Micra k12 yakıt göstergesi problemi.

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
Twi
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Micra
Meslek: Satış Pers.

Micra k12 yakıt göstergesi problemi.

Mesajgönderen Twi » 20 Eyl 2016, 12:58

Merhaba arkadaşlar.
2007 Micra passion manuel kullanıyorum. LPG yok. 135000 km.
Gecen hafta aracı park ederken yakıt gösteren birden olmasi gerekenden 1 çeyrek fazla göstermeye başladı. Park yerimizin girisinde yaklasik 40-45 derecelik minik bir rampa var. Buradan kavis yaparak park ediyoruz yani once bir teker sonra diger teker cikiyor.
Bu durumdan sonra belki duzelir diye depoyu fulledim. Depo olmasi gerekenden gec dusmeye basladi. eksiliyor bunu gostergede gorebiliyorum ama ne kadar dogru bilmiyorum. Son tam dolumdan sonra 286 km yol yaptım şimdi yarım deponun az üstünde. Ağırlıklı şehir içi. Eskiden bu km de yarının altına düşerdi. Hiç benzini tam bitirmedim şimdiye kadar. Bu yüzden bozuktu da düzeldi mi yoksa bozuldu mu bilemiyorum.
Yardım ve tecrübenizi rica ediyorum.

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Otomobil: Micra
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Re: RE: Micra k12 yakıt göstergesi problemi.

Mesajgönderen Ally_07 » 22 Eyl 2016, 23:06

Twi yazdı:Merhaba arkadaşlar.
2007 Micra passion manuel kullanıyorum. LPG yok. 135000 km.
Gecen hafta aracı park ederken yakıt gösteren birden olmasi gerekenden 1 çeyrek fazla göstermeye başladı. Park yerimizin girisinde yaklasik 40-45 derecelik minik bir rampa var. Buradan kavis yaparak park ediyoruz yani once bir teker sonra diger teker cikiyor.
Bu durumdan sonra belki duzelir diye depoyu fulledim. Depo olmasi gerekenden gec dusmeye basladi. eksiliyor bunu gostergede gorebiliyorum ama ne kadar dogru bilmiyorum. Son tam dolumdan sonra 286 km yol yaptım şimdi yarım deponun az üstünde. Ağırlıklı şehir içi. Eskiden bu km de yarının altına düşerdi. Hiç benzini tam bitirmedim şimdiye kadar. Bu yüzden bozuktu da düzeldi mi yoksa bozuldu mu bilemiyorum.
Yardım ve tecrübenizi rica ediyorum.

Buradan bir tahmin yapmak zor
Bence depoyu bir kaç kez full doldurup bitirin ve menzilleri karşılaştırın. Olağan dışı bir durum varsa bir oto elektrikçiye gösterin.

"Note 5 ile Tapatalk üzerinden gönderdim, yanlışlarımı mazur görün.."

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 43 misafir

oto anahtarı