MİCRA K12 ÖN GÖĞÜSTE ÇATLAMALAR

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
teknisyen48
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Micra
Meslek: Elektrik Teknisyeni

MİCRA K12 ÖN GÖĞÜSTE ÇATLAMALAR

Mesajgönderen teknisyen48 » 08 Kas 2016, 14:26

merhaba arkadaşlar,
2006 model Poseidon paketli micramın fan düğmesinin etrafından bulunan derece renkleri ile fan komütatörünün etrafındaki çemberler iyice sıcaktan çatladı.Birde yıkamacıya verdiğimde adamlar bezle üstünden geçe geçe çok kötü bir görüntü oldu.İçindeki ampullar gözüküyor resmen.Kime gittiysem komple gövde alman gerek dedi.(düğmelerin olduğu bölümden,klima penelinden bahsetmekte).Alt üstü 2 tane çember yahu.Reklamcıya bari sen bi çıkartma gibi bişeyler yap dedik oda ,abi iyi olmaz dedi.Bi el atın acil yardım!!

Micra K12 passion :XD :DD

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Re: RE: MİCRA K12 ÖN GÖĞÜSTE ÇATLAMALAR

Mesajgönderen Ally_07 » 13 Kas 2016, 19:44

teknisyen48 yazdı:merhaba arkadaşlar,
2006 model Poseidon paketli micramın fan düğmesinin etrafından bulunan derece renkleri ile fan komütatörünün etrafındaki çemberler iyice sıcaktan çatladı.Birde yıkamacıya verdiğimde adamlar bezle üstünden geçe geçe çok kötü bir görüntü oldu.İçindeki ampullar gözüküyor resmen.Kime gittiysem komple gövde alman gerek dedi.(düğmelerin olduğu bölümden,klima penelinden bahsetmekte).Alt üstü 2 tane çember yahu.Reklamcıya bari sen bi çıkartma gibi bişeyler yap dedik oda ,abi iyi olmaz dedi.Bi el atın acil yardım!!

Yani bence de bulmak çok kolay değil. Sanırım siz o yuvarlak çerçeve kısımlarını arıyorsunuz. Çıkma parça geliyor aklıma ilk olarak. Veya e-bay'de olabilir. Ama çerçeve şeklinde değil de sanki tüm kontrol ünitesi şeklinde satılıyordur gibime geliyor.

"Note 5 ile Tapatalk üzerinden gönderdim, yanlışlarımı mazur görün.."

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Re: MİCRA K12 ÖN GÖĞÜSTE ÇATLAMALAR

Mesajgönderen Ally_07 » 13 Kas 2016, 19:49

@teknisyen48 e-bay'de "nissan micra k12 heater control panel" olarak arayın. Makul birşeyler çıkıyor.

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
teknisyen48
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen teknisyen48 » 23 Kas 2016, 13:27

Bişeyler buldum gibi teşekkür ederim. :XD

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Re: RE: Re: MİCRA K12 ÖN GÖĞÜSTE ÇATLAMALAR

Mesajgönderen Ally_07 » 23 Kas 2016, 13:37

teknisyen48 yazdı:Bişeyler buldum gibi teşekkür ederim. :XD

Rica ederim, umarım sorun çözülür. Gelişmeleri buradan da paylaşabilirseniz memnun oluruz, ileride ihtiyacı olan kullanıcılara faydası dokunur.

Kullanıcı avatarı
teknisyen48
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen teknisyen48 » 05 Şub 2018, 23:01

:KK Aradan uzun süre geçmesine rağmen hala o bahsettiğim parçayı bulamadım

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 07 Şub 2018, 09:56

teknisyen48 yazdı::KK Aradan uzun süre geçmesine rağmen hala o bahsettiğim parçayı bulamadım
Şöyle bir yer var http://www.softkaplama.com belki derdinize derman olabilir. Bir arkadaşım bizin buradaki şubelerinde bir kaç işlem yaptırdı. Gerçekten çok başarlı sonuçlar çıkıyor, hatta şaşırdım bu kadar orijinal durmasına. Bi bakın isterseniz.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kullanıcı avatarı
MHB
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen MHB » 07 Şub 2018, 13:33

Daha önceki aracim 91 mazda 626 için hem klima paneli hemde gösterge paneli yeniden yapmıştım sizin panel nasıl tam bilmiyorum ama İstanbuldaysaniz yardımcı olabilirim belki

ASUS_Z012D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@ufaktefektamiratlar

Kullanıcı avatarı
teknisyen48
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen teknisyen48 » 09 Eyl 2018, 11:04

MHB yazdı:Daha önceki aracim 91 mazda 626 için hem klima paneli hemde gösterge paneli yeniden yapmıştım sizin panel nasıl tam bilmiyorum ama İstanbuldaysaniz yardımcı olabilirim belki

ASUS_Z012D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Malesef Muğladayım ,İstanbula gidersem o kısmıda söküp yanımda götürcem artık çare kalmadı.

Kullanıcı avatarı
teknisyen48
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen teknisyen48 » 09 Eyl 2018, 11:08

Ally_07 yazdı:
teknisyen48 yazdı::KK Aradan uzun süre geçmesine rağmen hala o bahsettiğim parçayı bulamadım
Şöyle bir yer var http://www.softkaplama.com belki derdinize derman olabilir. Bir arkadaşım bizin buradaki şubelerinde bir kaç işlem yaptırdı. Gerçekten çok başarlı sonuçlar çıkıyor, hatta şaşırdım bu kadar orijinal durmasına. Bi bakın isterseniz.

Site açılmıyor malesef.

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Re: RE: Re: RE: Re: MİCRA K12 ÖN GÖĞÜSTE ÇATLAMALAR

Mesajgönderen Ally_07 » 09 Eyl 2018, 11:38

teknisyen48 yazdı:[quote="Ally_07"][quote="teknisyen48"]:KK Aradan uzun süre geçmesine rağmen hala o bahsettiğim parçayı bulamadım

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[/quote]

Site açılmıyor malesef.[/quote]Evet açılmıyor nedense ama sayfanın üst tarafında Facebook bağlantıları var: https://m.facebook.com/softkaplama

Oradan iletişime geçilebilir. Ben takip ediyorum, aktif şekilde kullaniyorlar sosyal medyayı.

Kullanıcı avatarı
brabus
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek: Bilg. Müh.

Mesajgönderen brabus » 26 Şub 2020, 16:03

Merhaba,

Arkadaşımın Micra K12'sinde de aynı sorun var. Ben şimdi ilgileniyorum. Bostancı Sanayide komple değişecek dediler. Bir parçacı o genel sorun onu tamir eden vardı dedi ama telefon bulamadı.

Forumda bulabilen var mıdır?

Bizimki 2005 K12

Resim

Slow Down
Peugeot 3008 e-HDi EAT6 Allure Elegance, Renault Megane HB 1.2 TCE EDC Icon

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 48 misafir

oto anahtarı