Nissan Micra Benzin LPG Karşılaştırması

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Otomobil: Micra
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Re: RE: Re: Nissan Micra Benzin LPG Karşılaştırması

Mesajgönderen Ally_07 » 16 Oca 2017, 18:52

hakor yazdı:Merhaba,
Otomatik 2016 Model Micra kullanıcısıyım. Otomatik Micra'ya LPG taktıran var mı?

Tüm K13'lerin motoru aynı zaten, yani 2010 sonradısı olanlardan LPG kullananlara da sokabilirsiniz. Aslında K12'lerin motoru da çok farklı değil. Her halükarda benim gözlemlediğim, kadarıyla LPG Micra'ya uygun değil gibi; memnun olanlar olmayanlardan çok daha az gibi. Benim şahsi görüşüm küçük hacimli motorlarda LPG randımanlı olmuyor galiba. Daha doğrusu ekonomik ve orta düzey teknolojiye sahip olan sistemler pek sağlıklı değil, en kaliteli ve son teknoloji olanlar da oldukça maliyetli ki her iki durumda da attığınız taş ürküttüğünüz kurbağayı değmiyor gibi. Ve gerçekten montajını yapan usta çok ama çok önemli, o kişi ehil değilse veya buna emin olunamıyorsa hiç girişmemek daha iyi.

Eğer henüz yapmadıysanız bu konuyu baştan sona bir okuyun vurguladığım şeylerle karşılaşacaksınız.

Deneyimlerinizi paylaşmanızı da bekleriz.

"Note 5 ile Tapatalk üzerinden gönderdim, yanlışlarımı mazur görün.."

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
byklfatih
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: öğretmen

Re: Lpg'li micra kullanicisi varmi?

Mesajgönderen byklfatih » 29 Oca 2017, 11:39

mfa25 yazdı:bende yazayım bakan arkadaşlara faydalı olur belki.2005 model 1.2 tekna micra ma lpg taktırdım.Atiker takıldı.Takan usta gerçekten işinin ehli.Şuan 67 binde.En ufak bir sorun yok maşallah.57 lirayla 360 km yol gidiyor.Lpg fiyatı:2,02.Tüpü takan usta çok ama çok önemli.Dikkat edin.

kardesim takan ustanin adresini verebilirsen sevinirim suan hala kullaniyormusun kullaniyorsan guncel yorumunuda merak ediyorum , teşekkür ederim

Kullanıcı avatarı
Hbk
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Tasarımcı

Re: Lpg'li micra kullanicisi varmi?

Mesajgönderen Hbk » 19 Şub 2017, 18:07

mfa25 yazdı:bende yazayım bakan arkadaşlara faydalı olur belki.2005 model 1.2 tekna micra ma lpg taktırdım.Atiker takıldı.Takan usta gerçekten işinin ehli.Şuan 67 binde.En ufak bir sorun yok maşallah.57 lirayla 360 km yol gidiyor.Lpg fiyatı:2,02.Tüpü takan usta çok ama çok önemli.Dikkat edin.
i

Tarkan usta hakkında detaylı bilgi verirmisiniz.

Kullanıcı avatarı
Hbk
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Tasarımcı

Re: Nissan Micra Benzin LPG Karşılaştırması

Mesajgönderen Hbk » 19 Şub 2017, 18:11

engin812013 yazdı:Arkadaşlar Merhaba,

2007 nissan micra aracıma BRC lpg kiti taktırdım. Subab problemi için VSR özelliğini aktif ettirip 3500 d/dak %20 benzin %80 ayar yaptırdım. Çok memnunum. 25 lt opet aygaz ile 343 km şehir içi yaptım. 25 lt opet aygaz ile şehir dışı 420 km yapıyorum. Daha önce benzin ile 200 tl ye depom doluyor ve 570 km yapıyordum. Micraya lpg uyumu çok güzel.. benzinden farkı hiç yok. LPG taktırmayı düşünen arkadaşları bilgilendirmek için yazdım.

VSR özelliği aracın bir özelliği mi yoksa BRC nin mi bir özelliği

Kullanıcı avatarı
mehmetyıldırım
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: asker

Mesajgönderen mehmetyıldırım » 04 Nis 2017, 23:29

Merhaba ismim mehmet yıldırım 2005 model micra alacağım ve lpg taktıracağım istanbulda yaşıyorum usta ve marka tavsiye edebilirmisiniz.

Kullanıcı avatarı
trgtuncer
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: serbest

Mesajgönderen trgtuncer » 10 Nis 2017, 16:39

mehmetyıldırım yazdı:Merhaba ismim mehmet yıldırım 2005 model micra alacağım ve lpg taktıracağım istanbulda yaşıyorum usta ve marka tavsiye edebilirmisiniz.

Merhabalar
Bende Otomatik 2004 nissan micra tekna var
Ben bostancida a plus otogaza taktirdim prins marka lpg taktilar.isterseniz atikerde takabilirsiniz uyum sagliyor
Pazar gunude acik olmasi avantaj
Ahmet usta isini cok iyi yapan bir usta kesinlikle tavsiye ederim .pisman olmassiniz.

HTC Desire 620G dual sim cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

En son trgtuncer tarafından 10 Nis 2017, 16:39 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
trgtuncer
Silver Üye
Silver Üye

Re: RE: Re: Lpg'li micra kullanicisi varmi?

Mesajgönderen trgtuncer » 10 Nis 2017, 16:45

byklfatih yazdı:[quote="mfa25"]bende yazayım bakan arkadaşlara faydalı olur belki.2005 model 1.2 tekna micra ma lpg taktırdım.Atiker takıldı.Takan usta gerçekten işinin ehli.Şuan 67 binde.En ufak bir sorun yok maşallah.57 lirayla 360 km yol gidiyor.Lpg fiyatı:2,02.Tüpü takan usta çok ama çok önemli.Dikkat edin.

kardesim takan ustanin adresini verebilirsen sevinirim suan hala kullaniyormusun kullaniyorsan guncel yorumunuda merak ediyorum , teşekkür ederim[/quote]
Merhabalar araciniz manuelmi otomatik micra mi acaba

Kullanıcı avatarı
mehmetyıldırım
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: asker

Mesajgönderen mehmetyıldırım » 13 Nis 2017, 10:22

2 gün önce 2008 model micra aldım lpg için ustaya gittim bana takmayalım bu motor uyumsuz eğer takarsak 20 bin km sonra motor elinde kalır dedi bende vazgeçtim

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Mesajgönderen Ally_07 » 13 Nis 2017, 11:24

mehmetyıldırım yazdı:2 gün önce 2008 model micra aldım lpg için ustaya gittim bana takmayalım bu motor uyumsuz eğer takarsak 20 bin km sonra motor elinde kalır dedi bende vazgeçtim

Evet genel kanı bu yönde, ustanız doğru söylemiş..

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
trgtuncer
Silver Üye
Silver Üye

Re: 2005 otomatik tekna lpg

Mesajgönderen trgtuncer » 14 Nis 2017, 17:22

Merhabalar bende 1.5.sene once esimin 2004 micra teknasina pirins marka otogaz taktirdim ve yakit 25 kurusa dustu eyer devirli kullanilirsa 20 kurusa kada r dusuyor.ve ben cok memnunum .bircok gaz markasi uyum saglamiyor .sonuc olarak yakittan su an icin memnunum hem performans hem butce acisindan.

Kullanıcı avatarı
Selinceyda2013
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Ogretmen

Mesajgönderen Selinceyda2013 » 14 Nis 2017, 20:50

Bugun bizde biraz arastirdik ve bir usta atikeri onerdi tabi pirinse gore biraz daha ucuz fiyatli ama cok kararsiz kaldik tabiki araba dehset benzin yakiyor inanin binmeye korkuyoruz artik benzinin litre fiyati zaten ortada birde ustanin iyi isciligine bagliymis sanirim ama bircok blogdada 20000 km den sonra motor arizasi cikiyor lpg de diyorlar siz hic sorun yasadinizmi 1.5 sene icinde ?

Kullanıcı avatarı
trgtuncer
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen trgtuncer » 14 Nis 2017, 22:36

Ben hic bir sorun yasamadim yaklasik 30000 km yol yaptik hic bir sorun yasamadim .ama kendi arkadasimin atiker bayii oldugu halde ben prins taktirdim.ve usta istanbulda en iyi ustalardan biridir.sonucta japon arabasi kolay kolay ne sanziman nede motoruna birsey olmuyor .ben kesinlikle yakit konusunda tavsiye ederim.

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir

oto anahtarı