şey ise kontrol ettirmek lazım aracı, makineye bağlayıp neden o lambayı yaktığını görebilirler

2014 Nissan Micra 1.2 Street CVT Okyanus Mavisi

Kullanıcı avatarı
ygokcan
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Bilgi İşlem

Mesajgönderen ygokcan » 15 Nis 2016, 08:22

Aynı sorun bende de vardı. Bilgisayara bağlayıp baktırmak gerekiyor. Benim problemim krank açı sensöründe çıktı. Bilgisayardan hatayı resetledim bir daha yanmadı. Problemin nasıl ortaya çıktığını da öğrendim araç düşük devirde iken ani yüklenmelerde açı sensörü arıza ışığı yaktırıyor.

Hiç bir şeyi bilmene gerek yok, haddini bil yeter.

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Mesajgönderen Ally_07 » 15 Nis 2016, 14:27

ygokcan yazdı:Aynı sorun bende de vardı. Bilgisayara bağlayıp baktırmak gerekiyor. Benim problemim krank açı sensöründe çıktı. Bilgisayardan hatayı resetledim bir daha yanmadı. Problemin nasıl ortaya çıktığını da öğrendim araç düşük devirde iken ani yüklenmelerde açı sensörü arıza ışığı yaktırıyor.

Bilgilendirme için teşekkürler. Genelde oksijen sensörü arızasından yanıyor diye biliyordum ama sizin belirttiğiniz durum da olabiliyormuş anlaşılan.. Demek ki önce bir bilgisayar bağlantısı ile sorgulamak en doğrusu.

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Otomobil: Primera
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 16 Nis 2016, 00:22

Ally_07 yazdı:
ygokcan yazdı:Aynı sorun bende de vardı. Bilgisayara bağlayıp baktırmak gerekiyor. Benim problemim krank açı sensöründe çıktı. Bilgisayardan hatayı resetledim bir daha yanmadı. Problemin nasıl ortaya çıktığını da öğrendim araç düşük devirde iken ani yüklenmelerde açı sensörü arıza ışığı yaktırıyor.

Bilgilendirme için teşekkürler. Genelde oksijen sensörü arızasından yanıyor diye biliyordum ama sizin belirttiğiniz durum da olabiliyormuş anlaşılan.. Demek ki önce bir bilgisayar bağlantısı ile sorgulamak en doğrusu.

Sizin CKP sensörü ömrünü doldurmaya başlamış yakında gider onun için yapıyor. Clio gibi bir araba olsa idi hiç haber vermeden anında arıza yapıp yolda kaldığınızı görürsünüz. LPG li araçlarda genelde kronik sorun Oksijen sensörüne bağlı olarak hata verir.

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Re: RE: Re: Motor Arıza Işığı (Turuncu)

Mesajgönderen Ally_07 » 16 Nis 2016, 22:24

spoilerci yazdı:[quote="Ally_07"][quote="ygokcan"]Aynı sorun bende de vardı. Bilgisayara bağlayıp baktırmak gerekiyor. Benim problemim krank açı sensöründe çıktı. Bilgisayardan hatayı resetledim bir daha yanmadı. Problemin nasıl ortaya çıktığını da öğrendim araç düşük devirde iken ani yüklenmelerde açı sensörü arıza ışığı yaktırıyor.

Bilgilendirme için teşekkürler. Genelde oksijen sensörü arızasından yanıyor diye biliyordum ama sizin belirttiğiniz durum da olabiliyormuş anlaşılan.. Demek ki önce bir bilgisayar bağlantısı ile sorgulamak en doğrusu.[/quote]

Note 5 ile Tapatalk üzerinden gönderdim, yanlışlarımı mazur görün.

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
HarikalarPrensi
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Makine Teknisyeni

Mesajgönderen HarikalarPrensi » 20 Nis 2016, 14:23

SORUN ÇÖZÜLDÜ

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Araç benzinli ...serviste bilgisayar bağlantısı sonucu ; @ygokcan arkadaşımızın dediği gibi araç düşük devirde iken ani yüklenmelerde açı sensörü arıza ışığı yaktırıyormuş ,sorun çözüldü .

iyi formlar.

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 38 misafir

oto anahtarı