Micra K13 kısa ve uzun far ampülleri

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
goretek
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Micra
Meslek: Veteriner

Micra K13 kısa ve uzun far ampülleri

Mesajgönderen goretek » 27 Eki 2016, 15:23

Merhaba arkadaşlar 2012 micra k13 kullanıcısıyım farların ampüllerini değiştireyim veya xenon takayım diye düşünüyorum.
Arıza lambası yakmayacak önerebileceğiniz ampül varmı? uyumlu ampülü almak için neye dikkat etmeliyim?
Ayrıca hangi xenon kiti önerirsiniz?
Bu konuda yardımınıza ihtiyacım var teşekkürler

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Otomobil: Micra
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Re: Micra K13 kısa ve uzun far ampülleri

Mesajgönderen Ally_07 » 31 Eki 2016, 21:47

goretek yazdı:Merhaba arkadaşlar 2012 micra k13 kullanıcısıyım farların ampüllerini değiştireyim veya xenon takayım diye düşünüyorum.
Arıza lambası yakmayacak önerebileceğiniz ampül varmı? uyumlu ampülü almak için neye dikkat etmeliyim?
Ayrıca hangi xenon kiti önerirsiniz?
Bu konuda yardımınıza ihtiyacım var teşekkürler

Bizim normal ampuller H4. Nissan'da bilmiyorum ama diğer bazı marka araçlarda bu düşük maliyetli kit işi biraz sıkıntılı ve riskli imiş. Kaliteli ve sorunsuz olanları da maliyetli oluyor diye biliyorum.

Sadece ampul için derseniz, Osram Nightbreaker'ı çok övüyorlar. Kendim kullanamadım ama kullanan arkadaşlarım var hem uzun ömürlü hem de iyi aydınlatıyor diyorlar. Yalnız beyaz olanları değil de klasik aydınlatma renginde olanlar bence daha sağlıklı olur. Mercek olmayınca (angel eye dedikleri gibi) beyaz ışık dağılıyor, "görünüşü" iyi olabilir ama "görüşü" pek öyle değil üstelik karşıdan gelen veya önde giden diğer sürücüler tarafından da baya sert tepkilerle neden olabiliyorlar (mesela ben, çakma beyaz ampul takmış araç sahiplerine gıcık oluyorum, gözleri çok rahatsız ediyor).

Bir de forumda mercekli far dönüşümü yapan bir üyemiz vardı ama nedense şimdi mesajlarını göremiyorum hepsi silinmiş (bkz. şu başlık http://www.nissanclubtr.com/forum/viewtopic.php?f=67&t=2197 ) yalnız aynı kişi ford forumunda da paylaşım yapıyormuş belki oradan irtibata geçip görüşebilirsiniz. İnternette "Aydınlatma Çalışmalarım" diye bir aratın bakalım.

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Google [Bot] ve 38 misafir

oto anahtarı