Ön kaputtan gelen ses

(K11) (K12) (K13) Micra otomobiliniz için
Kullanıcı avatarı
Frkn1461
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Micra
Meslek: Öğrenci

Ön kaputtan gelen ses

Mesajgönderen Frkn1461 » 04 Eyl 2018, 23:45

Herkese iyi geceler. 2011 micra tekna pack sahibiyim. Araba da yokuş cıkarken ayağını gazdan cok hafif cekip tekrar gaza basınca önden vııışt diye bi ses gelip hafif ileri geri gibi yapıp( yani teklemek gibi) normal devam ediyor. Sizce bu neden olabilir arcım 95 binde.

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Re: Ön kaputtan gelen ses

Mesajgönderen Ally_07 » 05 Eyl 2018, 15:07

Frkn1461 yazdı:Herkese iyi geceler. 2011 micra tekna pack sahibiyim. Araba da yokuş cıkarken ayağını gazdan cok hafif cekip tekrar gaza basınca önden vııışt diye bi ses gelip hafif ileri geri gibi yapıp( yani teklemek gibi) normal devam ediyor. Sizce bu neden olabilir arcım 95 binde.

aracınız otomatik mi manuel mi?

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
Frkn1461
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen Frkn1461 » 05 Eyl 2018, 18:24

Otomatik 1.2 cvt

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Mesajgönderen Ally_07 » 05 Eyl 2018, 20:55

Aklıma kayış sesi olabileceği geliyor. Özellikle klima açıkken gaza yüklenince motor zayıf kalabiliyor bizimkilerde, tekleme de ondan olabilir belki.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
Frkn1461
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen Frkn1461 » 05 Eyl 2018, 21:07

Ally_07 yazdı:Aklıma kayış sesi olabileceği geliyor. Özellıkle klima açıkken biraz yüklenince motor zayıf kapabiliyor, tekleme de ondan olabikor belki.

Hocam zaten kayış sesine biraz benziyor. Bi kaç ustaya sordum zorlanmadandır dediler ama geçiştirdiler. Sizce ne kadar önemli bir sorun ne yapmam gerek?

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Re: RE: Re: Ön kaputtan gelen ses

Mesajgönderen Ally_07 » 05 Eyl 2018, 22:15

Frkn1461 yazdı:[quote="Ally_07"]Aklıma kayış sesi olabileceği geliyor. Özellıkle klima açıkken biraz yüklenince motor zayıf kapabiliyor, tekleme de ondan olabikor belki.

Hocam zaten kayış sesine biraz benziyor. Bi kaç ustaya sordum zorlanmadandır dediler ama geçiştirdiler. Sizce ne kadar önemli bir sorun ne yapmam gerek?[/quote]

Kayış çok maliyetli bir şey değil aslında. Değiştirmeniz işe yaratabilir. Benim başıma gelse değiştiririm. Özellikle klima açıkken daha çok zorlanıyordur diye düşünüyorum. Klima kapalıyken yapmıyorsa belki bir süre daha idare edebilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
Frkn1461
Silver Üye
Silver Üye

Re: RE: Re: Ön kaputtan gelen ses

Mesajgönderen Frkn1461 » 05 Eyl 2018, 23:25

Ally_07 yazdı:
Frkn1461 yazdı:[quote="Ally_07"]Aklıma kayış sesi olabileceği geliyor. Özellıkle klima açıkken biraz yüklenince motor zayıf kapabiliyor, tekleme de ondan olabikor belki.

Hocam zaten kayış sesine biraz benziyor. Bi kaç ustaya sordum zorlanmadandır dediler ama geçiştirdiler. Sizce ne kadar önemli bir sorun ne yapmam gerek?

Kayış çok maliyetli bir şey değil aslında. Değiştirmeniz işe yaratabilir. Benim başıma gelse değiştiririm. Özellikle klima açıkken daha çok zorlanıyordur diye düşünüyorum. Klima kapalıyken yapmıyorsa belki bir süre daha idare edebilirsiniz.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[/quote] teşekkür ederim hocam verdiniz bilgiler için sağolun :)

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator

Re: RE: Re: RE: Re: Ön kaputtan gelen ses

Mesajgönderen Ally_07 » 05 Eyl 2018, 23:37

Rica ederim. Bir usta değilim tabi ama nacizane deneyimlerime göre tahminde bulunuyorum. Faydalı olabilirsem memnun olurum. Sonucu buradan da paylaşırsanız seviniriz.
Frkn1461 yazdı:[quote="Ally_07"][quote="Frkn1461"][quote="Ally_07"]Aklıma kayış sesi olabileceği geliyor. Özellıkle klima açıkken biraz yüklenince motor zayıf kapabiliyor, tekleme de ondan olabikor belki.

Hocam zaten kayış sesine biraz benziyor. Bi kaç ustaya sordum zorlanmadandır dediler ama geçiştirdiler. Sizce ne kadar önemli bir sorun ne yapmam gerek?[/quote]

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[/quote] teşekkür ederim hocam verdiniz bilgiler için sağolun :)[/quote]

Kullanıcı avatarı
Frkn1461
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen Frkn1461 » 07 Eyl 2018, 23:54

Tabiki şu an il dışındayım arabaya ulaştığımda bir ustaya götürcem ve sonucu paylaşıcam

Kullanıcı avatarı
Frkn1461
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen Frkn1461 » 03 Oca 2019, 19:10

Kolay gelsin bayağı zaman geçti ama şu an sorabiliyorum sorunun şanzıman zincirinde olduğu söylendi ve tamir edilemeyeceği değiştirilmesi gerektiği söylendi 7-8 bin cıvarı bi fiyat verildi acaba sizin görüşünüz nedir ?

Kullanıcı avatarı
Frkn1461
Silver Üye
Silver Üye

Re: RE: Re: RE: Re: Ön kaputtan gelen ses

Mesajgönderen Frkn1461 » 03 Oca 2019, 19:11

Ally_07 yazdı:Rica ederim. Bir usta değilim tabi ama nacizane deneyimlerime göre tahminde bulunuyorum. Faydalı olabilirsem memnun olurum. Sonucu buradan da paylaşırsanız seviniriz.
Frkn1461 yazdı:[quote="Ally_07"][quote="Frkn1461"][quote="Ally_07"]Aklıma kayış sesi olabileceği geliyor. Özellıkle klima açıkken biraz yüklenince motor zayıf kapabiliyor, tekleme de ondan olabikor belki.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[/quote] teşekkür ederim hocam verdiniz bilgiler için sağolun :)[/quote]

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[/quote]
Merhaba lar bir üst yazdığım mesaja bakabilir misiniz

“Nissan Micra Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Google [Bot] ve 34 misafir

oto anahtarı