Ön cam değişimi hakkında

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
kodflex
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Micra
Meslek: Öğretmen

Ön cam değişimi hakkında

Mesajgönderen kodflex » 31 May 2018, 19:33

Merhabalar;

Komşum üst kattan micramın ön camına anahtar düşürdü. Cam dikin çatladı. Kendisi camı karşılayacağını söyledi. Cam şu anda kur artışını tahmin edemiyorum. Orijinal cam 1730 tl. Kendisi pek yanaşmıyor. Kaskom olmasına karşın orijinal cam takılmasını istiyorum. Kaskodan yan sanayi cam taktırma mı önerir misiniz. ? Orijinal camı tutar mı. ? Yan sanayi cam taktırsam bir fark almam gerekir mi. ? Araç muayenesi haziranın 25'inde. Cevaplarsanız sevinirim.

Saygılar

2011 Micra Tekna 58000 km Beyaz

Kullanıcı avatarı
sipartacus
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Re: Ön cam değişimi hakkında

Mesajgönderen sipartacus » 31 May 2018, 20:31

Yerli üreticilerde gayet kaliteli cam üretiyorlar, kaskodan değiştirirseniz hasar sorgulamasında cam değişimi olarak çıkıyor bilginize.

[color=#0000FF]K13 Micra 1.2 CVT

Kullanıcı avatarı
kodflex
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen kodflex » 01 Haz 2018, 17:23

sipartacus yazdı:Yerli üreticilerde gayet kaliteli cam üretiyorlar, kaskodan değiştirirseniz hasar sorgulamasında cam değişimi olarak çıkıyor bilginize.

Teşekkürler hocam. Konu içinde geçen diğer sorular için düşünceleriniz nedir. ? Saygılar.

Kullanıcı avatarı
sipartacus
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen sipartacus » 01 Haz 2018, 17:43

kodflex yazdı:
sipartacus yazdı:Yerli üreticilerde gayet kaliteli cam üretiyorlar, kaskodan değiştirirseniz hasar sorgulamasında cam değişimi olarak çıkıyor bilginize.

Teşekkürler hocam. Konu içinde geçen diğer sorular için düşünceleriniz nedir. ? Saygılar.

Takılacak markayı araştırmak lazım, yan sanayi cam da taktırdım orjinal cam da bir fark görememiştim ama şimdiki aracımda ön camın akustik özelliği varmış, kırılırsa bu aracıma orjinal cam taktırırım. Eğer ki takılacak cam yerli ve bilindik bir üretici ise, kaskonuz fark istiyorsa ben olsam yan sanayi camda taktırırdım.

Kullanıcı avatarı
kodflex
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen kodflex » 01 Haz 2018, 19:49

sipartacus yazdı:
kodflex yazdı:

Takılacak markayı araştırmak lazım, yan sanayi cam da taktırdım orjinal cam da bir fark görememiştim ama şimdiki aracımda ön camın akustik özelliği varmış, kırılırsa bu aracıma orjinal cam taktırırım. Eğer ki takılacak cam yerli ve bilindik bir üretici ise, kaskonuz fark istiyorsa ben olsam yan sanayi camda taktırırdım.

Sesi içeriye alır, görüş bozukluğu yaratır diyorlar hocam. Komşum pek oralı değil. Orijinal cam takılır mı bilemiyorum. Orijinal camın yerini tutmayacağını düşündüğümden komşuma iki seçenek sunmak istiyorum. 2. seçenek de ücret ne kadar olmalı. Düşünceniz nedir bu konuda. ? Teşekkürler.

1. Orijinal cam taktırabilirsin.
2. Yan sanayi cam taktırırım ama belli bir ücret farkı alırım.

Kullanıcı avatarı
sipartacus
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen sipartacus » 01 Haz 2018, 21:52

kodflex yazdı:
sipartacus yazdı:
kodflex yazdı:

Sesi içeriye alır, görüş bozukluğu yaratır diyorlar hocam. Komşum pek oralı değil. Orijinal cam takılır mı bilemiyorum. Orijinal camın yerini tutmayacağını düşündüğümden komşuma iki seçenek sunmak istiyorum. 2. seçenek de ücret ne kadar olmalı. Düşünceniz nedir bu konuda. ? Teşekkürler.

Artık o aranızdaki anlaşmaya bağlı, birşey diyemeyeceğim

Kullanıcı avatarı
blueice32
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Qashqai
Meslek: tekniker

Mesajgönderen blueice32 » 05 Haz 2018, 11:34

kodflex yazdı:
sipartacus yazdı:
kodflex yazdı:

ses alır vs görüş engeller.. bunlar orjinalcilerin uydurmalardır. ben meslegğim gereği camla iç içeyim . ön cam da değişebiliecek tek şey lamine olduğu için içerisinde kullanılan PVB nin kalitesidir. oda 20 sene de ancak bozulur diğeri 25 sene gider (örnekler oran içindir) yani çook uzun süre gider o arabayı değiştirirsin yani merak etme :)

ayrıca şişecam (yan san. yapacanlar düz cam halinde çoğunlukla şişecam alır) dünyanın en iyi cam üreticisidir. görüş diyorsun ya hani. dediğim gibi tek kalite bence PVB den fark eder o da çok uzun sürelerde. ben önceki aracıma yaptırmıştım kasko dan ücretsiz.

nacizane tavsiyem komşunuzu da çok üzmeyin bilerek yapmadı ise. kaskodan ücretsiz yan sanayi yaptırın. 300-500 TL de risk ücreti alırsınız (yani olur ya kaskonuzun yenilenme tarihi gelmeden bir daha kırılır diye) bu şekilde hallederiniz. zaten her kasko yenileme yaptığınızda 1 kere ücretsiz hakkınız var.

"Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına hurafeler ile değil ancak ve sadece onlarla kavuşacaksınız."
M.Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
batuhnozdmr
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Juke
Meslek:

Mesajgönderen batuhnozdmr » 05 Haz 2018, 21:20

Benim aracında ön camı çatladı kaskom var , kaskodan değiştirdiğimizde tramerde gözüküyormu acaba

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Mesajgönderen Ally_07 » 06 Haz 2018, 00:53

Bir arkadaşımın Citroen C4 Grand Picasso aracında çatlayan ön cam yan sanayi tabir edilen camla değişmiş. Araçta yağmur sensörü var ama stabil çalışmıyor artık. Birlikte bir kaç camcıya sorduğumuzda camın yan sanayi olmasından ötürü yağmur damlalarının şiddetini yeterince hassas algılayamadığından olduğunu söylediler. Eğer yağmur sensörünüz varsa orijinal olsun, en azından sonradan pişman olmazsınız. Ama sensör yoksa illa orijinal olmasına gerek yok bence de.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
kaan2993
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Qashqai
Meslek: İnşaat Mühendisi

Mesajgönderen kaan2993 » 06 Haz 2018, 12:53

istanbula dolu yağdığında ön camım kırıldı servise sordum 2800 tl fiyat verdiler. Yan sanayi taktırdım yağmur sensörü veya her hangi bir aksamda problem olmadı hala kullanıyorum.

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Mesajgönderen Ally_07 » 06 Haz 2018, 18:24

Belki de marka marka fark ediyordur. Yine de montajdan önce bunu sorup sağlama almakta fayda var bence.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
kodflex
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen kodflex » 16 Haz 2018, 15:33

Konunun sonucunu buradan paylaşıyorum. Kasko firması ile irtibata geçtim. Yetkili 4 servis ile istanbulda anlaşmalılar. Anadolu yakasındaki x yetkili servisine gittim. 1 cam değişim hakkını orijinal cam ile değiştirdiler. Kaskonun cam klozu yazan maddesinde orijinal cam ücretsiz değişim hakkı sunuyordu. 2040 TL gibi birşey tuttu. Orada bir dilekçe yazdım. Ehliyet fotokopi çektiler. Tertemiz bi şekilde hallettim. Teşekkür ederim.

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 51 misafir

oto anahtarı